Dünyadan yaşamanız gereken 7 seyahat deneyimi

muratekinay

Yaşadığımız gezegenin her bir köşesi görülmeye değer harikalarla ve yaşanması gereken deneyimlerle dolu. Ancak bunlardan bazıları diğerlerine göre çok daha özel ve benzersiz.

İçindekiler

1- Çin Seddi'nde yürüyüş

Yeryüzünde bugüne kadar inşa edilen en uzun savunma duvarı olarak bilinen Çin Seddi, deniz kıyısından başlıyor ve ülkenin başkenti Pekin’in yakınlarından geçerek ülkenin pek çok bölgeni sarıyor. Çin Seddi üzerinde yürümek ise kesinlikle her gezginin yaşaması gereken bir deneyim! Ülkeye uçmak isterseniz, hemen tıklayın ve en uygun Çin biletlerini karşılaştırın.

Çin Seddi

Uçak Bileti

2- Tropik cennetlerde bungalov tatili 

Maldivler, Bahamalar veya Bora Bora… Göz kamaştıran güzellikteki tropik cennetlerden birinde birkaç gün geçirin ve denizin üzerindeki bungalov tipi odalarda kalın. Bu arada, romantik bir balayı tatilinin hayalini kuruyorsanız, bu yerlere de mutlaka göz atın!

Maldivler

3- Eyfel Kulesi’nden Paris seyri 

Paris’in hatta tüm Fransa’nın başlıca sembollerinden Eyfel Kulesi, şehrin manzarasını izlemek için benzersiz! Turistlerin yoğun ilgisi nedeniyle biraz sıra olabilir ama yukarı çıktığınızda görecekleriniz için bu sırayı beklemeyi göze alabilirsiniz.

Eifel Tower

4- Hawaii’de yanardağların üzerinde uçuş

Hawaii Adaları sadece göz kamaştıran sahilleriyle değil, aynı zamanda heyecan verici yanardağları ile de ünlü. Adalarda tatil yaparken dağların üzerinde uçuran helikopterlerden birine binebilir ve yıllar boyunca unutamayacağınız bir maceraya atılabilirsiniz.

Hawaii Volcano

5- İgloda benzersiz bir gece  

Yolunuz Finlandiya’ya düşerse bir geceyi mutlaka camdan yapılmış iglo tipi odalarda kalarak geçirin. Böylece yıldızların baştan çıkarıcı manzarasını seyrederek uykuya dalabilirsiniz.

Finlandiya

6- Dubai’ye paraşütle inin

Dünyanın en yüksek binası ve en büyük alışveriş merkezleri gibi pek çok rekoru elinde bulunduran Dubai’yi görmek için en iyi yollardan biri de şehre paraşütle inmek! Adrenalin seviyesi son derece yüksek bu macera için uçakla yerden yükselebilir ve paraşütle kendinizi aşağı bırakabilirsiniz.

Dubai

7- Londra’nın sembolü telefon kulübeleriyle fotoğraf 

İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunan telefon kulübeleri şehrin başlıca sembollerinden. Bugün pek çoğu turistik olarak bulunsa da halen şehirdeki bazı kulübelerden telefon açabilir ve eski zamanlara doğru yolculuğa çıkabilirsiniz. Londra'ya ilk kez geliyorsanız, bu ipuçlarına da bir göz atın!

Telefon Kulübesi


muratekinay
Murat Ekinay
455 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar