Ailece güzel bir tatili hak ettiniz. Eşinizle ve çocuklarınızla konforlu bir tatil için uygun bir tatil beldesi ve otel bulmanın zorluğunu biliyoruz. Hem aile olmanın rahatlığını yaşayabileceğiniz hem de ucuz ve kaliteli bir tatil geçirebileceğiniz yerleri sizin için seçtik. Yabancı turistler gibi indirimli ödeyip aile boyu tam tatil yapmanın püf noktası ise; erken rezervasyon.

İçindekiler

Çeşme

Çeşme çocuklarla gidilecek bir tatil için en iyi yerlerden birisi çünkü yaz aylarında deniz suyu çocuğunuzun üşümemesini sağlayacak derecede sıcak oluyor. Ilıca Plajı’nda sahil şeridinin 1 metreyi aşmayan derinlikte olması da yine çocuğunuzun denizde güvenle oynamasını sağlayacaktır. Ilıca Plajı'na yakın gidebileceğiniz otellere buradan bakabilirsiniz. Çeşme’nin rüzgarlı oluşundan dolayı çocuğunuzu rüzgardan korumak için Çiftlikköy taraflarında bir tatil yapabilirsiniz. Çocuğunuzun deniz ile arası iyi değilse Çeşme’deki 4500 m2 oyun sahaları ile dolu Aqua Toy City’e götürebilirsiniz. 0-3 yaş arası çocukların havuza girebilmeleri için su geçirmeyen bebek bezi de bulabilirsiniz. Ayrıca bölgedeki çoğu otelin de su parkı ve çocukların güzel vakit geçirebileceği aktiviteleri var. Ünlü animasyon karakterlerle oyun oynarlarken canları sıkılmayacaktır. Akşam saatlerinde çocuklarınızı götürebileceğiniz, güzel bir lunapark da mevcut.

Bodrum

Bodrum’da gürültüden ve kalabalıktan uzak yerler seçildiğinde çocuğunuzla güzel bir tatil geçirilebilirsiniz. Ailenize uygun oteller bulabiliceğiniz Bitez civarında temiz ve çok derin olmayan ince kumlu plajlar var. Gündoğan koyunda çocuğunuzla çok sayıda su aktivitesi yapabilirsiniz, yelken kursları da bunlardan birisi, ayrıca koya giriş de ucuz. Akyarlar plajı ise sahilden 25-30 metre ilerleseniz bile su derinliğinin diz seviyesini geçmediği bir plaj olarak güvenli bir tercih. Eğer su parklarında geçirilecek bir gün planlıyorsanız, Aquapark Dedeman Bodrum’ı öneririz, çocuk havuzları ve animatörleri ile çocuğunuz için güzel bir deneyim olacaktır.

Uçak Bileti

Fethiye

Fethiye çocuklu ailelerin en sevdiği yerlerin başında geliyor. Bunun nedeni ise hem Fethiye’de gezilecek çok yer olması hem de çocuklarının eğlenebileceği yerlerin çokluğu. Örneğin Fethiye’de bulunan 22 bin metrekarelik bir alana kurulu Çocuk Cenneti’nde 09:00 – 18:00 arası her yaştan çocuğa çok sayıda eğlence fırsatı sunuluyor. Makyaj odalı çocuk tiyatrosu, bebek plajı, 8 tane havuz, su kaydırakları, sanat atölyeleri, oyun alanları, spor tesisleri de bulabileceğiniz bu tesiste çocuklarınız yaşlarına göre gruplandırılıyor. Fethiye’de çocuklarınız için dalış ve yelken kursları da bulabilirsiniz.

Kemer

Kemer’de su parkı ve oyun alanları gibi çocuklar için her türlü imkanın olduğu Kemer 5 yıldızlı otellerin çoğunda, 0-12 yaş arası çocuklar ücretsiz olarak tatil yapabiliyor. Üstelik çoğu otel her şey dahil olarak çalıştığı için fiyatlar da uygun. Çocuklarla farklı bir tatil geçirmek istiyorsanız da doğru adres. Mesela Jeep safari meraklısıysanız ve çocuğunuz da sizinle bu heyecanı paylaşsın istiyorsanız; 7-12 yaş arasında çocuğunuza çeşitli oranlarda indirim yapan kulüpler var. Mini diskosu, mini sineması olan oteller de çocuğunuz için eğlenceli olacaktır.

Bozcaada

Şehir hayatından uzakta bir tatil yapıp, çocukları bilgisayarlardan, konsol oyunlardan uzakta tutmak ve gerçek doğayla tanıştırmak istiyorsanız; Bozcaada güzel seçim. Sahil boyunca uçurtma uçurabileceğiniz, voleybolu ya da futbolu öğretebileceğiniz müsait yerler var. Civarındaki küçük adalara da bir tekne turu ile ulaşabilirsiniz. Temiz hava onlara da iyi gelecektir. Piknik yapabileceğiniz çok sayıda yeşil alan var. Bölgede Ayrıca meyve bahçelerinde bulunan ağaçlardan taze meyveler toplayıp yedirebilirsiniz. Burada bulunan çiftliklerde çocuğunuza hayvanları öğretebilirsiniz. En uygun Bozcaada otelleri için>>

Belek

Antalya’nın turizm bölgesi Belek’teki otellerin çoğunda su parkı var ya da bir aqua park ile anlaşmaları var. Çocukları en çok eğlendiren ise her gün değişik aktivitelerle yeni bir şey öğrenecekleri mini çocuk kulüpleri olacaktır. Çocuğunuzu Belek’te bulunan Antalya Hayvanat Bahçesi’ne götürebilirsiniz. Şehir hayatında görmesinin imkansız olduğu canlılarla bu yaz tatilinde tanışmasını sağlamış olursunuz. Belek ile ilgili en güzel şeylerden birisi de plajların mavi bayraklı olması çocuğunuz denizde oynarken temizlik açısından gönlünüz rahat olabilir. Eğer çocuğunuz su sporlarını öğrensin istiyorsanız, kesinlikle doğru yerdesiniz. 


cemdisbudak
Cem Dişbudak
61 Yazı
İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Çok sayıda internet sitesi ve dergide konular editörü olarak çalıştı. İçerik ve sosyal medya trendleriyle ilgili birçok konferansa konuşmacı olarak katıldı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN