• Anasayfa
  • Bilgi
  • Uçakta hangi koltuk sınıfı vardır ve özellikleri nelerdir?

Uçakta hangi koltuk sınıfı vardır ve özellikleri nelerdir?

mervekilic

Aslında aynı uçağa binsek de koltuğumuza göre ücret ödüyoruz. Nasılsa aynı uçak niye farklı bir fiyat ödeyeyim diyen olabilir konforu nedeniyle aynı biletin 1 kaç katı fiyatı ödemeye razı olan da. Öyleyse uçakta hangi koltuk sınıfları vardır ve özellikleri nelerdir.

İçindekiler

Ekonomik sınıf

Ekonomik sınıf kendisini önce koltuklarından belli eder. Günümüzde artık uçaklar çok yoğun uçtuğu için havayollarının geneli koltuk aralarını iyice sıkılaştırdı. Koltuk aralıkları normal uçaklarda ve ekonomi sınıfında 40 cm'den başlar. Bazı havayolları nadir olarak 70-80 cm yapabiliyor. Sıkışık koltuk kısa süreli uçuşlarda sizi çok zorlamaz ancak özellikle 6 saatten fazla süren yolculuklarda sıkıntı verebilir. Bu yüzden uzun süreli uçacaksanız business class iyi bir tercih olabilir. Ayrıca koltuk ekranlarından internet bağlantısına özel yemek seçimlerine göre bazı farklıklar bulunur. Standart ikramlar yapılır ekran televizyon vs. bağlantıları her zaman olmaz.

Ekonomik sınıf

 

Uçak Bileti

Business Class

Ne gerek var o kadar fiyat farkına nasılsa ayın uçak denebilir. Hatta arka koltuklar bir perde ayrılmış bir bölümü vardır. Ama business class uçanlar bu farka değdiğini söylüyor Neden mi? Öncelikle geniş ve konforlu koltukları var. Yastığından örtüsüne kadar her şey kaliteli. Tabi yeme içme konusunda zengin bir seçenek mevcut. Özel yemekleriniz içeceklerin hosteslerin özel imkanlarıyla ilk olarak size getiriliyor. Uçakta servis başladığında kanatlarda oturanlar çoğu kez şu yemek kalmadı, bu içecek bitti cümleleriyle karşılaşır businnes class uçanlara ise özel ikramlar var. Bazı havayolları uçağa binmeden önce de havalimanında sizi logunge ya da özel vıp salonlarında ağırlayabiliyor. Ayrıca yaygın olmamakla birlikte first class yani business class tipi yolculuktan daha da lüks koltuk seçimi yapılabiliyor.

Business Class

 


mervekilic
Merve Kılıç
34 Yazı
Turizm sektöründeki 10 yıllık kariyeri boyunca seyahat destek hizmetlerinin her alanında kazandığı uzmanlıkla, 2012 yılından beri Enuygun Kurumsal Seyahat Uzmanı olarak çalışıyor.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar