İzmir, onlarca tezgahın hizmet verdiği hareketli pazarlarıyla da ünlü bir şehir. İzmir köyleri ve çiftliklerinden getirilen organik ürünlerden taze sebze ve meyvelere kadar birçok seçeneği İzmir pazarlarında bulabilirsin. Lezzetli Ege otları, çeşit çeşit peynirler ve köy ekmeklerine kadar birçok farklı ürünü ekonomik fiyatlarla İzmir pazarlarında alabilirsin. İzmir’in en bilinen pazarlarını senin için sıradık.

1. Bostanlı Pazar Yeri

Bostanlı Pazar Yeri

Bostanlı sahiline kısa bir yürüyüş mesafesindeki Hasan Ali Yücel Bulvarı üzerinde kurulan Bostanlı Pazar Yeri, İzmir’in en ilgi gören pazarlarından biri. Üreticilerin kendi bahçelerinden getirdiği organik sebzeler ve meyveleri alabileceğin pazarda ülkenin dört bir yanından gelen taze sebzeler, meyveler, peynirler, köy ekmekleri ve çeşit çeşit kahvaltılıklar da bulabilirsin.

Konum Linki

Açık olduğu saatler

 • Çarşamba günü 08.00-20.00 saatleri arasında açık.

2. Pagos Üretici Pazarı

Pagos Üretici Pazarı

İzmir’in çok ilgi gören üretici pazarlarından biri olan Pagos (Kadifekale) Üretici Pazarı, kale önünde hafta sonları kuruluyor. Üreticilerin kendi bahçelerinden getirdiği organik ve taze ürünleri sattığı pazar yerinde lezzetli köy ekmekleri, günlük yumurtalar, çeşitli peynirler, zeytinler ve Ege otları bularak ekonomik fiyatlarla güzel bir pazar alışverişi yapabilirsin.

Konum Linki

Açık olduğu saatler

 • Cumartesi günü 08.00-23.00 saatleri arasında açık.

3. Karşıyaka Çok Katlı Pazar Yeri

pazarda satılan kasada domatesler

Karşıyaka’nın en büyük ve sevilen pazarlarından biri de Karşıyaka Çok Katlı Pazar Yeri. Açık ve kapalı geniş alanlara yayılan pazar yerinde her mevsim koşulunda güzel bir alışveriş yapabilirsin. Üreticilerin kendi ürünlerini de sattığı pazarda İzmir köylerinden getirilen taze sebzeler, meyveler ve çeşit çeşit organik ürünlerden tekstil ürünlerine kadar geniş seçenekler bulabilirsin. 

Konum Linki

Açık olduğu saatler

 • Pazar ve salı günleri 08.00-20.00 saatleri arasında açık.

4. Bornova Merkez Kapalı Pazar Yeri

Bornova Merkez Kapalı Pazar Yeri

Bornova’nın en hareketli pazar yerlerinden olan Bornova Merkez Kapalı Pazar Yeri, hem hafta ortasında hem de hafta sonu Ergene mahallesinde kuruluyor. Kapalı alanlarıyla yağışlı günlerde de rahatça alışveriş yapabileceğin pazar yerinde çeşit çeşit sebzeler, meyveler, kahvaltılıklar, kuruyemişler, ev yapımı ürünler ve Ege otları bulabilirsin.

Konum Linki

Açık olduğu saatler

 • Çarşamba ve pazar günleri 07.00-19.30 saatleri arasında açık.

5. Yenişakran Pazar Yeri

örnek pazarda taze satılan meyveler görünümü

Aliağa’da İnönü Caddesi ve Atatürk Caddesi arasında kurulan Yenişakran Pazaryeri, haftanın son günü ev ihtiyaçlarını almak için tercih edebileceğin İzmir pazarlarından biri. Günlük taze sebzeler, çeşit çeşit kahvaltılıklar, yöresel ürünler ve ev yapımı yiyecekler gibi birçok seçenek bulabileceğin Yenişakran Pazar Yeri’nde ekonomik fiyatlarla evin bütün mutfak ihtiyaçlarını alabilirsin.

Konum Linki

Açık olduğu saatler

 • Cuma günü 08.00-17.00 saatleri arasında açık.

6. Bayındır Pazar Alanı

Bayındır Pazar Alanı

İzmir’in en hareketli pazar yerlerinden biri olan Bayındır Pazar Alanı, köylerden getirilen taze organik ürünlerden tekstil ürünleri, oyuncaklar ve aksesuarlara kadar birçok ürün satılan tezgahlarıyla çok hareketli. Ülkenin farklı köşelerinden getirilen yöresel ürünleri de alabileceğin pazar yerinde çocuklar için oyuncaklardan takılara ve tekstil ürünlerine kadar geniş bir yelpazede ürün bulman mümkün.

Konum Linki

Açık olduğu saatler

 • Cuma günü 08.00-20.00 saatleri arasında açık.

7. Narlıdere Belediyesi Pazar Yeri 

pazarda satılan sebzeler

Narlıdere’nin en büyük pazar yerlerinden biri olan  Narlıdere Belediyesi Pazar Yeri, hem hafta iç hem de hafta sonu kuruluyor. Çamtepe mahallesinde Canlar Sokak üzerinde hizmet veren pazar yerinde yerel üreticilerden uygun fiyatlarla sebzeler, meyveler ve organik ürünler alabilirsin. Türkiye’nin dört bir köşesinden getirilen mevsimlik ürünler de pazarda çok ilgi görüyor.

Konum Linki

Açık olduğu saatler

 • Çarşamba ve pazar günleri 08.00-20.00 saatleri arasında açık.

8. Alpaslan Kapalı Pazar Yeri

pazarda satılan taze sebzeler

Açık ve kapalı alanlarıyla her hava koşulunda hizmet veren Alpaslan Kapalı Pazar Yeri, Bayraklı Alpaslan mahallesinde kuruluyor. Hafta ortası ve haftanın son günü olarak iki kez kurulan pazarda ekonomik fiyatlarla taze sebzeler, meyveler, çeşit çeşit kahvaltılıklar, organik yumurtalar, zeytinler ve daha pek çok çeşit ürünü uygun fiyatlarla satın alabilirsin.

Konum Linki

Açık olduğu saatler

 • Çarşamba ve cuma günleri 08.00-20.00 saatleri arasında açık.

9. Yeni Girne Pazar Yeri

pazar yeri havadan görünümü

İzmir Bayraklı’nın hareketli semt pazarlarından biri de Soğukkuyu mahallesinde Girne Bulvarı üzerinde kurulan Yeni Girne Pazar Yeri. Onlarca tezgahın hizmet verdiği pazar yerinde hem taze sebze ve meyveler hem de ekonomik fiyatlı tekstil ürünleri ve küçük ev eşyaları alabilirsin.

Konum Linki

Açık olduğu saatler

 • Cuma ve pazar günleri 08.00-20.00 saatleri arasında açık.

10. Gümüşpala Kapalı Pazar Yeri

yöresel yeşillik satışı görünümü

Bayındır’da Gümüşpala mahallesinde 7037 Sokak üzerinde kurulan Gümüşpala Kapalı Pazar Yeri, hafta sonu alışverişine çıkarak uygun fiyatlarla ev ihtiyaçlarını almak için tercih edebileceğin İzmir pazarları arasında. Çevre köylerden getirilen mevsimlik sebze ve meyvelerden ev yapımı yöresel ürünlere kadar birçok seçeneği pazar yerinde bulabilirsin.

Konum Linki

Açık olduğu saatler

 • Cumartesi günleri 08.00-21.00  saatleri arasında açık.

 

11. Çamdibi Kapalı Pazar Yeri

türk pazarı görünümü

Bornova’nın en büyük ve hareketli pazarlarından biri olan Çamdibi Kapalı Pazar Yeri, Barbaros mahallesindeki kapalı pazar alanında kuruluyor. Üreticilerin getirdiği organik sebze ve meyvelerden Türkiye’nin dört bir yanından gelen çeşit çeşit ürünlere kadar geniş seçenekler bulabileceğin Çamdibi Kapalı Pazar Yeri, kapalı bölümleriyle her mevsim keyifli bir pazar alışverişi deneyimi sunuyor.

Konum Linki

Açık olduğu saatler

 • Çarşamba ve pazar günleri 07.00-19.30 saatleri arasında açık.

12. Naldöken Pazar Alanı

Naldöken Pazar Alanı

Bornova ilçesinin Naldöken mahallesinde hafta ortasında kurulan Naldöken Pazar Alanı’nda da evin hemen her ihtiyacını alabilirsin. İzmir köylerinden getirilen taze sebzeler, meyvelerden peynir ve zeytin çeşitlerine kadar kahvaltılıklar satılan tezgahlar, günün her saati hareketli. Pazarda yöresel lezzetlerden tekstil ürünlerine kadar farklı ürünler de bulman mümkün.

Konum Linki

Açık olduğu saatler

 • Çarşamba günleri 08.00-22.00 saatleri arasında açık.

13. Buca Çarşamba Pazarı

yöresel ürünler satan pazar yeri

Hem köylerden getirilen organik ürünler hem de yöresel ürünler satın almak için Buca Çarşamba Pazarına da uğrayabilirsin. Özmen Caddesi’nde 223 Sokak ve 256 Sokak arasında hafta ortasında kurulan pazarda onlarca tezgahta mevsimlik sebzeler, meyveler, Ege otları, zeytinyağları, ev yapımı ürünler ve kahvaltılıkları uygun fiyatlarla bulabilirsin.

Konum Linki

Açık olduğu saatler

 • Çarşamba günleri 08.00-21.00 saatleri arasında açık.

14. Çamlıkule Pazar Yeri

Türkiye'deki semt pazarında taze meyve ve sebzeler.

Buca’nın en hareketli ve bilinen semt pazarlarından biri de haftanın iki günü kurulan Çamlıkule Pazar Yeri. 220 Sokak ile 254 Sokak arasında kurulan pazar yeri, hem ekonomik fiyatlarla evin mutfak ihtiyaçlarını almak hem de yöresel ürünler almak için doğru bir adres.

Konum Linki

Açık olduğu saatler

 • Pazartesi günleri 08.00-19.20 saatleri arasında açık.

15. Şirinyer Pazar Yeri

pazar da satılan taze sebzeler

Buca’da Adnan Kahveci Caddesinde 504 Sokak üzerinde Tansaş yanında kurulan Şirinyer Pazar Yeri, İzmir’in geleneksel pazarlarından biri. Onlarca tezgahın hizmet verdiği pazarda Ege bölgesine özgü yemeklik otlar, zeytinlerden ülkenin dört bir yanından getirilen mevsimlik ürünleri ekonomik fiyatlarla satın alabilirsin.

Konum Linki

Açık olduğu saatler

 • Çarşamba ve pazar günleri 08.30-20.30 saatleri arasında açık.

İpucu: Otobüs biletini ENUYGUN'dan kolayca alabileceğini unutma! Otobüs biletinde değişiklik ve iptal işlemlerini tek tıkla yapabilir, farklı firma ve seferleri karşılaştırabilirsin. Yola çıkmaya hazırsan İzmir otobüs bileti almak için tıkla!

 

Otobüs Bileti

16. Buca Koop Pazar Yeri

pazarda satılan organik yumurta

Çeşitli taze kooperatif ürünleri, yöresel lezzetler ve ev yapımı ürünler almak için  Buca Koop Pazar Yerine de uğrayabilirsin. 1410 Sokak ile 1405 Sokak üzerinde kurulan kooperatif pazarında ekonomik fiyatlarla mevsimlik sebzelerden köy peynirleri, yumurtaları ve zeytinlerine kadar birçok ürünü bir arada bularak güzel bir pazar alışverişi yapabilirsin.

Konum Linki

Açık olduğu saatler

 • Pazar günleri 08.00-19.00 saatleri arasında açık.

17. Bozyaka Kapalı Pazar Yeri

pazarda taze sebzeler

Hafta içi  2 gün kurulan Bozyaka Kapalı Pazar Yerine de gidebilirsin. Karabağlar’ın en büyük pazarlarından biri olarak onlarca tezgahın hizmet verdiği pazar yerinde açık ve kapalı alanlar bulunuyor. İzmir köyleri ve çiftliklerinden getirilen taze sebze ve meyvelerden çeşit çeşit tekstil ürünlerine kadar birçok seçeneği ekonomik fiyatlarla alabilirsin.

Konum Linki

Açık olduğu saatler

 • Salı ve cuma günleri 07.30-20.00 saatleri arasında açık.

18. Egekent Pazar Yeri

pazarda satılan tekstil ürünleri

Çiğli’nin en bilinen semt pazarlarından biri olan Egekent Pazar Yeri, hafta sonu 8845 Sokak ile 8847 Sokak arasında kuruluyor. Ekonomik fiyatlarla evin mutfak ihtiyaçlarını alabileceğin pazar yerinde köylerden getirilen organik ürünlerden ev yapımı lezzetlere ve tekstil ürünlerine kadar birçok seçeneği bir arada bulabilirsin.

Konum Linki

Açık olduğu saatler

 • Cumartesi günleri 08.00-20.00 saatleri arasında açık.

19. Üçkuyular Pazarı

pazarda satılan yeşillikler

Balçova’nın en hareketli pazar yerlerinden biri olan Üçkuyular Pazarı, İkiztepe durağı viyadük altına yakın bir konumda kuruluyor. İzmir köyleri ve çevre çiftliklerden getirilen taze sebze ve meyvelerden Ege otları, yöresel yiyecekler ve çeşit çeşit el yapımı ürüne kadar seçenekleri pazarda bulabilirsin. 

Konum Linki

Açık olduğu saatler

 • Pazar günleri 08.00-18.00 saatleri arasında açık.

20. Yunus Emre Kapalı Pazar Yeri

Yunus Emre Kapalı Pazar Yeri

Karabağlar’da 4163 Sokak üzerinde kurulan Yunus Emre Kapalı Pazar Yerinde pazartesi günleri tuhafiye, çarşamba ve cumartesi  günleri ise gıda ürünleri satılıyor. Pazarda hizmet veren onlarca tezgahta mevsimlik sebze ve meyveler, köy peynirleri, yumurtalar, ev yapımı reçellerin yanı sıra çeşit çeşit tekstil ürünlerini de ekonomik fiyatlarla alabilirsin.

Konum Linki

Açık olduğu saatler

 • Pazartesi, çarşamba ve cumartesi günleri 07.30-20.30 saatleri arasında açık.

Pazar alışverişinden sonra doğanın içerisinde güzel bir piknik yapmaya ne dersin? İzmir’in en güzel piknik yerleri yazısına tıklayarak pazardan aldığın taze meyveler ile güzel bir piknik yapabilirsin.


ipekincir
İpek İncir
432 Yazı
Marmara Üniversitesi Reklam bölümünde yüksek lisans yaptı. Eğitimini tamamlamak için bir süre Londra’ya gitti. Otomotiv, sağlık, turizm sektörü gibi birçok farklı alanda içerik üretti. Şimdi ise Enuygun ekibinin bir parçası olarak seyahat yazıları yazıyor.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN