Dünyanın en büyük oteli Mekke’de inşa ediliyor

muratekinay
İçindekiler

Dünyanın en yüksek binası, dünyanın en büyük alışveriş merkezi gibi birçok ilke imza atan Orta Doğu dünyası şimdi de yeryüzünün en büyük oteline ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 2017’de açılması planlanan otel Suudi Arabistan’ın Mekke şehrinde inşa ediliyor.

Dünyanın en büyük oteli denince aklınıza kaç odalı veya kaç metrekare bir yapı gelir? Suudi Arabistan’ın Mekke şehrinde inşa edilen ve Abraj Kudai adı verilen proje bu soruya yeni bir yanıt vermeye hazırlanıyor. Tamamlandığında dünyanın en büyük oteli olacak ve 12 kuleden oluşacak projede toplam 10.000 oda bulunacak.

70 restoran ve alışveriş merkezi

Dünyada her yıl hac ve umre amacıyla milyonlarca ziyaretçiyi ağırlayan Mekke’nin siluetini de değiştirecek yapı çölde, Kabe’ye çok yakın bir mesafede inşa edilecek. Otelin içinde 70 farklı restoran ve büyük bir alışveriş merkezi de bulunacak. Otelin özel olarak tasarlanacak 5 katını ise görmek birçok kişi için mümkün olmayacak gibi görünüyor. Çünkü bu katlar sadece kraliyet ailesine ait olacak.

En uygun uçak bileti

Açıldığında hem ülkenin hem de bölgenin en fazla ziyaret edilen otellerinden biri olacak otelin odalarının açılıştan aylar öncesinde dolması bekleniyor. Siz de dünyanın en büyük otelinde kalamasanız bile daha uygun seçenekler için oteller sayfamıza göz atabilirsiniz. Yakın zamanda Mekke’yi ziyaret etmeyi planlıyorsanız farklı havayollarını ve seferleri karşılaştırma şansı yine enuygun.com’da.

 

 

muratekinay
Murat Ekinay
500 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.
Uzman Yazarlar