Gezginler için en iyi seyahat uygulamaları

nihanbayram

Akıllı telefon ve tabletler hayatın her alanında işimizi kolaylaştırıyor. Neden bir yerden bir yere seyahat ederken veya tatildeyken de bu kolaylığı sağlamasın? Gelin, dünyayı keşfederken işinizi kolaylaştıracak birbirinden kullanışlı seyahat uygulamalarına daha yakından bakalım.

Tatilinizin tüm detayları Evernote’ta

Tatilinizin tüm detayları Evernote’ta

Biletinizi aldınız ve uzun süredir beklediğiniz tatilinizi planlamaya başladınız. Uçak bileti detaylarından gideceğiniz yeri daha önce görmüş gezginlerin tavsiyelerine kadar seyahatiniz ile ilgili tüm detayları tek bir yerde saklamak ve gerektiğinde açıp bakmak için Evernote harika bir seçim.

Uçak Bileti

Kaybolmak istemeyenlere Google Maps

Kaybolmak istemeyenlere Google Maps

Google’ın harita uygulaması sadece tatilde değil, şehirde bir yerden bir yere giderken de kullanmak büyük rahatlık. Ancak tatilde bu uygulama tam anlamıyla hayat kurtarıcı oluyor. Özellikle ilk kez ziyaret ettiğiniz bir şehirde civarda bulunan görülecek yerleri keşfedip, ister yürüyerek isterseniz de araçla en kısa yoldan ulaşmak için cebinizden eksik etmeyin.

Fotoğraf çekmeden duramayanlar için Instagram

Fotoğraf çekmeden duramayanlar için Instagram

Instagram birçok akıllı telefon kullanıcısının vazgeçilmez uygulaması. Tatilde ise tam bir yerel rehber görevini üstlenebilir. Lokasyon özelliği sayesinde fotoğraf çekip paylaştığınız yere yakın diğer harika yerleri kolayca keşfedebilirsiniz. Hashtag’ler sayesinde ise hem çektiğiniz fotoğrafları anında tüm dünya ile paylaşabilir, sizden önce çekilmiş fotoğrafları görebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken fotoğraflarınızı daha fazla kullanıcının görmesini istiyorsanız, profilinizi herkese açık hale getirmeniz. Aksi halde her biri sanat eseri niteliği taşıyan fotoğraflarınızı sadece sizi takip eden arkadaşlarınız görecektir.

Yakında ne varsa AroundMe’de

Yakında ne varsa AroundMe’de

Ülkemizde de çok yaygın kullanılan bir keşif platformu olan AroundMe ile yakın çevrenizde bulunan kafe, restoran, gece kulübü hatta banka market eczane gibi ihiyaç duyabileceğiniz hemen her şeyi bulabilirsiniz. Konum bazlı servislerin en iyilerinden biri olan uygulamayı indirin, yakın mesafede bulunan birçok şeyi anında keşfedin.

İnternetten kopmamak için Wifi Finder

İnternetten kopmamak için Wifi Finder

İnternet sizin için de vazgeçilmezse ve mobil operatörlerin cep yakan yurt dışı tarifelerinden kaçmak isterseniz bulunduğunuz yere en yakın ücretsiz wifi bağlantılarını bulan bu uygulama tam size göre.

Yerel tatları keşfetmek için Local Eats

Yerel tatları keşfetmek için Local Eats

Tatile çıkınca sadece gezip görülecek yerleri keşfetmeyi değil, aynı zamanda yerel tatları da denemeyi sevenlerdenseniz, bu uygulamayı mutlaka telefonunuza indirin. Çevrede bulunan yerel tatlar sunan kafe ve restoranları gösteren uygulama seyahatten beklentisi gerçekten farklı kültürleri keşfetmek ve deneyimlemek olanlar için birebir. Cebinizdeki yerel rehber Wikihoods Farklı bir yeri gezerken yanınızda her zaman o bölgeyi çok iyi tanıyan bir rehber olmayabilir. İşte bu gibi durumlarda Wikihood’un tam bir yerel rehber gibi çalışan özelliği ile tarihi yapılar ve bölgeler hakkında anında bilgi alabilir, seyahatinizi daha da anlamlı kılabilirsiniz.

Tuneln ile müziğe bağlanın

Tuneln ile müziğe bağlanın

Yabancı bir şehirde veya ülkedeyken en iyisi yerel kültürle kaynaşmak ve müzik konusunda da bu kararlılığı sürdürmektir. Ancak bu konuda biraz tutucuysanız ve bağımlısı olduğunuz radyo kanallarından kopmak istemezseniz, binlerce radyo istasyonunu internet üzerinden dinleyebileceğiniz Tuneln uygulamasını mutlaka indirin deriz.

En uygun ve hızlı uçak biletleri Enuygun’da

En uygun ve hızlı uçak biletleri Enuygun’da

İster yurt içi isterseniz de yurt dışında bir yerden bir yere seyahat ederken uygun uçak biletlerini bulmak için o site senin bu site benim dolaşıyor musunuz? Cevabınız evetse, Enuygun Uçak Bileti uygulaması tam size göre. Binlerce uçuş arasından en uygununu anında bulup biletinizi alabilir, hem zamandan hem de paradan tasarruf edebilirsiniz. Türkiye’nin ve dünyanın en güzel rotalarını uygun fiyata keşfetmek için siz de hemen Uçak Bileti uygulamamızı telefonunuza indirin.


nihanbayram
Nihan Bayram
469 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar