Bozcaada Otelleri Ara

En uygun Bozcaada otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Bozcaada otellerini listele.

Bozcaada Hakkında

Türkiye’nin en gözde tatil destinasyonlarından biri olan Bozcaada, yüzölçümü bakımından Ege Bölgesi’nin en büyük ikinci adası olma özelliğini taşıyor. Çanakkale’de özellikle ilkbahar ve yaz aylarında en çok ziyaretçi çeken yerler arasında ilk sıralarda gelen Bozcaada, masmavi denizi, rüzgar gülleri, leziz mi leziz üzümleri ve şarapları, gurme restoranları ve şirin butik otelleri ile herkesin gönlünde taht kurmayı başarıyor. Hem adanın mimari ve tarihi yapılarında hem de yeme içme mekanlarında mavinin envaiçeşit tonuna rastlamanız olası. Birbirinden güzel taş evleri ve daracık sokakları ile her göreni kendine hayran bırakan Bozcaada, en çok da gelenekselleşmiş Bağ Bozumu Festivali ile öne çıkıyor. Bağ evlerinin, gösterişli Rum evlerinin ve asırlık tarihi yapıların restore edilerek konaklama hizmeti verdiği Bozcaada’da bütçenize uygun bir otel bulmanız yüksek ihtimal.

Her şey dahil konaklama tesisleri ve tatil köylerinin yanı sıra daha çok yarım pansiyon veya tam pansiyon olarak hizmet veren butik otellere rastlayacağınız Bozcaada’da erken rezervasyon fırsatları sayesinde çok uygun fiyatlara kalabilirsiniz. Eylül ya da ekim ayında Bozcaada’ya gidecekseniz şayet bu dönemlerde daha bir popülerlik kazanan bağ evlerini tercih edebilirsiniz. Yaz aylarında veya mart – nisan gibi gitmeyi düşünüyorsanız da merkezdeki butik otellerden birinde kalmayı düşünebilirsiniz. Beylik Koyu’nun büyüleyici manzarasına şahit olduktan sonra Akvaryum Koyu’nda dilediğinizce güneşlenebilir ve güneşi Ayazma Plajı’nda batırabilirsiniz. Ayrıca Sulubahçe Koyu’nu da mutlaka Bozcaada’da gezilecek yerler listenize eklemenizi öneriyoruz. Ege mutfağının en nadide lezzetlerini ve sayısız deniz mahsülünü bir arada bulabileceğiniz Bozcaada otelleri restoranlarında Rum lezzetlerini de tatma fırsatı bulabilirsiniz. Genellikle deniz mahsullerinin ağırlıkta olduğu Bozcaada’da Ege’nin meşhur zeytinyağlıları ve mezelerini de tatmadan tatilinizi sonlandırmamanızı öneriyoruz. E tabi böylesine mükellef bir sofraya da enfes bir Bozcaada şarabı ve gün batımı manzarası yakışır, bizden söylemesi…

Bozcaada otelleri arasında seçim yapmakta zorlanırsanız eğer otellerin verdikleri hizmetler ile daha kolay bir şekilde konaklayacağınız otelde karar kılabilirsiniz. Türk ve Rum kültürlerinin iç içe geçtiği, otellerinde, yeme içme mekanlarında, kısacası attığınız her adımda öylesine hissedeceksiniz ki bir yanınız yurt dışında bir yer geziyormuş hissine kapılacak. Şehrin kalabalığından ve gürültüsünden uzaklaşmak için en ideal yerlerden olan Bozcaada otelleri ile de gelen ziyaretçilerini bu anlamda fazlasıyla memnun ediyor. Her biri ayrı konseptte tasarlanmış olan otellerden birini seçip erkenden rezervasyon yaptırdığınız takdirde seyahat bütçenizin büyük bir kısmını konaklama için harcamamış olursunuz.

Bozcaada Seyahat Yazıları

x