En iyi ücretsiz 20 iPhone uygulamaları

nihanbayram

Apple iPhone kullanıcılarının en çok kullandığı ve en çok beğenilen ücretsiz iPhone uygulamalarını açıkladı. Listede pek çoğumuzun telefonlarının en popüler uygulamaları var.

Facebook

Facebook

Bir numarada dünyanın en çok kullanılan sosyal medya ağı Facebook var. Akıllı telefonlar sonrasında sosyal ağlar daha da çok yaygınlaştı, insanlar artık oturdukları her alanda kolayca sosyal ağına girip paylaşım yapabiliyor ya da arkadaşlarının paylaşımlarını okuyabiliyor.

Pandora Radio

Pandora Radio

Pandora Radio, internet radyosu olarak adlandırabileceğimiz insanların şarkı seçip yorum yapabildiği bir radyo uygulaması. Uygulama kullanıldığı ülkelerde çok popüler. Ancak sadece ABD, Avustralya ve Yeni Zelenda’da kullanılıyor.

Instagram

Instagram

Anı fotoğraflayıp ölümsüzleştirmek isteyenlerin yeni popüler adresi de Instagram. Bu sayede fotoğraflarınıza dilediğiniz şekilleri verip daha da güzel gösterebiliyorsunuz. Aynı zamanda paylaştığınız fotoğraflara yorum ya da beğeni alabiliyorsunuz.

Youtube

Youtube

Video paylaşım sitesi Youtube hem bilgisayarlarımızın hem de akıllı telefonların vazgeçilmez adresi. Tabi iPhone kullanıcılarının da ilk sıralarında yer alıyor.

Skype

Skype

Online sohbet programı skype, iPhone kullanıcıları tarafından bilgisayardan cep telefonuna taşınmış. Skype sayesinde dilediğiniz kadar mesajlaşabiliyorsunuz.

Words With Friends Free

Words With Friends Free

iPhone kullanıcılarının en popüler oyunlarından biri olan Words With Friends Free aslında bir kelime bulmaca oyunu. Aynı zamanda zeka geliştirici bir oyun olarak da bilinen Words With Friends’i arkadaşlarınız ya da ailenizle oynayabilirsiniz.

The Weather Channel

The Weather Channel

En gelişmiş hava durumu uygulamalarından birisidir. 200’den fazla meteorolog tarafından hava durumu tahminleri yapılır. Sizde böylece gününüzü ya da haftanızı bu tahminlere göre daha kolay planlayabilirsiniz.

Twitter

Twitter

140 karakterle düşünceni anlatmaktan yola çıkan Facebook’tan sonra dünyanın en popüler ikinci sosyal ağ twitter’da tabi ki listede üst sıralarda. Anında dilediğiniz yerde tweet atabilir ya da listenizdekilerin tweetlerinizi okuyabilirsiniz.

Temple Run

Temple Run

Akıllı telefonların en popüler oyunu Temple Run, tapınaktan idol çalmaya çalışan bir kaşifin sürekli koşmasına yönelik bir oyundur. Bu oyun iphone ve android kullanıcıları tarafından oynanabiliyor.

Google Search

Google Search

Aklımıza takılan bir bilgi, bir yerin numarası, adresi vs. ne gelirse hemen google’a danışıyoruz. Tabi elimizin altında her an bu bilgilere telefondan ulaşmakta çok kolay. O yüzden Google search, en popüler iPhone uygulamalarının ilk sıralarında yer aldı.

Netflix

Netflix

Amerikan film kiralama şirketi. Abonelik ücreti ödeyerek listenizdeki filmleri seyredebiliyorsunuz. Dilerseniz internet üzerinden film indirebilir ya da posta yoluyla DVD’sini satın alabilirsiniz.

Shazam

Shazam

Bu şarkı kimindi bu müzik kime ait gibi sorular bazen çok kafamızı kurcalar. Shazam adlı uygulama ise dinlediğiniz şarkının kime ait olduğunu bilir. Şarkıyı uygulamaya 15 saniye dinletmeniz yeterli.

Angry Birds free

Angry Birds free

Dünyanın en popüler oyunlarından biri olan Angry Birds, gerek iOS gerekse de android telefonların vazgeçilmezi.

Draw Somthing

Draw Somthing

Bir nevi kelime bulma oyunu. Ücretsiz bir uygulama ve oldukça popüler.

Flashlight

Flashlight

Telefonunuzu el fenerine dönüştürmenize yarayan oldukça pratik ve kullanışlı bir uygulama. Uygulamayı indirince kameranın üzerinde led ışık yanar.

Facebook Messenger

Facebook Messenger

Facebook’un anlık mesajlaşma programı Facebook massenger de çok kullanılan ipad uygulamalarından oldu.

Google Earth

Google Earth

Dünyanın her yerini ayrıntılı görebileceğiniz gelişmiş harita uygulaması Google Earth listeye giren popüler ücretsiz uygulamalardan biri.

Fruit Ninja

Fruit Ninja

Listeye giren bir başka oyun da Fruit Ninja adı verilen meyve kesme oyunu. Meyveli keserek puan toplamaya çalışıyorsunuz.

iHeartRadio

iHeartRadio

1500 canlı yayın ve 150 şehir radyosunu yer aldığı geniş bir radyo uygulaması. Bu uygulamayla aynı zamanda dinlemek istediğiniz şarkıları belirleyip sadece o şarkılardan oluşan radyo yayını almanız da mümkün.

Movies by Flixster

Movies by Flixster

Vizyondaki ya da vizyona yeni girecek filmlerin fragmanlarını izleyebiliyorsunuz. Ayrıca filmde indirebiliyorsunuz.


nihanbayram
Nihan Bayram
469 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar