Enuygun Yurtdışı Yılbaşı Turları

nihanbayram

Yeni yılı yurtdışında geçirmek isteyenler için yılbaşı tatili önerileri hazırladık.

Yılbaşında Viyana

Yılbaşında Viyana

Yüzyıllar boyunca Avrupa'nın kültürel ve politik merkezlerinden biri olan en köklü tarihi şehirlerdendir. Kelimelerin yetersiz kaldığı, ancak yaşanılması gereken muhteşem bir şehirdir. Viyana müzik kültürüyle dünyaca ünlü bir kenttir. Klasik müzik çok daha fazla ön planda olmakla beraber, kentte rock, caz, pop ve daha birçok müzik tarzı hayat bulur. Yılbaşına meydanlarda girmek yerine, her yıl geleneksel hale gelen Viyana Filarmoni Orkestrasının vereceği konserle merhaba diyebilirsiniz. Açık hava için Kartner Caddesi, Opera binası ve St. Stephan Kilisesi çevresi yeni yıla girmek için en isabetli seçeneklerdir. Öneriler; - kalabalığa dikkat, - otelinizi merkeze yakın bir yerden seçin, - sıkı sıkı giyinin, - bir gün önceden iyice uykunuzu alın, - Viyana Filarmoni Orkestrası için çok önceden yer ayırtın, - fayton gezisi yapmayı unutmayın.

Uçak Bileti

Yılbaşında Bangkok, Pattaya

Yılbaşında Bangkok, Pattaya

Yılbaşını alışagelmişin dışında sıcak tropikal iklimde kutlamak isteyenler için en iyi seçeneklerden. Budizm dinine ait birçok tapınak ve kutsal mekanı barındıran, Bangkok’a 150 km mesafede bulunan Pattaya muhakkak gidilmesi gereken bir yer. Gündüz yüzen pazarları, tekne turları ve şehir turlarına katılıp; yılbaşı gecesi “Walking Street”te sıra dışı gece eğlencelerin içinde eğlenebilirsiniz. Alışılmışın dışında kumsalda gökyüzüne “Dilek Balonu” göndererek, yeni yıla Havai Fişek gösterisi ve sabaha kadar süren eğlenceler ile girebilirsiniz. Yeni yıla Türkiye’deki arkadaş, dost ve akrabalarınızdan önce gireceğinizi unutmayın  Öneriler; - otelinizi sahile yakın seçin, - yüzme kıyafeti, havlu ve terliğinizi getirmeyi unutmayın, - t-shirt, şort, güneş gözlüğü yeterli olur, - bir gün önceden iyice uykunuzu alın, - uygun fiyatlar için pazarlık yapın, - bol bol egzotik yemekler tadın, yılbaşı günü denize girin.

Yılbaşında Dubai

Yılbaşında Dubai

Yeni yıla soğuktan donanların aksine sıcak bir tatil havasında girmek için en ideal yer. Sahil bandında, yer üstünde, deniz içerisinde gezilmesi gereken onlarca yer var. Dünyanın en yüksek binası “Burj Dubai”, dünyanın tek 7 yıldızlı oteli “Burj El Arab”, deniz ortasında yapay adalardan oluşan 2 tane dev palmiye şeklindeki yerleşim alanı, yine denizin ortasında bulunan dünya şeklinde tasarlanmış 250 yapay adadan oluşan “Dubai World”, çöl ortasında kar kayağı yapabileceğiniz “Ski Dubai” ve daha bir çok seçenek sizi bekliyor. Kırmızı, Beyaz ve Yeşil renklerin gökyüzünü kapladığı Havai Fişek gösterisi ile muhteşem ses ve ışık şöleni sizi bekliyor. Öneriler; - kalabalığa dikkat, - otelinizi sahile yakın seçin, - güneş gözlüğü, plaj terliği şart, - rahat ve ince kıyafetlerinizi götürün, - bir gün önceden iyice uykunuzu alın, - uygun fiyatlar her yerde, vergisiz alışveriş yapmayı unutmayın, - ağır yemeklere dikkat, çölde sörf yapın.

Yılbaşında New York

Yılbaşında New York

Hiç uyumayan şehir. Dünyanın ticaret merkezi. Boğa ile Ayı’nın bitmeyen mücadelesi. Amerikalılar “New York’ta Noel başkadır” derler. Broadway Showları, Çin Mahallesi, Hürriyet Heykeli, Caz kulüpleri, Emripe States Binası, Birleşmiş Milletler Binası, Times Meydanı, Madison Square Garden, Eski Dünya Ticaret Merkezi “Ground Zero”, Central parl, 5th Avenue gibi dizi ve filmlerde görmeye alıştığımız “ekranlardaki semtimizde” daha bir çok yer sizleri bekliyor. Times meydanı yılbaşı için en iyi seçeneklerden. Her yıl yukarıdan aşağıya indirilen Kristal Top’un bu seneki indirilişine ünlü grup ve şarkıcıların verdiği konserlerle birlikte sizde şahit olabilirsiniz. Öneriler; - kalabalığa ve yan kesicilere dikkat, - otelinizi Times Meydanına yakın seçin, - sıkı sıkı giyinin, - içinize çok kalın olmayan kıyafet giyin (kapalı yere geçtiğinizde sorun olur), - bir gün önceden iyice uykunuzu alın, - içki şişesi ile sokaklarda dolaşmak yasak, dikkat ! - sarı taksiye binin, burger, hotdog yiyin.

Yılbaşında Paris

Yılbaşında Paris

2000 yıllık tarihi geçmişi ile herkesin kendinden bir şeyler bulduğu zarif, Âşıklar şehri Paris! Gidilmesi gerekenler listesinde her zaman en üst sıralardadır. Her yıl Eyfel kulesi etrafını dolduran yaklaşık 1 milyon kişi, muhteşem ışık, ses ve havai fişek gösterisi ve sabahın ilk ışıklarına kadar süren kesintisiz eğlenceleri ile yeni yıla giriyor. (2012’de Eyfel kulesinden havai fişek atılması yasaklandı maalesef.) Öneriler; - kalabalığa ve yan kesicilere dikkat, - otelinizi Eiffel kulesine veya Champs-Elysees yakın bir yerden seçin, - sıkı sıkı giyinin, - içinize çok kalın olmayan kıyafet giyin (kapalı yere geçtiğinizde sorun olur), - bir gün önceden iyice uykunuzu alın, - sıcak şaraptan muhakkak tadın.

Yılbaşında Prag

Yılbaşında Prag

Tarihi dokusunu en iyi şekilde korumuş Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biridir. Mimari açıdan büyüleneceğiniz masallar şehridir. 70 saray, 80 kilise, 35 tane manastır ile toplam 2000 adete yakın önemli yapı bulunmaktadır. Avrupa Kültür şehirlerinden olma ünvanını fazlasıyla hak etmektedir. Yılbaşını geçirmek için en güzel seçeneklerden biri. Özellikle Charles köprüsündeki havai fişek gösterisi muhteşem. Öneriler; - kalabalığa ve yan kesicilere dikkat, - otelinizi Charles köprüsüne veya en azından merkeze yakın bir yerden seçin, - sıkı sıkı giyinin, - bir gün önceden iyice uykunuzu alın, - küçük cafelerde muhakkak jazz dinleyin.

Yılbaşında İtalya1

Yılbaşında İtalya1

Yılbaşında kendinize ve sevdiklerinize unutulmaz bir hediye verin. Venedik, Floransa, Roma şehirlerini kapsayan unutulmayacak, tadı damağınızda kalacak muhteşem bir seyahat gerçekleştirin. Venedik: Kanallarıyla meşhur dünyada eşi benzeri olmayan romantik bir şehir. Dar sokakları, dillere destan cam işçiliği, yüzlerce irili ufaklı köprüleri ile içinde kaybolmak isteyeceğiniz muhteşem bir yer. Yılbaşına Venedik’te girmek isterseniz maskenizle beraber San Marco Meydanında olun. Muhteşem eğlenceye geri sayın sonrası için endişelenmeyin. Öneriler; - kalabalığa ve yan kesicilere dikkat, - otelinizi San Marco Meydanına veya Büyük Kanala yakın seçin, - sıkı sıkı giyinin, - içinize çok kalın olmayan kıyafet giyin (kapalı yere geçtiğinizde sorun olur), - bir gün önceden iyice uykunuzu alın, - uygun fiyatlar için pazarlık yapın, - Venedik sokaklarında kaybolun, gondola binin.

Yılbaşında İtalya 2

Yılbaşında İtalya 2

Roma: Yüzyıllarca büyük Roma İmparatorluğunun başkentliğini yapmış ve halen başkent olmaya devam eden büyüleyici şehir. Belki de Paris’ten sonra muhakkak gidilmesi gereken diğer bir nokta. Aşk Çeşmesi / Fontana Di Trevi burasını aşıklar şehri yapmakta. Gezilecek görülecek yüzlerce seçenek var. İspanyol Merdivenleri, İspanyol Meydanı, San Pietro Bazalikası, Colosseum gibi yerleri görmenizi tavsiye ederiz. Yılbaşı akşamı binlerce kişi ile Piazza del Popolo Meydanında yeni yılın gelişini karşılayabilirsiniz. Öneriler; - kalabalığa ve yan kesicilere dikkat, - otelinizi Piazza del Popolo Meydanına yakın seçin, - sıkı sıkı giyinin, - içinize çok kalın olmayan kıyafet giyin (kapalı yere geçtiğinizde sorun olur), - bir gün önceden iyice uykunuzu alın, - uygun fiyatlar için pazarlık yapın, - bol bol pizza yiyin, “Vespa” kiralayıp Roma’yı bu şekilde keşfedin.


nihanbayram
Nihan Bayram
397 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN