Hazır sonbahar mevsimi gelmişken, büyükşehirlerden kaçmayı istemez misin? Muhteşem doğası yanında, Karadeniz’e açılan uçsuz bucaksız masmavi görüntüsü ile Şile, kamp yapmayı sevenler için önerebileceğim İstanbul’a yakın rotalar arasında yer alıyor.

İster ücretli, ister ücretsiz. Birçok imkana sahip olan Şile kamp alanları yanında, kendi başına kamp yapabileceğin kamp yerlerini de bu yazımda önereceğim. Kamp malzemelerin hazırsa Şile’nin en güzel kamp alanlarını benimle keşfetmeye ne dersin?

1- Doğancılı Camping

Doğancılı Camping

2019 yılından itibaren Şile’nin Doğancılı mevkiinde faaliyet gösteren Doğancılı Camping, 4.000 metrekarelik bir alanda kurulu. Doğanın içerisinde olmak istersen çam ağaçları ile çevrili Doğancılı Camping tam da ihtiyaçlarına cevap verebilecek özellikte. Bu kamp alanında istersen tesis tarafından sunulan çadırlarda, karavan veya ahşap bungalovlarda kalabilir, istersen kendi çadırını getirerek kendi konfor alanını da yaratabilirsin. Duş, tuvalet, mutfak, elektrik gibi ihtiyaçlarını karşılayabileceğin Doğancılı Camping’te ayrıca bir de restoran bulunuyor. 

Doğancılı camping 2023 ücretleri:

 • Çadır: 100 TL
 • Pansiyon: 500 TL
 • Ahşap bungalov: 500 TL

Konum linki

Uçak Bileti

2- Esenceli Köyü kamp alanı

esenceli köyü kamp alanı

Ömerli Barajı çevresinde kurulu olan Esenceli Köyü kamp alanı, kafa dinleyebileceğin ve şehrin karmaşasından uzaklaşabileceğin bir konumda bulunuyor. Huzurlu bir kamp tatili yapmak istiyorsan Esenceli Köyü kamp alanı Şile’nin en muhteşem doğa manzaralarına ev sahipliği yapıyor. Şile merkeze 38 km uzaklıkta bulunan kamp alanına özel aracınla kolay ulaşım sağlayabileceğin kamp alanı ücretsiz Şile kamp alanları arasında. Hem karavan kamp alanı hem de çadır kamp alanı olarak kullanılan Esenceli Köyü kamp alanı çevresinde herhangi bir işletme olmadığı için tuvalet, mutfak vb. ihtiyaçlarını karşılayabileceğin bir yer bulunmuyor. Önceden alışveriş yaparak veya Esenceli Köyü’ne giderek ihtiyaçlarını karşılayabilir, doğa ile baş başa olmanın tadını İstanbul'un ücretsiz kamp alanlarından biri olan Esenceli Köyü kamp alanında çıkarabilirsin.

Esenceli Köyü kamp alanına girişler ücretsiz.

Konum linki

3- Sahilkamp İstanbul

Sahilkamp İstanbul

Kamp yaparken bir yanda deniz, bir yanda orman olmasını kim istemez... Sahilkamp 35 hektar orman alanı üzerine kurulu, denizi karşına, ormanı ise arkana alarak kamp yapabileceğin bir kamp alanı sunuyor. Ahşap bungalov, tiny house, karavan park alanları, dome çadır yanı sıra kendine ait farklı boyutlarda çadırlardan oluşan kamp alanı bu kamp alanında mevcut. Aynı zamanda kendi çadırınla gelip, konaklayabileceğin imkanı da sunuyor. Şile Hobbit Evi türünde de bir konaklama tesisi bulunan Sahilkamp, Şile’nin Sahilköy mevkiinde konumlanıyor. Sahilkamp sadece bir konaklama tesisi değil aynı zamanda bir deneyim merkezi de. Tüm gün gelip denize girebilir, etkinliklere katılabilir, orman yürüyüşü yapabilirsin. Web sitesi üzerinden burada düzenlenen etkinlikleri takip ederek, kendine uygun bulduğun bir etkinliğe katılabilir, doğada olmanın verdiği hazzı aynı zamanda farklı insanlarla tanışarak yaşayabilirsin. Dilersen bu güzel alanları keşfetmek için araç kiralama seçeneklerine de göz atabilirsin. 

2023 Sahilkamp İstanbul konaklama ücretleri:

 • Giriş ücreti: 100 TL
 • Kendi çadırınla konaklama: 120 TL
 • Tesis çadır konaklama: 400 TL
 • Tiny house: 850 TL
 • Hobbit ev: 650 TL
 • Bungalov: 1000-1500 TL
 • Karavan park: 200 TL

Konum linki

4- Darlık Barajı kamp alanı

 

Darlık Barajı, Şile’nin en çok tercih edilen kamp ve piknik alanları arasında yer alıyor. Şile ücretsiz kamp alanları içerisinde olması nedeniyle de tercih edilen Şile Darlık Barajı’nda hem çadır hem de karavan kampı için uygun alanlar mevcut. Yemyeşil doğanın masmavi baraj suyu ile buluştuğu Darlık Barajı’nda kamp yapmanın yanı sıra balıkçılık hobini geliştirebilirsin. Hafta sonu özellikle piknik severlerin gözde yerleri arasında olan alanda herhangi bir özel işletme bulunmuyor. Bu nedenle duş, elektrik ve tuvalet imkanları mevcut değil. Sessiz ve sakin bir kamp geçirmek istiyorsan hafta içi gelmeni önerebilirim. Darlık Barajı kamp alanına tedarikli gelmeli, ihtiyaçlarını kamp boyunca karşılamak için hazırlıklı olmalısın.

Darlık Barajı kamp alanına giriş ücretsiz.

Konum linki

5- Gelesun Kampland

Gelesun Kampland

Yemyeşil bir kamp alanında konaklamak istersen Şile’nin merkezine 31 km uzaklıkta olan Gelesund Kampland’i önerebilirim. Denize yaklaşık 1,5 km mesafede bulunan kamp alanında ihtiyacın olan her şey mevcut. İstanbul'a yakın kamp alanları içerisinde özellikle deniz kenarı kamp imkanı sunmasıyla büyük ilgi çekiyor. İstersen kendi kamp malzemelerin ile gelebileceğin gibi, tesisin sağlamış olduğu çadır ve bungalovlarda da kalabilirsin. Tesis misafirlerine ücretsiz internet, tuvalet, duş, ücretli olarak elektrik ve bir şeyler yiyebileceğin restoran imkanı da sunuyor. Şile üzerinden toplu taşıma ile de ulaşabileceğin Gelesun Kampland’e şahsi aracınla kolay bir şekilde gelebilir, doğanın kalbinde güzel bir kamp deneyimi yaşarken bir yanda da masa tenisi ve atv safarisi gibi etkinliklere dahi olabilirsin.

2023 Gelesun kampland konaklama ücretleri:

 • Çadır alanı kiralama: 40 TL
 • Karavan alanı kiralama: 40 TL
 • Elektirk kullanımı günlük ücrete tabi.
 • 7 yaşından büyük çocuklar için ücret talep ediliyor.

Konum linki

6- Kilimli Koyu kamp alanı

Kilimli Koyu

 

Şile ücretsiz kamp alanları içerisinde en popüler olan ve Şile’ye gelenlerin ilk tercihleri arasında yer alan Kilimli Koyu kamp alanı, denize sıfır olması nedeniyle de oldukça popüler. İstanbul’dan kalkan Ağva otobüsleri ile ulaşımın oldukça kolay olduğu Kilimli Koyu, Şile merkezine yaklaşık olarak 45 km mesafede yer alıyor. Açık bir koy olarak konumlanan koy genellikle rüzgarlı, denizi ise dalgalı oluyor. Kamp yaparken ekipmanının dayanıklı olmasına, rüzgar geçirmeyen çadırının olmasına özen göstermeni tavsiye ederim. Gün doğumu ve gün batımını çadırının içinden izleyebileceğin Kilimli Koyu çevresinde ihtiyaçlarını görebileceğin tesisler mevcut. Ücret karşılığında duş, tuvalet gibi ihtiyaçlarını bu tesislerden görebilir, atıştırmalık yiyecekleri de yine bu tesislerin büfelerinden veya restoranlarından sağlayabilirsin.

Kilimli Koyu kamp alanına giriş ücretsiz. 

Konum linki

7- Kaçkar Kamp

Kaçkar Kamp

Şile’nin Sahilköy mevkiinde bulunan Kaçkar kamp alanı, Şile sahil kenarı kamp alanları içerisinde en çok tercih edilen kamp noktaları arasında. Büyükşehrin gürültüsünden kaçıp, sakin bir hafta sonu geçirmek isteyen herkes için ideal olan Kaçkar kamp alanına kendi kamp ekipmanın ile gelebileceğin gibi, tesisin kendi çadır ve bungalov olanaklarını da kullanabilirsin. Marmara Denizi’ne karşı mükemmel fotoğraf kareleri yakalayabileceğin tesiste bungalov, Tiny house stili evler, karavan kamp alanları da mevcut. W.C., duş, elektrik, büfe, kafe ve restoran gibi imkanlar yanında tesisin bulunduğu alan itibariyle sahip olduğu etkinliklere de ücret karşılığında katılabilir, konforlu ve eğlenceli bir kamp deneyimi yaşayabilirsin. Beş yıldızlı bir otelde bulacağın tüm hizmet anlayışına sahip olan Kaçkar Kamp’ta bir kamp deneyiminden daha fazlasını bulabilirsin.

2023 Kaçkar kamp konaklama ücretleri: 

 • Bungalov: 650-750 TL
 • Çadır alanı: 150 TL

Konum linki

8- Sofular Plajı kamp alanı

 

Şile’de deniz kenarında kamp yapmak istiyorsan Sofular Plajı tam da sana göre. Şile sahil kenarı kamp alanları içerisinde yer alan ve Şile ilçe merkezine 16 km uzaklıkta bulunan Sofular plajına İstanbul’dan kalkan Ağva otobüsleri sayesinde kolaylıkla ulaşabilir, hem denizin hem de doğanın tadını kamp yaparak çıkarabilirsin. Sofular Köyü yakınında olan kamp alanında piknik yapabilir, kamp kurabilir, denize girebilirsin. Karavan kamp alanı için de elverişli olan Sofular Plajı yaz mevsiminde özellikle İstanbul’dan gelen kamp severlerle dolup taşıyor. Sakinlik arıyorsan ormanlık alana doğru kamp kurabilirsin. Tuvalet, su, elektrik ihtiyaçlarını plaj civarındaki işletmelerden karşılayabilirsin. Yiyecek içecek hazırlığını önceden yaparak hazırlıklı gitmende fayda var. Öncesinde Sofular Köyü’ne uğrayarak kamp için ihtiyaçlarını tedarik edebilir, doğanın içerisinde güzel bir kamp deneyimi yaşayabilirsin. İstanbul'a yakın ücretsiz kamp alanları içerisinde bulunan Sofular Plajı’nda son olarak bölgeye yakın yürüyüş rotalarını da keşfe çıkabilirsin.

Sofular Plajı kamp alanına giriş ücretsiz.

Konum linki

9- Akçakese kamp alanı

Şile merkezine 16 km uzaklıkta bulunan ve gizli bir koy gibi konumlanan Akçakese Kamp alanına yalnızca özel aracınla ulaşabilirsin. Şile sahil kenarı kamp alanları içerisinde yer alan Akçakese kamp alanı ücretsiz olması ve sunduğu doğal manzaralar itibariyle oldukça tercih edilen Şile kamp alanları arasında yer alıyor. İstanbul'a yakın bir kamp alanı olduğu için günübirlik piknik için gelebilir, masmavi denize karşı kamp kurabilir, çevresindeki orman içerisinde doğa yürüyüşü yapabilir, yaz mevsiminde gittiysen denize de girebilirsin. Alan hem karavan hem çadır kampçılığına uygun. Akçakese koyunda herhangi bir tesis bulunmadığı için buraya tedarikli gelmende fayda var. En yakın yerleşim yeri Akçakese Köyü'nde elektrik, su ve tuvalet gibi ihtiyaçlarını temin edebilirsin.

Akçakese kamp alanına giriş ücretsiz. 

Konum linki

10- Ömerli Barajı kamp alanı

Ömerli Baraj

 

Yıllardır Şile’nin en gözde kamp alanı olan ve açık hava etkinliklerinün düzenlendiği yerler arasında olan Ömerli Barajı, baraj gölü çevresinde konumlanması nedeniyle doğa aktivitelerini sevenlerin vazgeçilmez adresleri arasında. Ömerli Barajı’na geldiğinde gölde yetişen balık türlerini yakından inceleyebilir, olta balıkçılığı hobini burada geliştirebilir, göl kenarında günübirlik piknik yapabilir, kontrollü ateş yakarak ise mangal yapabilirsin. Şahsi aracınla ulaşabileceğin Ömerli Barajı çevresinde herhangi bir tesis olmadığı için öncesinde bölgeye tedarikli gelmende fayda var. Göl manzarasına karşı kuracağın çadırınla muhteşem manzaralı bir sabaha günaydın diyebilir, doğadaki kuş seslerine yakından tanık olabilirsin.

Ömerli Barajı kamp alanı ücretsiz. 

Konum linki

11- Saklı Göl kamp alanı

Saklı Göl

Şile merkezine sadece 8 km uzaklıkta bulunan ve adı gibi saklı bir cennet olan Saklı göl kamp alanı, Şile sahil kenarı kamp alanları arasında yer alıyor. İstanbul’dan özellikle hafta sonları günübirlik gelenler nedeniyle kalabalık olan bölgeye yalnızca özel aracınla ulaşabilirsin. Şile’nin Karamandere Köyü'nde bulunan bu kamp alanı karavan ve çadır konaklamaları için ideal. Saklı göl kamp alanı şehrin karmaşasından kurtulmak ve nefes almak isteyen kişilerin imdadına yetişiyor. Gölü güzel bir günde ziyaret ettiğinde, gölün sunduğu manzaraları mutlaka fotoğraflamanı öneririm. Saklı göl etrafında oldukça fazla tesis olması nedeniyle ücret karşılığında duş, tuvalet, yeme ve içme gibi ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilirsin.

Saklı Göl kamp alanına giriş ücretiz. 

Konum linki

12- Bozhane Köyü kamp alanı

Bozhane Köyü

 

Şile, köyleri ile oldukça ziyaretçi toplayan ve hafta sonu kaçamakları yapabileceğin bir yer. Bozhane Köyü kamp alanı da İstanbul’dan fazla uzaklaşmadan Şile-Beykoz yolu üzerinde bulunan ve gerçekten gizli kalmış kamp alanları arasında. Kafa dinlemek, doğa içerisinde tek başına vakit geçirmek istersen, Bozhane Köyü tam da senlik! Huzurlu bir kamp deneyimi yaşayabileceğin, kendi başına orman içerisinde doğa yürüyüşlerine çıkabileceğin Bozhane bölgesinde herhangi bir tesis bulunmuyor. En yakın yerleşim yeri olan Bozhane Köyü’ne önce uğrayabilir ve çadırın için uygun bir kamp yeri arayışına başlayabilirsin. Geniş ormanlık araziye sahip olan bu bölgede uygun gördüğün alana çadırını kurabilir, doğa ile bütünleşebilirsin. Bölgeye gelmeden önce hazırlığını iyi yapmalı, tüm alışverişini ve ihtiyacın olan her şeyi önceden tedarik etmelisin. Sadece özel aracınla gelebileceğin Bozhane Köyü kamp alanı İstanbul Şile yolunun 7. kilometresinde bulunuyor.

Bozhane Köyü kamp alanına giriş ücretsiz.

Konum linki

13- Kabakoz kamp alanı

Kabakoz

 

Şile sahil kamp alanları arasında yer alan ve masmavi manzaraları ile kamp severlerin mesken edindiği Kabakoz koyu, Şile ile Ağva arasında yer alıyor. Çevresinde hiçbir tesisin olmadığı alana önceden alışveriş yaparak gelmeli, kamp ekipmanlarının tam ve yeterli olduğundan emin olmalısın. Doğa severlerin, huzurlu bir kamp deneyimi yaşamak isteyenlerin ilk tercihi olan Şile Kabakoz Koyu kamp alanı denize yürüme mesafesinde oluşuyla karavan ile seyahat edenler için de güzel bir kamp noktası. Kontrollü bir şekilde bu kamp alanında ateş yakabilir, duş, tuvalet, elektrik, yiyecek ve içecek gibi ihtiyaçlarını Kabakoz Köyü'ndeki tesislerden karşılayabilirsin.

Kabakoz kamp alanına giriş ücretsiz. 

Konum linki

14- Karacaköy Plajı kamp alanı

Karacaköy Plajı

Şile ücretsiz kamp alanları içerisinde bulunan ve Şile merkezine 22 km mesafede bulunan Karacaköy plajı kamp alanı hem denize girmek hem de kamp yapmak için ideal bir yer. Doğanın içerisinde yer alan Karacaköy içerisinde bulunan gölet etrafında kamp kurabilir, köy içerisinde doğa yürüyüşleri yapabilirsin. Yaz mevsiminde deniz tatili için oldukça tercih edilen alan günübirlik tatilcilerin yanı sıra bölgede yaşayan yerliler tarafından da tercih ediliyor. Hem kumsal hem gölet hem de ormanlık alana ev sahipliği yapan Karacaköy, huzuru ve çeşitli fotoğraf karelerini tek seferde yakalayabileceğin fırsatlar da sunuyor. Kendi aracınla ulaşım sağlayabileceğin Karacaköy, sonbahar ve ilkbahar mevsiminde de tercih edebileceğin Şile kamp alanları arasında. Çevresinde herhangi bir tesis bulunmayan kamp alanına gelmeden önce tüm hazırlıklarını yapmalı, duş, tuvalet, yeme ve içme gibi ihtiyaçlarını da en yakında bulunan Karacaköy’den sağlamalısın.

Karacaköy Plajı kamp alanı giriş ücretsiz.

Konum linki

15- Hacıllı Şelalesi kamp alanı

Hacıllı Şelalesi kamp alanı

Şile kamp yerleri söz konusu olduğunda kamp ve doğa severlerin en çok tercih ettiği yerlerden birine sıra geldi, Hacıllı. Hem şahsi aracınla hem de toplu taşıma ile gelebileceğin Hacıllı, akarsu kenarında konumlanıyor. Doğanın saklı güzellikleriyle her an karşılaşabileceğin kamp alanını özellikle temiz havası nedeniyle de tercih edebilirsin. Hacıllı Köyü’nden ihtiyaçlarını tamamlayarak, Hacıllı Şelalesi’ne doğru yol alabilir, kendine uygun bulduğun bir alanda çadırını kurabilirsin. Karavan kampı için de geniş alanlara sahip olan bölgede şehrin kalabalığından uzak, doğa içerisinde nefis bir hafta sonu geçirebilirsin. Köy civarında yer yer istiflenmiş meşe odun kömürlerine denk gelirsen şaşırma çünkü köyde en az gün süren meşaketli bir sürece tabi meşe odun kömürü üretimi yaygın. Hacıllı kamp alanı çevresinde ihtiyaçlarını karşılayabileceğin bir tesis olmadığı için bölgeye tedarikli gitmende fayda var. Hacıllı Köyü'ne ulaşım konusunda birkaç önerim olacak İstanbul'a 1,5-2 saat uzaklıktaki köye Şekerpınar-Gebze yolundan gidebileceğin gibi Şile-Ağva hattından da varabilirsin. Köy yolu olduğunu ve şehir dışında olduğunu düşününce asfalt yollarla karşılaşmayacaksın. Bir az bozuk diyebileceğimiz yollarda virajları alırken de dikkatli olmanda fayda var. Köye ulaştıktan sonraysa tabelaları takip ederek Hacıllı Şelalesi'ne varabilirsin.

Hacıllı Şelalesi kamp alanı giriş ücretsiz. 

Konum linki

16- Şuayipli Köyü Plajı kamp alanı

Şile sahil şeridine sıfır konumda bulunan Şuayipli Köyü kamp alanı, Şile merkeze yaklaşık 30 km mesafede yer alıyor. Özellikle yaz mevsiminde deniz tatilini tercih edenlerin popüler noktaları arasında olan bu kamp alanı, çevresinde birçok özel tesisi de barındırıyor. Ücretsiz kamp yapabileceğin gibi, ihtiyaçlarını karşılamak için tesislere ait ücretli kamp alanlarını da kullanabilirsin. Ağva’ya giden otobüslerle kolayca ulaşım sağlayabileceğin gibi özel aracınla da rahatlıkla Şuayipli Köyü plajına gelebilir, muhteşem bir hafta sonu kaçamağı yaşayabilirsin. Ama denize yürüme mesafesinde bir kamp alanı olduğu için hafta sonları yer kapma yarışına girmek istemezsen hafta içi kamp yapmayı deneyebilirsin. Kamp alanları içerisinde duş, tuvalet, yiyecek ve içecek, karavan için elektrik ihtiyacını ücretli olarak tesislerden karşılayabilirsin. Şuayipli Köyü Plajı Şile deniz tatili açısından sevebileceğin bir kumsala sahip. Bahar mevsiminde geliyorsan, doğa içerisinde çadırını kurabilir, doğa yürüyüşleri yaparak bölgeyi keşfedebilirsin.

2023 Şuayipli Köyü Plajı kamp alanı ücretleri: 

Alanda ücretli ve ücretsiz bir çok kamp alanı mevcut.

Konum linki

17- Bıçkıdere Köyü kamp alanı

Bıçkıdere Köyü kamp alanı

Şile köyleri arasında yer alan Bıçkıdere Köyü, birbirinden güzel ve doğanın içerisinde yer alan kamp alanları sayesinde hafta sonu kaçamak için tercih edebileceğin Şile kamp alanları arasında. Özel aracın ile ulaşım sağlayabileceğin Bıçkıdere Köyü kamp alanı Şile’ye 35 km mesafede bulunuyor. Hem çadır hem de karavan için geniş düzlükler bulabileceğin bu kamp alanı doğa içerisinde kendinle kalmak istediğinde akan derenin şırıltısı yanında kamp yapabileceğin bir imkan sağlıyor. Yemyeşil ve el değmemiş bir doğaya sahip olan Bıçkıdere Köyü kamp alanında dilediğin yerde özgürce kamp yapabilir, kontrollü ateş yakarak kendi yemeğini pişirebilirsin. Yine civarında herhangi bir tesis olmadığı için buraya gelmeden önce kamp ekipmanları bakımından tedarikli gelmeli, alışverişini yapmalısın. Son olarak duş, tuvalet ve acil ihtiyaçlarını bölgenin yakınında bulunan Bıçkıdere Köyü'nden karşılaşayabilirsin.

Bıçkıdere Köyü kamp alanına giriş ücretsiz. 

Konum linki

18- Çakır mesire yeri ve kamp alanı

Çakır mesire yeri

Karacaköy sınırları içerisinde bulunan ve özellikle günübirlik tatil severlerin tercih ettiği Çakır mesire yeri ve kamp alanı İmrenli tarafında yer alıyor. Şile merkeze 68 km mesafede yer alan Çakır mesire yeri, İstanbulluların kaçamak noktaları arasında yer alması ile oldukça popüler. Çevresinde bir çok tesisin olması nedeniyle de gözde olan bu kamp alanında ihtiyacın olan her şey mevcut. Denize sıfır konumu sayesinde yaz aylarında denizin tadını çıkarabilir, her sezon kampçılara sunduğu olanaklardan da faydalanabilirsin. Kamp için burayı tercih edersen Karacaköy sakinlerinden hamarat teyzelerin meşhur gözlemelerini tatmadan geçme derim. Çakır mesire yerinde bulunan işletmeler sayesinde hem uygun fiyata doğa içerisinde konaklayabilir hem de bir otelde aradığın tüm hizmetlerden burada daha uygun fiyatlara faydalanabilirsin. Ayrıca kamp işletmesinin verdiği masa, sandalye ve mangal ekipmanlarıyla kamp keyfini ziyafete de çevirebilirsin.

Çakır mesire yeri 2023 konaklama ücretleri:

 • Çadır kamp alanı: 100 TL

Konum linki

19- İmren Köy Plajı kamp alanı

İmren Köy Plajı Kamp Alanı

Şile ilçe merkezine 60 km mesafede, doğanın kalbinde yer alan İmren köy plajı kamp alanı, huzurlu bir kamp deneyimi yaşamak isteyenlerin yanı sıra günübirlik piknik yapmayı seven insanlar için de oldukça uygun bir kamp alanı. Özel bir işletme tarafından işletilen tesiste, ücretli kamp alanları yanı sıra sahile yürüme mesafesi, sunduğu restoran olanakları, ağaç gölgelerinde konumlanmış piknik alanları nedeniyle tercih edebileceğin bir kamp alanı. Yaz mevsiminde gittiğinde İmrenli plajını kullanabilir, denize karşı olan kamp alanlarında kamp deneyimini yaşayabilirsin. İçerisinde yürüyüş alanları, mangal alanları, çeşme, tuvalet, duş, elektrik imkanları bulunan tesiste ücret karşılığında konaklayabilirsin. Kamp keyfi yapmak bir yana Şile'nin sessiz sakin doğasında, temiz havanın eşliğinde yoga, trekking yapabilir kamp alanına kurduğun hamakla epeydir ertelediğin kitapları ağaçların gölgesinde okuyabilirsin.

İmrenli kamp alanı 2023 ücretleri:

 • Çadır kamp alanı: 100 TL

20- Woody Ville Camping

Woody Ville Camping

Şile’nin merkezine 18 km mesafede bulunan ve lüks kamp alanı hizmetleri ile konfor arayan herkesin tercihi olan Woody Ville Camping, Akçakese Köyü'nde konumlanıyor. Kovboy temasının işlendiği tesiste bungalov, çadır ve pansiyon opsiyonları mevcut. Kamp keyfini konforlu bir şekilde yaşamak istersen bu tesisi tercih edebilirsin. Tesis ayrıca düzenlediği bağımsız eğlenceli festivalleri ile de oldukça meşhur. Denize yakınlığı yanı sıra tesiste bulunan havuz hizmetini de kullanabilirsiniz. İhtiyacın olan her şeyi karşılayan Woody Ville Camping’te doğa içerisinde glamping sayılabilecek lüks bir deneyimi ve eğlenceyi bir arada yaşayabilirsin. 

Woody Ville Camping 2023 kamp ücretleri:

 • Çadır Kamp alanı: 250 TL

Konum linki

Eğer bu deneyimi yeni yaşayacaklardansan İlk kez kamp yapacaklara tavsiyeler yazımıza da göz atabilirsin. 


seyhanahen
Seyhan Ahen
4 Yazı
Kocaeli Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Bölümü'nden mezun oldu. Çeşitli kurumsal firmaların Dış Ticaret departmanlarında 15 yıl boyunca satış ve operasyon süreçlerinde yer aldı. Bu süreçte çok sevdiği seyahat yazarlığını hobi olarak yaptı ve çeşitli turizm oluşumlarına gönüllü olarak içerik üretti. Şu an seyahat üzerine çeşitli firmalara freelance yazar olarak tam zamanlı içerik üretiyor. Profesyonel olarak fotoğrafçılık yapmayı, el işi çanta ve dekor tasarlayıp üretmeyi, doğa yürüyüşlerini ve dünyanın dört bir yanına yolculuk yapmayı seviyor.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN