En iyi fotoğraf çekebilen akıllı telefonlar

nihanbayram

Akıllı telefonlar çıktı çıkalı fotoğraf makinelerimizi unutur olduk. Telefonlar en büyük rekabeti de fotoğraf ve kamere özelliklerinde yapıyor. Selfie tutkunları ya da her anını ölümsüzleştirmek isteyenler, bakalım hangi telefonun ne gibi fotoğraf çekme özelliği var.

Samsung Galaxy Note 4

Samsung Galaxy Note 4

5.7 Quad HD Super Amoled ekranlı Note 4’ün 16 MP kamerası, güzel fotoğraflar çekmenizi sağlıyor. LED flaş özelliği ve netleştirme gibi artı seçenekleri de var.

iPhone 6 Plus

iPhone 6 Plus

iPhone’un son çıkan telefon modeli iPhone 6 Plus, özellikle gece fotoğraflarında çok başarılı. 8 MP kamera özelliğiyle net ve canlı renklerde fotoğraflar çekiyor.

Samsung K Zoom

Samsung K Zoom

20.7 MP kamerasıyla en güçlü fotoğraf çekme özelliğine sahip telefonlardan biri olan Samsun K Zoom, 10 kata kadar da zoom yapabiliyor.

Sony Xperia Z2

Sony Xperia Z2

LED flaş ve 20.7 megapiksel kameraya sahip Sony Xperia Z2, en iyi fotoğraf çekebilen akıllı telefonlardan birisi. Ayrıca suya karşı dayanıklı olmasının yanı sıra, Ultra High Definition adı verilen yüksek çözünürlüklü video çekme özellikleri de var.

HTC One M8

HTC One M8

Çift LED flaş ve Full HD video özelliklerine sahip HTC One M8, oldukça hafif. 1920x1080 piksel fotoğraf çekme özelliği var. Video çekimi de oldukça kaliteli.

LG G3

LG G3

5.5 inç ekran ve Blu-ray kalitesinde dört çekirdekli işlemciye sahip LG G3’in, Quad HD ekranı da var. 13 MP kamerası var ve çift flaş özelliğiyle geceleri de çok net fotoğraflar çekebiliyor.

Nokia Lumia 1020

Nokia Lumia 1020

Fotoğraf çekmenin yanı sıra kuvvetli bir kamera özelliğine sahip bir telefon arıyorsanız Nokia Lumia tam size göre. 41 MP kamerası bulunuyor ve Pure View teknolojisiyle çok net videolar çekebiliyor.

Samsung Galaxy S5

Samsung Galaxy S5

16 MP fotoğraf makinasına sahip Galaxy S5, ışık ayarlarıyla dikkat çekici bir telefon. 5.1 inç ekran özelliğiyle de kaliteli fotoğraflar çekebiliyor.

Sony Xperia C3

Sony Xperia C3

Çok kaliteli selfie çekme özelliğiyle anılan Sony Xperia’nın ön kamerası 5 MP ön kamerası var. LED flaş özelliği de bulunuyor.

nihanbayram
Nihan Bayram
522 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Uzman Yazarlar