• Anasayfa
  • Bilgi
  • İstanbul Havalimanı'nda uyku kabini dönemi başladı

İstanbul Havalimanı'nda uyku kabini dönemi başladı

tugbahacibayramoglu

Havalimanında bekleme süren uzunsa, aktarmalı uçuş yapacaksan, bu süreyi uyuyarak ya da dinlenerek geçirebileceğin kapsül otelleri tercih edebilirsin. İstanbul Havalimanı’nda dünyada son zamanlarda yaygın olan Sleepod adlı uyku kabinleri uygulamasına başlandı.

İçindekiler

Rahat bir yatak ve yastık

Özellikle Uzakdoğu ülkelerinde yaygın olan kapsül otelde ne yapabilirsin? Bu kapsüller ya da kabinler ortalama bir insan boyutunda. İçerisinde rahat bir yatak ve yastık bulunuyor. İçine girip uzandığında uyuyup dinlenebileceğin kapsülün üzerinde sürgülü bir kapak bulunuyor. Kapağı kapatarak ses ve ışıktan uzak bir şekilde uyumak ya da dinlenmek mümkün.

uykukapsul

Uçak Bileti

İçinde şarj ve USB ünitesi var

Yatak kenarında şarj ünitesi ve USB girişi de var, bu sürede dilersen cep telefonunu şarj edip bir şeyler izlemek mümkün. Kapsülün alt kısmına da bagaj ve çanta konulabilecek bölüm de bulunuyor. Dinlenme esnasında çanta ve valizinde güvenli bir şekilde yanında bulundurabilirsin. Tek kullanımlık çarşaf, battaniye gibi yedek ürünler de alınabilecek.

1 saatlik ücreti 9 Euro

Gelelim kapsül otellerin kullanım ücretine. IGA’nın devreye soktuğu Sleepod adı verilen bu otelde konaklamanın saat ücreti 9 Euro. İster 1 saat, istersen daha uzun süreli kullanabileceğin bu oteller özellikle kısa süreli dinlenme ihtiyacı olanlar için kullanışlı bir tercih olabilir. Bu arada İstanbul Havalimanı’ndaki lounge tercihlerine göz atmak istersen de İstanbul havalimanı lounge hizmetleri başlıklı yazıma göz atabilirsin…


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1299 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN