İstanbul’un en keyifli 8 kahve mekanı

nihanbayram

Bir kahvenin kırk yıl hatırı olurmuş. Dostlarla ya da keyif alabileceğiniz mekanlarda içilen kahvenin tadı da bir başka olur. İstanbul’da tadıyla, sunumuyla, manzarasıyla lezzetli kahveler içebileceğiniz mekanlara göz atmak ister misiniz?

Pierre Loti

Pierre Loti

Çocukluğumdan beri en favori yerim. İçindeki eski kahvehaneye mutlaka girerim, duvardaki tablolara bakıp, manzarayı seyrederim. Hatta değişik bir deneyim yaşamak isterseniz Eyüp Sultan’dan teleferikle de çıkabilirsiniz. Yan taraflarında başka mekanlar da açıldı ancak eski orijinal kahvehane en ünlü yer. Muhteşem bir Haliç manzarası var.

Uçak Bileti

Çengelköy Çınaraltı Kahvesi

Çengelköy Çınaraltı Kahvesi

Boğazın tam dibinde, tarihi bir çınar ağacının altında ve tarihi bir kahvehanede kahve içebilirsiniz. Üstelik buraya dışarıdan yiyecek de getirebiliyorsunuz. Kahvenin yanına aldığınız küçük kurabiyeleri de yudumlayabilirsiniz.

Gülhane Setüstü Çay Bahçesi

Gülhane Setüstü Çay Bahçesi

Topkapı Sarayı’nın altında şahane bir manzarası olan bir başka mekan da Gülhane’deki Setüstü Çay Bahçesi. Gülhane Parkı’na deniz tarafından girilen kapının yanından ulaşabilirsiniz. Yeşillikler içerisinde güzel manzaralı bir yer. Demlik çayı da ünlü.

Beyoğlu Mandabatmaz

Beyoğlu Mandabatmaz

Son yıllarda popüler olan mekanlardan birisi de Beyoğlu’ndaki Mandabatmaz. Bu eski kahvehane artık gençlerin buluşma noktası olmuş. İstiklal Caddesi’ndeki bu mekanın kahveleri, bol köpüğü ve lezzetiyle ünlü.

Kapalıçarşı Şark Kahvehanesi

Kapalıçarşı Şark Kahvehanesi

Kapalıçarşı’ya gittiğimde uğramadan geçmediğim bir başka kahvehane de Şark Kahvesi. Bedesten’in ortasında küçük tahta sandalyelerin üzerinde tarihi Kapalıçarşı ruhunu en iyi hissedebileceğiniz bir yerde, çok lezzetli kahveler içebilirsiniz.

Emirgan Çınaraltı

Emirgan Çınaraltı

Emirgan’da tarihi çınarın gölgesinde boğaza karşı lezzetli kahveler içebilirsiniz. Burası da tarihi bir yer, günün neredeyse her saati kalabalık. Ancak bu manzarayı öyle her yerde de bulamayacağınız kesin.

Çorlulu Ali Paşa Medresesi

Çorlulu Ali Paşa Medresesi

Değişik bir atmosferde kahve içebileceğiniz bir başka mekan da Çorlulu Ali Paşa Medresesi. Çemberlitaş’taki bu eski medrese artık kahve ve nargile içilebilen bir alana dönüşmüş. Tahta sandalyeler nostaljik ışıklarla hatta mangal ateşinde pişmiş bol köpüklü kahveden içebilirsiniz.

Kadıköy’de Fazıl Bey

Kadıköy’de Fazıl Bey

Kadıköy’de kahveci dükkanları son yıllarda moda oldu. Ancak en ünlüsü Fazıl Bey Kahvecisi. Burada kahvenizi içip sonra da yanınıza taze çekilmiş kahvelerden alabilirsiniz. Kahvenin yanına lokum ikramını da unutmayalım.


nihanbayram
Nihan Bayram
397 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN