Dünyanın en İyi first class uçuşları

nihanbayram

Havayolu firmaları daha az rötarlı uçuş, daha fazla yolcu sayısı ve daha lezzetli yeme içme sunumları gibi birçok konuda birbirleriyle yarış halinde. Bu yarışın en zorlu parkurlarından biri de daha rahat koltuklar, daha eğlenceli müzik ve filmler ve daha kaliteli içecekler arasında yaşanıyor. Yolculara daha iyi bir uçuş deneyimi sunmak ve metrelerce yüksekte bile ev konforu sağlamak için neler yapılıyor dersiniz?

Singapur Havayolları

Singapur Havayolları

Uzak Doğu’nun en çok noktaya uçak havayolu şirketlerinden biri olan Singapur Havayolları aynı zamanda dünyanın en büyük yolcu uçağı olan Airbus A380’lerle gerçekleştirilen uçuşlarında lüksün sınırlarını zorluyor. First Class kabinlerde bulunan odalarda çift kişilik yatak, mini bar ve havada sunulabilecek her ayrıcalığı sunmaya hazır olan size özel asistanınız var.

Uçak Bileti

Virgin Atlantic

Virgin Atlantic

Özellikle okyanus aşırı uçuşlarında sunduğu lüks ve ayrılacıklı hizmeleri ile öne çıkan Virgin Atlantic’in diğer havayolu firmalarından en büyük farkı kabin ambiyansına verdiği önem olarak öne çıkıyor. Sırf yolcuların seyahat ettiği alanı farklılaştırmak için özel aydınlatmalar kullanan Virgin Atlantic havadayken de dünya ile iletişiminizin kesilmemesi için AeroMobile özelliğini de sunuyor. Bu sayede internet üzerinden ve telefonla yakınlarınız ile görüşebiliyorsunuz.

Japon Havayolları

Japon Havayolları

Hiç içinde kendi restoranı bulunan bir uçakla seyahat ettiniz mi? Cevabınız hayırsa, henüz Japon Havayolları’nın first class uçuşlarından biriyle tanışmadınız demektir. Aynı zamanda dünyanın en pahalı uçak biletlerinden birini almanız gereken Japon Havayolları’nın okyanus aşırı uçuşlarında bu sadece standart bir hizmet. Yorulduğunuzda rahatça dinlenebilmeniz için tamamen yatan koltuklar ve sınırsız bir yiyecek içecek menüsü, hoş geldiniz kokteyli gibi özellikleri düşünüldüğünde en iyi birinci sınıfa sahip havayollarından biri olmayı kesinlikle hak ediyor.

Ethiad Havayolları

Ethiad Havayolları

Kişiye özel sunulan hizmetlerle öne çıkan Ethiad Havayolları first class kabinlerinde de bu yaklaşımını fazlasıyla hissettiriyor. Uçağa bindiğiniz andan itibaren her şey tamamen size ve zevklerinize özel olarak hazırlanıyor. Uçak havalandıktan sonra da bulutların arasında spa keyfi sizi bekkliyor. The Residance olarak adlandırılan first class deneyimine bir de dünyaca ünlü otomobil markası Ferrari’nin de koltuklarını üreten Poltrona Frau üretimi rahat koltuklar eklenince rüyaları süsleyen bir görüntü ortaya çıkıyor.

Air France

Air France

La Premiere Suite olarak adlandırılan Air France firs class uçuşlarında yolculara sunulan konfor bir otel odasında sunulandan çok da farklı değil. Airbus A380 uçuşlarında özellikle uzun uçuşlarda yararlanabileceğiniz duşlar, dilediğinizi hazırlayarak servis eden özel servis çalışanları ve şefler tarafından hazırlanan, birinci sınıf restoranları aratmayan sıcak yemeklerle şampanyaların sunulduğu servis unutulmaz bir deneyim vaat ediyor.

Emirates

Emirates

Birleşik Arap Emirlikleri’nin havayolu şirketi Emirates, bir uçak yolculuğunda sunulabilecek ne varsa hepsini ve belki de biraz daha fazlasını first class yolcularına sağlıyor. Henüz uçağa binmeden başlayan, özel şoförden her an tüm beklentilerinizi karşılamaya hazır asistana kadar aklınıza gelebilecek ne varsa Emirates’in birinci sınıf uçuşlarında var. Bunlara ek olarak Bvlgari markalı malzemelerle süslenen banyoda duş alıp tamamen yatabilen neredeyse yataktan farksız koltuğunuzda dinlenmek, Arap mutfağının en lezzetli tatlarını denemek standart hizmetler arasında.

Cathay Pacific

Cathay Pacific

Dünyanın en özel ve sıradışı first class deneyimlerinden birini de Cathay Pacific sunuyor. Tamemen yatabilen rahat koltuklar, dünya mutfaklarının en lezzetli alternatiflerini sunan bir yemen menüsü ve eşyalarınızı yerleştirebileceğiniz özel olarak tasarlanmış alanların dışında her yolcuya özel hediyeler sunan Cathay Pacific, bu hediyeleri de yine dünyanın en pahalı markaları arasında bulunan Ermenegildo Zegna ve Trussardi markalarından seçiyor. Daha önce Cathay Pacific’le bir yerden bir yere uçtuysanız, bir sonraki first class uçuşunuz tamamen sizin tercihleriniz ve beklentilerinize özel olarak kurgulanarak tasarlanabiliyor.


nihanbayram
Nihan Bayram
485 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar