Facebook mail adresiniz değişti peki nasıl düzeltebilirsiniz?

tugbahacibayramoglu
İçindekiler

Facebook mail adresiniz değişti peki nasıl düzeltebilirsiniz?

Facebook 900 milyon kullanıcısının profil bilgilerindeki e-mail adresini facebook.com olarak değiştirdi. Facebook bu uygulamayla yeni elektronik postaların yaygın olarak kullanılması durumunda  internet trafğini arttırmayı planlıyor.

Şu anda 1 milyara yaklaşan Facebook kullanıcılarının email adresleri (adları nokta soyatları nokta facebook.com ) olarak değiştirilmiş durumda. Profil bilgilerinizden bu değişikliği görebilirsiniz. Bazı kullanıcılar ise zaman tünelinin ardından kendilerine haber verilmeden adres değişikliği yapılmasına tepki gösterdi. ABD’li teknoloji yazarı Ron Miller bu sisteme tepki gösterdi ve “Herkesi zorla kendi sistemine katamazlar” açıklaması yaptı.

Mail adresini nasıl düzeltebiliriz

Enuygun olarak eğer yeni adresinizden memnun değil ya da eski email adresine geri dönmek istiyorsanız size bir önerimiz var. İletişim bilgileri seçeneğinden e-postalar kısmında e-mail adresini ekle/kaldır bölümünden çıkartabilirsiniz.

Uzmanlar Facebook’un bu kararı sitenin hitini ve gelirini arttırmak için aldığını vurgularken, firma yetkilileri ise site genelindeki ayrıntıları tutarlı hale getirmek için bu kararı aldıklarını açıkladı. Facebook düzenlemeleriyle ilgili bir başka yazımızı da okuyarak bilgilenebilirsiniz.

Yazar : Tuğba Hacıbayramoğlu

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2037 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar