Dünyada en çok Facebook kullanan ülkelerin başında gelen Türkiye'de ilkokula gidip Facebook adresi olmayan çocuk yoktur sanırım. Bazı engelleyici programlarla çocuklarımızın zararlı sitelere girmesinin önüne geçen bizler, Facebook karşısında çaresiz kalmıştık!

İmdadımıza Facebook yönetimi yetişti ve üye olmak için gerekli olan 13 yaş sınırını ebeveyn gözetiminde olmak şartıyla daha aşağıya çekti.

İçindekiler

Anne baba gözetiminde üye olunacak

The Wall Strett Journal'da yayınlanan rapora göre Facebook'un geliştirdiği yeni sistemle ebeveynler çocuklarının kimlerle arkadaş olabileceklerini ve hangi uygulamaları kullanabilecekleri kontrol edebilecekler.

Aslında 13 yaşın altında çocukların Facebook hesabı açmasına izin verilmiyor. Çocuklarımız da yaşlarını bir hayli büyüterek bu amaçlarına ulaşıyor. O yüzden kontrol altına alınabilecek bu sistem çok daha faydalı olacak.

Twitter yüzlerce hesabı silmişti

Çocuklarımızın sosyal medya çılgınlığını önüne geçmek mümkün değil. Onlar yaşlarını büyüterek çoktan Facebook'a girdiler bile… Twitter geçtiğimiz aylarda yaşı 13’ten küçük olan yüzlerce hesabı silmişti. Facebook’un da böyle bir çalışma yaptığı söyleniyor. Çocuklarımız ve bizim için en güvenlisi, açılacak bu yeni sistem olacaktır sanırım.

 

Yazar : Tuğba Hacıbayramoğlu


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1457 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar