Ucuz ve kaliteli oteller nasıl bulunabilir?

ipekincir

İki sene önce tatil yaparken otele dünyanın parasını verip, dilediğim gibi bir tatil yapamadığım için artık bu işi gerçekten ciddiye alıyorum. Atalarımızın da dediği gibi sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yiyor. Geçen sene uygun fiyatla güzel bir tatil yaptım, bu sene de aynı güzellikte bir seyahat planı yaptım. Uygun fiyatta güzel bir otel bulmak için birkaç ipucunu sizinle paylaşayım.

Ucuz ve kaliteli otel arayanların ilk yapması gereken iş tatili nerede yapacakları konusunda karar verir vermez, araştırmalara başlamak olmalı. Bu araştırmalar gidilmesi planlanan yerlere göre otelin uzaklığı, otelin olanakları, otelle ilgili kullanıcı yorumları ve tabii ki otelin oda fiyatlarını kapsamalı.

Uçak Bileti

 

Kendinizi tek otelle sınırlandırmayın, sonuç olarak hemen hemen hiçbirimiz otel için o seyahate çıkmadık. Otel bizim konaklama ihtiyacımızı karşılayacak yerden daha fazlası olsun istiyorsak, belirlediğimiz bütçeye göre en iyi hizmeti veren oteli seçmeliyiz. Bunu da az önce belirttiğim gibi kullanıcı deneyimlerinden yola çıkarak bulabiliriz. Kaliteli bir otel arayanların yapmaması gerekenlerin başında ise otelin sayfasından otel ile ilgili yorum almaya çalışmak olacaktır. Kendi ürününü kötüleyecek satıcı bulmak zor olduğundan negatif yorumları duymak için seyahat sitelerinde bir gezinmeniz gerekecektir.

Oteli tur firmasından almak otele kapıdan “Merhaba, biz geldik. Yer var mı?” demeye göre daha ekonomik olsa da kesinlikle en ucuz yöntem değil. Ve çoğu tur firması sadece otelin yıldızını satar, yani gideceğiniz otelin adını bile bilmeyebilirsiniz. Oteli en ucuza tutmanın yolu ise kesinlikle karşılaştırmaktan geçiyor. Gideceğiniz bölgeyi, ödeyebileceğiniz parayı yazıp, sizin istediğiniz diğer özelliklere göre sorgulama yapabilirsiniz. Böylece dünyanın önde gelen turizm sitelerinden alınan fiyatları karşılaştırma ve dilediğiniz otele rezervasyon yapma şansınız olur.

Kampanyaları takip etmek ve erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmak da yine tatilciler için güzel yöntemler, tam da bu noktada otelin kalitesi ile ilgili sorular geliyor. Ucuz diye, kampanya var diye bir oteli tercih etmeyin.  Otel ile ilgili araştırmalarınızı aynı hassasiyetle yapın. Ucuz ve kaliteli otel bulduğunuzda rezervasyonu yapıp fiyat avantajından faydalanmak kadar bir önemli diğer konu ise bu rezervasyonu iptal ettiğinizde paranızı geri alabilmek. Sürelere ve iade şartlarına dikkat edin.


ipekincir
İpek İncir
294 Yazı
Marmara Üniversitesi Reklam bölümünde yüksek lisans yaptı. Eğitimini tamamlamak için bir süre Londra’ya gitti. Otomotiv, sağlık, turizm sektörü gibi birçok farklı alanda içerik üretti. Şimdi ise Enuygun ekibinin bir parçası olarak seyahat yazıları yazıyor.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar