• Anasayfa
  • Bilgi
  • Vizesiz Singapur’un yollarına düşmek için 7 harika neden

Vizesiz Singapur’un yollarına düşmek için 7 harika neden

muratekinay

Dünya üzerinde öyle bir yer düşünün ki otobüslerde bir şeyler yemek ve içmek, belirli alanların dışında sigara kullanmak hatta sakız çiğnemek ve ticaretini yapmak bile yasak olsun. Neredeyse her şeyin belirli kurallara bağlandığı Singapur’da tüm bu yasaklar başta biraz zorlayıcı gibi görünse de ülkede tanık olacağınız akıl almaz düzenli yaşam karşısında şaşırıp kalabilirsiniz. Üstelik uzun ve yorucu vize işlemleriyle uğraşmadan, sadece uçak biletinizi alarak keşfe çıkabileceğiniz Singapur’a gelmek için pek çok neden sayılabilir.

İçindekiler

1- Her zaman sıcak ve ılıman hava

Singapur’da hava sıcaklığı yıl boyunca ortalama 25-26 derece civarında. Tropikal iklimin etkili olduğu şehirde tatiliniz hangi döneme denk gelirse gelsin hiç zorlanmadan rahatça çevreyi gezip keşfedebilirsiniz. Zaman zaman bastıran yağmurlara önlem olarak ise yanınıza yağmurluğunuzu veya şemsiyenizi almanız yeter. Gökdelenleri, eğlence parkları ve yeşil alanlarıyla son dünyanın en ilginç yerlerinden olan Singapur’a uçmak isteyenler için en uygun uçuşlar Singapur uçak bileti sayfamızda.

Singapur

Uçak Bileti

2- Marina Bay Sands’ta havuz keyfi

Singapur’da bugün artık şehirden bile ünlü bir yer varsa o da dünyanın en ikonik otelleri arasında sayılan Marina Bay Sands. Yan yana dizilen yüksek kulelerde yer alan otelin terasında bulunan sonsuzluk havuzu işte tam olarak böyle bir manzaraya sahip ve sırf bu nedenle her yıl Singapur’u ziyaret eden pek çok turistin şehirde ilk duraklarından biri olmayı sürdürüyor. Buraya geldiğinizde Sands Sky Park adıyla bilinen terastan Singapur’un nefesleri kesen güzellikteki manzarasını mutlaka seyredin! Bu arada, Singapur’da kalabileceğiniz otel alternatiflerini karşılaştırmak isterseniz tıklayın.

Singapur

3- Şehrin sembolü parklar ve bahçeler

Bazı şehirler içinde bulunan geniş ve güzel parklarla bilinir. Bazıları ise daha çok büyük bir bahçenin içine kurulmuş gibidir. Singapur daha çok ikinci grupta yer alıyor dersek, pek yanılmış sayılmayız. Dünyanın en büyük park ve bahçelerinden bazılarına sahip şehirde yer alan Singapur Ulusal Orkide Bahçesi neredeyse 3 kilometreye yayılan geniş bir alanda binlerce farklı türden bitkiyle ziyaretçilerini ağırlıyor. Öyle ki bahçede dolaşırken bir anda adeta küçük bir ormanın içindeymişsiniz gibi bir hisse kapılabilirsiniz. Parktan ayrılmadan önce burada satılan ve gerçek orkide kullanılarak yapılan hediyeliklerden de mutlaka satın alın. Şehirde görülebilecek diğer önemli yerler ise Singapur’da gezilecek yerler galerimizde!

Bahçe

4- Muhteşem eğlence merkezleri

Pek çok gezgin tarafından ‘Singapur’da görülebilecek en iyi yer’ olarak anılan Sentosa Adası bu küçük ada ülkesinde gezerken kesinlikle ziyaret edilmesi gereken yerlerden biri! Devasa büyüklükte parklar, eğlence alanları, müzeler ve daha fazlasını Sentosa Adası’nda gezerken bir arada görebilirsiniz. Sentosa Adası’nda ayrıca Universal Stüdyoları’nda aile boyu doyasıya eğlencenin tadını çıkarabilir, teleferikle yükseklere tırmanabilir, kelebek bahçesinde yeryüzünün en ender türlerini görebilir veya yine adada bulunan geniş sahada golf oynayarak harika zaman geçirebilirsiniz.

Köprü

5- Orchard Road’da ‘Singapur tarzı’ alışveriş

Singapur’da alışveriş denince neredeyse herkesin ilk aklına gelen adres Orchard Road. 2 kilometreden biraz daha uzun olan bu yolda ülkeye özgü hediyelikleri, uluslararası markalara ait mağazaları ve çok daha fazlasını bir arada bulabilirsiniz. Bölgede alışveriş yapabileceğiniz gibi sadece caddede gezerek veya civarda yer alan kafe ve restoranlarda lezzetli bir şeyler atıştırarak vakit geçirebilirsiniz.

Cadde

6- Denizden çıkan nefis Singapur lezzetleri 

Eğer yengeç, ıstakoz ve karides gibi deniz ürünlerinden hoşlanıyorsanız, Singapur’da yemek konusunda pek zorluk yaşamayacaksınız demektir. Şehirde bulunan restoranların menüleri genellikle bu tatlardan yapılan yemeklerden ve atıştırmalıklardan meydana geliyor. Birçok anlamda Avrupa ve Asya’nın kesişim noktası olarak kabul edilen ülkede farklı coğrafyalardan tatları da neredeyse her yerde tatma şansınızın bulunduğunu unutmayın. China Town yani Çin Mahallesi veya Little India olarak bilinen Hint Mahallesi ise kendine has mimari yapılarıyla ve hediyelik eşyalar satılan küçük dükkanlarıyla olduğu kadar kökeni bu kültürlere dayanan lezzetleri tadabileceğiniz yemekleriyle Singapur’un son derece meşhur rotalarından.

Singapur Lezzetleri

7- Macera dolu gece safarisi

Singapur’da gece olduğunda ülkenin ünlü gece kulüplerinden birinin yolunu tutabileceğiniz gibi gece safarisi turlarına katılarak çok daha farklı bir deneyim yaşamayı da tercih edebilirsiniz. Hayvanat bahçesine düzenlenen gece turlarında aslanların, kaplanların ve diğer vahşi türlerin arasında dolaşmak aynı zamanda çok uzun bir süre unutamayacağınız birkaç saat geçirmenizi sağlayacak. Hayvanat Bahçesi’nde safari turundan sonra tekrar merkeze dönerek Singapur’un ışıklar altındaki etkileyici gece görüntüsünü izlemek de cazip bir fikir olarak değerlendirilebilir. Tıpkı Singapur gibi macera ve heyecan dolu deneyimler vaat eden rotalar için dünyanın farklı noktalarından bu alternatiflere de mutlaka göz atın!

Singapur Safari


muratekinay
Murat Ekinay
458 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar