Uzaklara gitmek, harika kumsallarda denize girmek ve gözlerden uzak bir tatil yapmak istiyorsanız vizesiz gidebileceğiniz tatil rotalarını belirledik. Bu tatil noktaları biraz uzakta olsa da bazılarına direkt uçuş bile bulabilirsiniz. Gelin vizesiz deniz keyfi sürebileceğiniz yerlere göz atalım.

İçindekiler

Tayland

Özellikle Pataya tropikal iklimde ve 4 mevsim tatil yapmamız mümkün. Bu şehir gece hayatı ve renkli plajlarıyla ünlüdür. Hızla gelişen bu şehre gidip Tayland kıyılarında vizesiz tatil yapabilirsiniz. Deniz ve güneş keyfinin yanısıra elektronik eşyaya meraklıysanız da şanslısınız. Ucuz ve son teknolojik ürünleri kolayca bulabileceğiniz çok sayıda dükkan mevcut.

Tayland’ın dünyaca ünlü Turizm adası Phuket’ten bahsetmeden olmaz. Uluslararası Havaalanına sahip olan Phuket'e dünya'nın her yerinden özellikle Batılı Turistler akın etmektedir. Adanın en ünlü ve kalabalık plajı ise batı kıyısında bulunan Patong plajıdır. Deniz suyu temiz olduğu için su altı görüşü çok uzun olmakla beraber dünyada ki en iyi 10 dalma mekanlarından birisidir.

tayland

Uçak Bileti

Maldivler

Türkiye’de popüler ve balayı çiftlerinin vazgeçilmez adreslerinden biridir. Üstelik buraya gitmek için vize almanıza gerek yok ve de THY direkt uçuyor. Bu da Maldivleri daha popüler hale getiriyor. Romantik tatil isteyenlerin vazgeçilmez adresi Maldivler ile ilgili THY Maldiv seferlerine başladı başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz. Maldivler'e direkt uçmak isterseniz uçak bileti sayfamızı tıklamanız yeterli.

maldivler

Karayipler

Uçsuz bucaksız kumsallar harika bir gün batıma ve adalar arasında keyifli yolcuların bir diğer adresi de Karayipler… Bu adalar, Florida'nın güneyinden başlayarak bir kıvrım oluşturarak Güney Amerika'da Venezuela'nın kuzey batısına dek iner. Bölgede 7.000 dolayında ada, adacık ve kayalık bulunur. Ağustos ve Eylül ayları dışında tercih edebilirsiniz. Çünkü özellikle bu iki ay yağmurlu ve fırtınalı geçer. Uzak ancak vizesiz seyahat keyfi sunuyor.

karayipler

 


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1289 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN