Farkında olunması gereken önemli kampanyalar!

betulsungurlu
İçindekiler

Borç yapılandırma affı için son tarih 1 Ekim!

Geçen sene torba yasa ismiyle gündeme gelen düzenleme ile,  devlete olan vergi ve sigorta primleri gibi borçların yeniden yapılandırılmasına olanak sağlandı. Bu haktan yaralanabilmek için de milyonlarca kişi başvuruda bulundu. Başvuranların kimisi peşin ödeme yaparak borcunu kapattı, kimisi de taksitlendirme ile borç kapamaya hazırlandı. Ancak geçen bu süre içerisinde başvuruda bulunduğu halde binlerce kişi taksidini ödeyemedi ve yapılandırmaları bozuldu. Bu  durumdaki kişilere yapılandırmalarını geçerliliğinin devamı için yeni bir af daha çıkarıldı. Son tarih ise 1 Ekim 2012 olarak belirlendi.

1 Ekim 2012’ye kadar geçmiş taksitlerini ödeyenler yapılandırmadan yararlanmaya devam edecek.  Yeni af için tanınan sürenin sonuna gelindiğini ve konuyla ilgili olanlar için  son haftaya girdiğimizi hatırlatalım.

TOKİ’ye borcunu peşin ödeyene yüzde 20 indirim ve tapu teslimi!

2010 yılı sonuna kadar satışı gerçekleştirilmiş ve geri ödemeleri 2010 yılı sonuna kadar başlamış olan TOKİ kredili müşterileri bu indirim hakkından faydalanabiliyor. Vadesi 12 aydan az kalan projeler ise kampanya dışında tutuluyor. 

Kampanyaya göre kalan borcunu peşin ödeyen % 20 indirim, üç taksitle ödemek isteyen ise % 17 indirim alacak. Başvuru süresi 20 Eylül’de başlayan kampanya 19 Ekim’de sona eriyor.  Daha ayrıntılı bilgiyi www.toki.gov.tr adresinden öğrenebilirsiniz.

Renault ve Ford Ekim’e kadar ÖTV artışını karşılıyor!

Geçen hafta 1600 cc kadar olan otomobilere uygulanan ÖTV oranında artış kararı alındı. % 37’den % 40’a çıkarılan ÖTV ‘deki farkı bazı otomobil markaları Eylül sonuna kadar müşterisine yansıtmayacak. Renault ve Ford markalarının sunduğu bu kampanyadan yararlanmak için son hafta!

Okullardaki ankesörlü telefonların ilk 5 dakikası bedava!

Türk Telekom’un 2012-2013 öğretim yılına yönelik olarak başlattığı bu kampanya ile Türkiye’nin 81 ilindeki 10 binden fazla ankesörlü telefonu ilk beş dakika ücretsiz konuşma imkanı sunacak.  İlköğretim okulları, liseler, üniversiteler  ve dershanelerde bulunan ankesörlü telefonları kapsayan bu kampanya 22 Mayıs 2013 tarihine kadar geçerli!

 

betulsungurlu
Betül Sungurlu
323 Yazı
ODTÜ Havacılık Mühendisliği ve Boğaziçi Üniversitesi Executive MBA mezunu. Ar-ge, banka, yatırım ve danışmanlık şirketlerinde 10 yıldan fazla çalıştı.
Uzman Yazarlar