Havalimanları özellikle yazın ve tatil dönemlerinde çok yoğun olduğu için bavulların karışması sıkıntısıyla daha çok karşılaşılıyor. Siz de benzer bir sorunla karşılaşmamak için nelere dikkat etmelisiniz?

Bavul rengi standart olmasın

Öncelikle bavul renginiz siyah, lacivert gibi standart renklerdeyse karışma olasılığı çok yüksek. Bu yüzden bavul satın alırken farklı renkleri tercih edin. Eğer standart renk bir bavulunuz varsa da görünür taraflarına etiket asabilir, fosforlu renklerde bir fular vs. gibi bir şeyler bağlayabilirsiniz.

Uçak Bileti
İçindekiler

Bavul sırasına gitmek için acele edin

Bavulunuzu almadan freeshop ya da alışverişe dalmayın. Bazen yanlışlıkla bazen de bilinçli olarak bavulunuz karışabilir. Kaliteli iyi markalı bavulu alıp gitmek isteyen kötü niyetli kişiler çıkabilir. Bu yüzden bavulunuzu takip edin. Çünkü bir kişi bilinçli olarak başkasının bavulunu alsa bile ispat edilmesi zor. Havalimanları çok yoğun ve bavul sırasında kalabalık bir görüntü oluşuyor. Güvenlik kameralarından tespit etmek de zorlaşıyor.

Bavul Sırası

Bavulunuzun mutlaka etiketi olsun

Bavulunuzun mutlaka etiket koymayı unutmayın. Olası bir unutkanlık ya da karışma halinde size ulaşabilecekleri en az bir ya da iki telefon numarası mail adresi gibi bilgiler bulunsun. Kayıp eşyalar nereye gidiyor Havalimanında bulunan kayıp eşyalar için 24 saat hizmet veren ofisler var. Havalimanı çalışanları tutanak karşılığında kayıp eşya memuruna teslim ediyor. Gün içerisinde bu bürolara başvurarak eşyalarınızı alabilirsiniz. Havayolları ise kayıp durumunda size verilen bagaj etiketini de görmek isteyecektir.

Bavul Etiketi


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1289 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN