Fethiye'ye gitmek için 5 geçerli neden

nihanbayram

Bodrum, Marmaris, Alanya, Kaş veya Kuşadası... Yaz tatili için Akdeniz ve Ege kıyıları tatil cennetleri ile çevrili. Ancak bu yaz Muğla'nın en gözde tatil rotalarından Fethiye'yi keşfedebilirsiniz. Üstelik bunun için son derece geçerli nedenler var.

Muhteşem koylar

Muhteşem koylar

Fethiye Ölüdeniz otellerinin çevresinde çok sayıda harika koy ve plaj var. Bunlar arasında seçim yapmakta zorlanırsanız tekne turuna çıkarak birçoğunu kolayca keşfedebilirsiniz.

Uçak Bileti

Yamaç paraşütü

Yamaç paraşütü

Fethiye'de neredeyse belde kadar ünlü bir şey varsa o da yamaç paraşütü. Babadağ'dan kendinizi enfes manzaraya bırakmak için en uygun dönemse yaz ayları. Ancak bunun biraz adrenalin dolu bir deneyim olduğunu anımsayın ve kendinizi yükseklik korkunuzu aşmaya hazırlayın.

Ölüdeniz

Ölüdeniz

Dünyanın en güzel koylarından birisi olarak gösterilen Ölüdeniz Fethiye'ye gitmek için başlıbaşına geçerli bir neden. Turkuaz renkli denizde yüzdükten sonra diğer koylarda yüzmekte zorlanabilirsiniz.

Kelebekler Vadisi

Kelebekler Vadisi

Eskisi kadar popüler bir rota olmasa da Kelebekler Vadisi halen Akdeniz'in en güzel yerlerinden biri. Bu cennet koya ulaşmak için ya tekneyle açıkta demirlemeniz ya da tepeden biraz zorlayıcı bir yolu inmeyi göze almanız gerekiyor ama sonunda ulaşacağınız doğal güzellik bu zorluğa değecek türden.

Saklıkent

Saklıkent

Fethiye'ye 40 km uzaklıkta bulunan Saklıkent kar sularının getirdiği serin ortamı ve çevresinde bulunan yeşillikler içindeki yeme içme yerleriyle tam bir kaçış rotası. Burayı tam olarak gezebilmek için bir gününüzü ayırmanız gerektiğini ve zaman zaman fazlasıyla serin olabileceğini de unutmayın.

Tabii bu 5 nedeninin yanı sıra Fethiye'de gezilecek yerler çok sayıda. Sırf yeni güzel yerler görmek için de rotanız Fethiye olabilir. 


nihanbayram
Nihan Bayram
402 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN