Son yıllarda otobüsler kısa ve uzun süreli seyahatlerde yolcuların rahat etmesi için her türlü olanağa sahip olacak şekilde donanımlarla zenginleşti. Geliştirilen teknolojik özellikler ve konforlu donanımları sayesinde bazı otobüs markaları üstün kabin içi, güvenlik ve teknolojik donanımlarıyla diğer markalar arasından sıyrılmayı başarıyor. İşte ülkemizde de en çok tercih edilen otobüs modellerini sizin için derledik.

1-Neoplan

Neoplan

1935 yılında Almanya'da kurulan Neoplan sürekli geliştirilen araç modelleriyle ülkemizin en bilinen ve kullanılan otobüs modelleri arasında yer alıyor. Geniş koltuklar, yüksek teknolojiye sahip araç içi eğlence sistemleri ve güvenliğiyle özellikle uzun mesafeli otobüs yolculuklarında çok tercih edilen Neoplan model otobüsler, Alman mühendisliğinin en güzel örnekleri arasında.

Otobüs Bileti

2-MAN

1758’lü yıllara uzanan tarihiyle ünlü Alman otobüs ve kamyon üreticisi MAN, konforlu otobüs modelleriyle Türkiye’de de onlarca yıldır en çok tercih edilen markalardan. Ayarlanabilir geniş koltuklar, gelişmiş araç içi eğlence olanakları, güçlü motoru ve güvenli yol tutuşlar gibi pek çok önemli özelliği bir arada sunan MAN otobüs modelleri pek çok otobüs firmasının ilk tercihleri arasında.

3-Mercedes-Benz Tourismo

Dünyanın önemli ticari araç üreticilerinden olan Mercedes-Benz'in Tourismo modeli Türkiye’de en sevilen ve kullanılan otobüs modellerinin başında geliyor. Yüksek konforu, Mercedes’in ünlü güvenilirliği ve performansıyla birleştiren Tourismo model otobüsler, Bi-Xenon farlar, çevre aydınlatması, elektrikli katlanabilen dış aynalar ve yağmur sensörlü tavan kapakları gibi teknik özellikleriyle dikkat çekiyor. Yolcuların rahatı için geniş koltuk aralıkları, araç içi eğlence olanakları ve kişisel aydınlatmalar gibi pek çok özelliğe sahip.

4-Mercedes-Benz Travego

Travego

Mercedes-Benz'in bir diğer popüler modeli olan Travego 1999 yılında üretime başladı ve günümüzde dünyanın en çok satan otobüs modellerinden biri haline geldi. 2016 yılında radikal tasarım değiş klikleri yaşayan Travego özellikle 46 kişi kapasitesine sahip 15 SHD modeliyle dikkat çekiyor. Yüksek Alman teknolojisi, konfor ve zengin araç içi eğlence olanaklarıyla birleştiren Travego otobüs modelleri uzun mesafeli yolculuklar için de ideal.

5-Volvo 9700

Volvo 9700

İsveçli üretici Volvo'nun 9700 modeli konforlu ve güvenli seyahatler için öne çıkan bir diğer otobüs modeli. Volvo'nun gelişmiş güvenlik teknolojileri ve aerodinamik tasarımı sayesinde enerji verimliliği ve düşük yakıt tüketimi sunar. Ayrıca ergonomik koltuklar, geniş iç hacim ve araç içi eğlence sistemleriyle yolculara konforlu bir seyahat deneyimi sağlar.

6-Scania Interlink

Scania dünya çapında ün yapmış bir İsveçli otomobil üreticisidir ve özellikle Interlink modeli ile dikkat çeker. Üstün yol tutuşu, güçlü motoru ve düşük yakıt tüketimi ile ün kazanmış. Scania Interlink'in ergonomik koltukları, geniş iç hacmi ve yüksek kaliteli ses ve görüntü sistemleri sayesinde yolculuklar hem rahat hem de eğlenceli geçer.


bengisugunaydin
Bengisu Günaydın
144 Yazı
Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Eğitim için İngiltere'ye giderek yeni keşiflere yelken açtı. Edebiyat ve seyahati birleştirdiği kariyeri boyunca pek çok roman çevirisi yaptı ve seyahat yazıları üretti. Şimdi ise Enuygun ekibinde seyahat yazıları yazarak deneyimlerini paylaşıyor.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN