Şirince Otelleri Ara

En uygun Şirince otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Şirince otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Şirince Hakkında

Yemyeşil ağaçların arasından yükselen sevimli evleri ile adeta masal diyarını andıran Şirince, İzmir'e bağlı tarihi ve turistik bir yerleşim. Her mevsimde başka güzelliklere bürünen Şirince’yi ziyaret ettiğinizde mis kokulu sabunlardan satın alabilir ve nefis damla sakızı reçelinden tadabilirsiniz. Şirince ayrıca uzun süredir şarap üretimiyle ünlü. Dilerseniz köyde tadım yapabilir ve böğürtlen gibi aromalarıyla ziyaretçilerin beğenisini kazanan şaraplardan birkaç şişe yanınıza hediyelik alabilirsiniz. 

Şirince’nin tıpkı ismi gibi şirin köy evlerinin bazıları günümüzde pansiyon ve Selçuk otelleri olarak işletiliyor. Şehir hayatından uzaklaşarak huzur bulmayı hayal edenlere harika bir atmosfer sunan Şirince ayrıca Meryem Ana Evi ve Efes Antik Kenti gibi turistik noktalara hayli yakın. Bu sayede konaklama için Şirince’yi tercih ettiğinizde bölgenin diğer tarihi zenginliklerine de yakın olma şansı bulabileceğinizi hatırlatalım. 

Eski konakların restore edilmesiyle otele dönüştürülen konaklama tesislerinde çocuk oyun alanı, bahçe ve güneşlenme terası gibi alanlar bulunuyor. Ayrıca bazı tesislerde suana ve balkon da mevcut. Üstelik dilerseniz İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Şirince’ye seyahat ederken otellerin misafirlerine sağladığı ücretli servislerden yararlanabilirsiniz.. 

Şirince’de sabahları gözlerinizi açar açmaz otelinizden dışarı çıkarak mis gibi köy havasını solumayı ve evlerin arasında yürüyüşe çıkmayı ihmal etmeyin. Şirince Kilisesi ve St. John Kilisesi ise çevrede gezerken ziyaret edebileceğiniz tarihi yapılar arasında. 

Merkeze bir kilometre uzaklıkta yer alan Nesin Matematik Köyü, yörede ilgiye değer bir başka nokta. Yaz aylarında sıcaktan bunalıp yüzmek istediğinizde ise rotanızı Şirince’ye yakın sayılabilecek Pamucak Plajı’na çevirmeniz yeter. Üstelik özellikle yaz döneminde ve bahar aylarında Şirince’ye pek çok turistik gezi düzenleniyor. İzmir’den ekonomik bir ulaşım seçeneği olarak ayrıca havalimanından trene binerek Selçuk’ta inebilir ve buradan Şirince minibüslerine aktarma yapabilirsiniz. 

Şirince’ye sabah saatlerinde geldiğinizde manzaraya hakim mekanlarda köy kahvaltısının tadını çıkarabilirsiniz. Nefis peynirler ve rengarenk reçellerle renklenen yöresel kahvaltı sıcak çayla birlikte sunuluyor. Ayrıca köyde yaşayan kadınların ellerinden çıkan taze ekmek ve gözlemeler de son derece enfes. 

Bahar aylarında doğanın yeniden canlanmasına şahitlik etmek, kış geldiğinde ise şömine başında keyif yapmak için Şirince tam anlamıyla muazzam bir adres. Üstelik köyün dolambaçlı sokaklarında gezerken bir taraftan harika fotoğraflar da çekebilirsiniz.

Şirince Galeri

Şirince Seyahat Yazıları