• Anasayfa
  • Bilgi
  • Gidiş dönüş bileti alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Gidiş dönüş bileti alırken nelere dikkat etmeliyiz?

mervekilic

Fiyatı genelde daha uygun olduğu için uçak bileti satın alırken gidiş dönüş almayı tercih ediyoruz. Evet gidiş dönüş bileti satın almak özellikle de yurt dışı uçuşlarında oldukça hesaplı. Ancak gidiş dönüş bileti satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı şartlar var.

İçindekiler

Dönüş biletiniz yanabilir

Öncelikle havayoluna göre değişiklik gösterse de pek çok havayolunda gidiş uçağına binemediğiniz zaman dönüş uçağının bileti de yanmış oluyor. Yani trafik vs. gibi sebeple gidiş uçağına binemezseniz dönüş biletini de kullanamamış oluyorsunuz. Bazı havayolları bu konuda esnek davranıp dönüş biletini kabul edebiliyor ancak kabul etmeyen havayolları da var.

Uçak Bileti

Müşteri hizmetlerini önce arayın

O yüzden eğer gidiş dönüş bileti satın aldıysanız ve gidiş biletini kaçırma ihtimaliniz yüksekse, bir kaç saat önceden havayolu firmasını arayarak biletiniz için değişiklik talebinde bulunun. En az 3-4 saat önce aramanızda fayda var. Hatta özel sebeplerden dolayı gidiş uçağına binmeyip farklı bir gün gidip aynı dönüş uçağını kullanacaksanız da biletinizde değişiklik yapacağınıza dair talebinizle birlikte mutlaka bir kaç gün öncesinde müşteri hizmetlerini aramanız lazım.

Müşteri Hizmetleri

 

Uçak Bileti

Yurtdışı uçuşlarda gidiş dönüş daha cazip

Özellikle yurt dışı uçuşlarında gidiş dönüş bileti almak daha cazip. Zaten bilet araması yaparken ya da satın alırken siz de bakıp farkı görebilirsiniz. Önce tek yön sonra gidiş dönüş araması yapıp farkı anlayabilirsiniz. Ancak yurt içi uçuşlarında fark o kadar fazla olmaz. Hele ayrı havayollarından gidiş dönüş bileti satın alacaksanız tek yön bilet şeklinde de alabilirsiniz. Yine de sizlere tavsiyemiz bilet satın alırken hem tek yön hem de gidiş dönüş araması yapın. Ortaya çıkacak fiyatlara göre daha kolay tercihte bulanabilirsiniz. Ancak yine de hatırlatalım. Gidiş dönüş bileti satın alırken gidiş uçağını kaçırmamaya özen gösterin.

Gidiş Dönüş Bİleti


mervekilic
Merve Kılıç
34 Yazı
Turizm sektöründeki 10 yıllık kariyeri boyunca seyahat destek hizmetlerinin her alanında kazandığı uzmanlıkla, 2012 yılından beri Enuygun Kurumsal Seyahat Uzmanı olarak çalışıyor.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN