Her zaman yeşil olması ile öne çıkan Bursa hem tarihi hem de doğası ile pek çok kişiyi etkiliyor. Bursa bizlere yemyeşil ormanları, tertemiz havası ve bakmaya doyamayacağınız doğal güzellikleri eşliğinde piknik yapabilme ve güzel bir gün geçirme şansı sunuyor.  

Yeşil Bursa’nın piknik alanlarında yorgunluk atabilir, doğa ile kucaklaşabilirsiniz. Ailece ya da arkadaşlarınızla keyifli zaman geçirmek için Bursa’daki piknik alanları eşsiz seçenek oluşturabilir. Ayrıca kenti ziyaret ediyorsanız ve vaktiniz de varsa mutlaka bu mesire alanlarından birisinde piknik yapmanızı tavsiye ederiz. 

Bursa’da piknik yapıp rahatlayabileceğiniz alanları sıralarken Instagram’daki etiketlerden faydalandık. Sıralamamızı en fazla etiket alandan en az etiket alana göre düzenledik.  

Önemli not: Yazımızdaki fiyatlar 2023 Ağustos ayına göre düzenlenmiştir. Sezonluk olarak fiyatlar değişiklik gösterebilir. 

İçindekiler

1- Suuçtu Piknik Alanı 

Bursa’nın en önemli doğal güzelliklerinden birisi olan Suuçtu Şelalesi’nde piknik yapma keyfi özellikle hafta sonları havalar da iyiyse harika oluyor. Yaz aylarında güney illerine göre nispeten daha rahat bir havası olan Bursa’da da zaman zaman sıcaklar bunaltıcı olabiliyor. Bu nedenle Suuçtu piknik alanı kayın, meşe ve çam ağaçlarının altında sağladığı serinliği ve ferahlığı ile eşsiz bir seçenek oluşturuyor. Ailenizle ya da arkadaşlarınızla gidebileceğiniz mesire alanında piknik yapabilir, tüm hafta üzerinizde biriken yorgunluğu atabilirsiniz. Suuçtu piknik alanında aynı zamanda doğa yürüyüşü de yaparak tertemiz havayı içinize çekebilirsiniz.  

Neden burayı tercih etmeliyim?

Suuçtu piknik alanı sadece bir mesire yeri olarak düşünülmemeli. Aynı zamanda hem doğal güzelliklerin görülebileceği hem de sevdiklerinizle hoş vakit geçirebileceğiniz bir alan. Yaklaşık olarak 38 metreden dökülen suların sağladığı ferahlık özellikle bahar aylarında birçok kişiyi buraya çekiyor. Bunun yanı sıra etrafındaki ağaçlar sayesinde hem ferahlık hem de temiz hava akışı sağlaması da burayı öne çıkartıyor.  

Tesis İmkanları

 • Alabalık restoranı 
 • Şelale yanı 
 • Mescit 
 • Otopark 

Ulaşım

Suuçtu piknik alanına toplu taşıma aracı hizmet vermiyor. Bu nedenle yalnızca özel aracınızla gidebilirsiniz.  

Güncel fiyatlar

 • Araçla giriş 30 TL (Piknik alanına direkt geçiş yapacaksanız ücret ödemenize gerek kalmıyor) 

Konum Linki

Yazar Notu: “Suuçtu Piknik Alanı’nda zaman zaman ateş yakmaya izin verilmiyor. Bu durumu önceden iletişime geçerek netleştirebilirsiniz.”

2- Ericek Göleti 

Gürsu ilçe sınırlarında yer alan Ericek Göleti, yaz aylarında çok fazla tercih edilen piknik alanları arasında yer alıyor. Özellikle hafta sonları yoğun ilgi gören mesire alanında piknik yapabilmenize imkan tanıyan masalar ve barbekü alanları yer alıyor. Muhteşem bir manzara sunan gölet çevresinde meşe ve çam ağaçlarının oluşturduğu gölgeler sayesinde sıcağın yakıcı etkisinden uzaklaşabilirsiniz. Ericek Göleti ailenizle ya da arkadaşlarınızla gidip sakin bir gün geçirmek için harika bir ortam sunuyor. 

Neden burayı tercih etmeliyim?

Ericek Gölet, piknik yaparken eşsiz bir manzarada rahatlamanızı sağlıyor. Ayrıca aracınız uygunsa biraz yukarıda yer alan kaleye çıkarak manzarayı daha iyi bir konumdan izleme imkanınız da bulunuyor. Bununla birlikte piknik sonrasında doğa yürüyüşü de yapabilirsiniz.  

Tesis İmkanları

 • Gölet yanı 
 • Mescit 
 • Temiz su 
 • Kamp alanı 
 • Kafeterya 
 • Kıl çadır 
 • Su sporları 
 • Zipline  
 • Bungalov ev 

Ulaşım

Ericek Göleti çevresinde yer alan piknik alanına toplu ulaşım olmadığı için yalnızca özel aracınızla gidebilirsiniz.  

Güncel fiyatlar

 • Mangalı ile birlikte kamelya kiralama ücreti 50 TL 

Konum Linki

Yazar Notu: “Bahar ve yaz aylarında özellikle hafta sonları kalabalık olabiliyor. Bu nedenle sabah erken saatlerde gitmekte fayda var.”

3- Balat Atatürk Kent Ormanı 

Nilüfer ilçesinde yer alan Balat Atatürk Kent Ormanı, zaman zaman festivallerin ve konserlerin düzenlendiği bir alan olarak bilinse de aynı zamanda Bursalıların nefes alma noktalarından birisi olarak biliniyor. Kent ormanı içerisinde yer alan piknik alanında mangal yapmak yasak olduğu için önceden hazırladığınız yemekleri getirip burada tüketebilirsiniz. Çocuklarınız için de oldukça eğlenceli bir yer olan orman içerisinde bulunan oyun alanları sayesinde güzel zaman geçirebilirsiniz.  

Burayı neden tercih etmeliyim?

Balat Atatürk Kent Ormanı, özellikle bahar aylarında açan çiçekleri ile tablolardan fırlamış bir görüntü sunuyor. Bu güzelliğin içerisinde önceden hazırladığınız yemeklerinizi yiyerek hoş vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca ailenizle veya arkadaşlarınızla ormanda yürüyüşe çıkabilir veya bisiklet sürebilirsiniz. Bunlara ek olarak kent merkezine yakın konumda yer alması da büyük bir avantaj.  

Tesis İmkanları

 • Piknik alanı 
 • Temiz su 
 • Oyun alanı 
 • Tiyatro alanı 
 • Kamp alanı          

Ulaşım

Balat Atatürk Kent Ormanı’na toplu taşımayla ve kendi aracınızla gelebilirsiniz. Bursa’da kullanılan Burulaş otobüslerinden B/10 ve H/1 otobüsleri rahat bir şekilde buraya gelebilmenize olan tanıyor. Ayrıca BursaRay’ın 1 numaralı tramvayı da kent ormanının yakınlarından geçiyor.  

Konum Linki

Yazar Notu: “Zaman zaman temizlik konusunda sorunlar oluşabiliyor. Bu nedenle yanınızda mutlaka temizlik ürünü bulundurun.”

4- Görecik Yaylası Piknik Alanı

Büyükorhan ilçesinde yer alan Görecik Yaylası piknik alanı, doğası ile görenleri adeta büyülüyor. Yayla içerisinde bulunan piknik alanı buraya gelenlerin rahat bir nefes alabilmesini sağlıyor. Yemyeşil bir ortamda tertemiz havası ile piknik yapma imkanı sunan Görecik Yaylası’nda doğa ile bütünleşme fırsatı bulabilirsiniz.  

Burayı neden tercih etmeliyim?

Görecik Yaylası, yalnızca piknik yapılacak alan olarak görülmemeli. Burada aynı zamanda festivaller de yapıldığı için bu zamanlarda gidilmesi halinde konserlere ve çeşitli gösterilere de tanıklık edebilirsiniz. Ayrıca yapacağınız doğa yürüyüşleri ile temiz havayı ciğerlerinizde hissedebilir ve üzerinizde biriken stresi atabilirsiniz. Kuş cıvıltıları arasında piknik hayal ediyorsanız Görecik Yaylası piknik alanına gidebilirsiniz.  

Tesis İmkanları

 • Piknik alanı 
 • Oyun alanları 
 • Kamp  
 • Mescit 
 • Karavan parkı

Ulaşım

Görecik Yaylası piknik alanına yalnızca özel aracınızla gidebilirsiniz.  

Güncel fiyatlar

 • Ücretsiz  

Konum Linki  

Yazar Notu: “Burada herhangi bir tesis olmadığı için piknik malzemelerinizi önceden temin etmelisiniz.”

5- Çamlık Piknik Alanı 

Bursa merkezine yakın olan ve eşsiz görüntüsü ile piknik yaparken doğaya da doymanızı sağlayan Çamlık piknik alanı, yazın sıcaklardan bunalanların adresi olabiliyor. Nilüfer Çayı’nın kenarında olmasının avantajı ile serin bir ortam sunan piknik alanında ailenizle veya arkadaşlarınızla güzel zaman geçirebilir, mangal yapabilirsiniz. Etrafta bulunan piknik masalarında kimseye temas etmeden rahat bir şekilde lezzetli menüler hazırlayabilirsiniz. İçerisinde çocukların eğlenebileceği alanların da bulunduğunu belirtebiliriz.  

Burayı neden tercih etmeliyim?

Yalnızca piknik yapmak değil aynı zamanda doğaya da karışmak istiyorsanız burası gitmek isteyeceğiniz bir yer olabilir. Çamlık piknik alanında güzel yemekler pişirirken aynı zamanda tertemiz havayı içinize çekerek ruhunuzu ve bedeninizi dinlendirme imkanına kavuşabilirsiniz. Yeşilin her tonunu görebileceğiniz alanda küçük bir yürüyüşe çıkarak sporunuzu da yapabilirsiniz.  

Tesis İmkanları

 • Piknik alanı 
 • Oyun parkı 
 • Mescit 

Ulaşım

Çamlık piknik alanına giden toplu taşıma araçları bulunuyor. Burulaş otobüslerinden 2/B, B/20-A, B/20-B, B20D araçları mesire yerine yakın noktalara kadar sizi götürüyor. Buna ek olarak özel aracınızla da buraya gelebilirsiniz.  

Güncel fiyatlar

 • Giriş 50 TL 

Konum Linki  

Yazar Notu: “Çamlık Piknik Alanı’na yazın dahi gelseniz yanınızda uzun kollu ince bir giysi bulundurun. Zaman zaman suyun ve ağaçların etkisi ile mekan serin olabiliyor.”

6- Balaban Mesire Alanı

Bursa’nın merkezinde yer alan ve kolay ulaşımı sayesinde birçok kişinin piknik için tercih ettiği Balaban mesire alanı, içerisinde sunduğu hizmetlerle öne çıkıyor. Yemyeşil peyzajı ile kent merkezinde bir cennet gibi görünen piknik alanı geçtiğimiz yıl hizmete girdi. Mesire alanında bulunan barbekü alanları sayesinde yanınızda mangal taşımanıza gerek kalmıyor. Bu sayede çıkabilecek yangın da önlenmiş oluyor. Ayrıca güneşin yakıcı etkisini kırmak için hizmete sunulmuş kamelyalar da rahat bir gün geçirmeniz için tasarlanmış. 

Burayı neden tercih etmeliyim?

Kentin yoğunluğu arasında rahat bir nefes almak istiyorsanız Uludağ’ın eteklerinde konumlanan Balaban mesire alanı aradığınız yer olabilir. Ailenizle veya arkadaşlarınızla rahatlıkla gelebileceğiniz ve tüm gün eğlenceli aktiviteler yapabileceğiniz eşsiz bir yer olan piknik alanında yeşile de doyabilirsiniz. Üzerinizde biriken stresi ve yorgunluğu buradaki güzelliklerle bütünleşerek atabilirsiniz.  

Tesis İmkanları

 • Piknik alanı 
 • Oyun alanları 
 • Mescit 
 • Temiz su 
 • Kır lokantası 
 • Otopark 

Ulaşım

Balaban mesire alanına Burulaş’a ait mahalle içerisinde hizmet veren G5 hattı hizmet veriyor. Bunun yanı sıra özel aracınızla da piknik alanına gidebilirsiniz.  

Güncel fiyatlar

 • Araçla giriş 30 TL 

Konum Linki

Yazar Notu: “Piknik alanında yer alan otopark özellikle hafta sonları yoğunluk nedeniyle yetersiz kalabiliyor.”

7- Atatürk Kent Ormanı 

Bursa’nın en yeşil ilçelerinden birisi olan Nilüfer ilçe sınırlarında yer alan Atatürk Kent Ormanı, şehrin en büyük mesire alanlarından birisi olması ile tanınıyor. Özellikle hafta sonları Bursalıların yoğun ilgi gösterdiği bir yer olan ormanda piknik yapabilmek için özel olarak tasarlanmış barbekü alanları sayesinde yanınızda mangal getirmenize gerek kalmıyor. Ayrıca oturma alanlarının doğru bir şekilde planlanması sayesinde kimseye temas etmeden rahat bir şekilde pikniğinizi yapabilirsiniz. Çocuklar için de alanların düşünülmüş olması özellikle aileler için burayı eşsiz bir yer haline getiriyor.  

Burayı neden tercih etmeliyim?

Atatürk Kent Ormanı alan büyüklüğü bakımından Bursa’nın en büyük mesire alanlarından birisi. Dolayısıyla hem çeşit çeşit ağacı görebilir hem de rahat bir nefes alabilirsiniz. Ayrıca içerisinde bulunan Extrempark Macera Parkı sayesinde farklı aktiviteler yapmanıza da olanak sağlanıyor. Tüm bunlara ek olarak yürüyüş, bisiklete binme gibi sporları da kent ormanı içerisinde rahatlıkla yapabilirsiniz. Ayrıca içerisinde yer alan büfeden bazı ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.  

Tesis İmkanları

 • Otopark 
 • Büfe 
 • Oyun alanı 
 • Mescit 

Ulaşım

Atatürk Kent Ormanı’na Gümüştepe yönüne giden Burulaş’a bağlı B/20-A ve B/20-B otobüslerine binerek rahatlıkla gidebilirsiniz. 

Güncel fiyatlar

 • Otomobil ile giriş 50 TL 

Konum Linki

Yazar Notu: “Hafta sonları piknik alanı çok dolu oluyor. Bu nedenle erken gelmekte fayda var.”

8- Gölbaşı Piknik Alanı

Bursalıların kentteki karmaşadan ve stresten kaçış noktası olan Gölbaşı piknik alanı hem manzarası hem de havası ile bunaltıcı yaz sıcaklarından korunmanızı sağlıyor. Ağaçların gölgesinde eşsiz bir güzellik içerisinde pikniğinizi özel olarak tasarlanmış alanda yapabilirsiniz. Ailenizle ve arkadaşlarınızla güzel bir gün geçirmek ve göl kıyısında kendinize lezzetli yemekler hazırlamak istiyorsanız Gölbaşı piknik alanına mutlaka gelmelisiniz. 

Burayı neden tercih etmeliyim?

Gölbaşı piknik alanını yalnızca bir mesire yeri olarak düşünmemelisiniz. Burası aynı zamanda doğayı keşfedebileceğiniz bir nokta. Özellikle sonbahar aylarında oluşturduğu görüntü ile kartpostallardan fırlamış gibi bir güzellik sunuyor. Bu anları ölümsüzleştirmek için fotoğraf çekebilirsiniz. Genel olarak ilkbahar, yaz ve sonbaharın ilk aylarında sıklıkla ziyaret edilen bu yerde bulunan tesisler sayesinde gününüz eğlenceli geçecek. Ayrıca gölde balık bulunduğu için olta atabilir ve mangalınızda su ürünü de pişirebilirsiniz.  

Tesis İmkanları

 • Piknik masaları 
 • Kafe 

Ulaşım

Gölbaşı piknik alanına herhangi bir toplu taşıma aracı hizmet vermediği için yalnızca kendi aracınızla gidebilirsiniz.  

Güncel fiyatlar

 • Giriş ücreti bulunmuyor. 

Konum Linki

Yazar Notu: “Burada çok fazla sosyal tesis olmadığı için piknik ürünlerinizi gelmeden önce temin etmelisiniz.”

9- Ziraat Park Bursa

Bursa merkezinde her yaştan insana hitap eden Ziraat Park Bursa içerisinde mangal yapılmasına izin verilen bölgede tüm gün güzel zaman geçirebilirsiniz. Hafta içlerinde yer sorunu olmasa da hafta sonları kalabalık olabilen Ziraat Park Bursa, yemyeşil peyzajı ile dikkat çeken bir nokta. Şehrin kalabalığından kaçmak ve kendinizi bir nebze olsun rahatlatmak istiyorsanız buraya gelebilirsiniz. Çocuklu aileler için tercih edilebilecek bir yer alan mesire alanında bulunan oyun parkı sayesinde minikler eğlenceli anlar yaşayabilir.  

Burayı neden tercih etmeliyim?

Ziraat Parkı Bursa, ulaşılması en kolay mesire alanları arasında yer alıyor. Üzerinizde biriken stresi ve yorgunluğu burada atabilirsiniz. Kent içerisinde orman havası almak istiyorsanız buraya gelebilirsiniz. Ayrıca koşu ve yürüyüş yapabileceğiniz alanların yanı sıra bisiklet sürebileceğiniz yollar da bulunuyor. Buna ek olarak yakınlarında yer alan Osmangazi Bilim ve Sanat Merkezi’ni de ziyaret edebilirsiniz.   

Tesis İmkanları

 • Piknik alanı 
 • Yürüyüş yolu 
 • Oyun parkı 

Ulaşım 

Ziraat Park Bursa’ya toplu ulaşım aracı ile gidebilirsiniz. Burulaş’a bağlı 40/H ve B/46 otobüsleri ile piknik alanına gidebilirsiniz.  

Güncel fiyatlar 

 • Giriş ücretsiz 

Konum Linki

Yazar Notu: “Burada alışveriş yapabileceğiniz bir alan olmadığı için piknik malzemelerinizi önceden temin etmelisiniz.”

10- Kocayayla Piknik Alanı

Doğa ile bütünleşme isteyenlerin tercih edebileceği bir yer olan Kocayayla piknik alanı, bahar aylarında açan bembeyaz çiçekleri ile birçok kişiyi adeta büyülüyor. Kırlarda çocukların koşup eğlenebildiği, büyüklerin ise piknik hazırlıkları yaptığı yaylada güzel vakit geçirebilir, ciğerlerinize bol oksijeni çekebilirsiniz. Çam ağaçlarının gölgesi altında piknik yapma imkanı sunan Uludağ eteklerindeki bu eşsiz yeri mutlaka ziyaret etmelisiniz.  

Burayı neden tercih etmeliyim?

Kocayayla piknik alanı, doğal bir alan olması dolayısıyla sizi kent ortamından uzaklaştıracak ve kuş cıvıltılarının arasında bir gün geçirmenizi sağlayacak. Sabahın erken saatlerinde buraya gelebilir ve akşama kadar ailenizle veya arkadaşlarınızla unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz. Ayrıca burada düzenlenen şenliklere de katılabilirsiniz.  

Tesis İmkanları

 • Kamp alanı 
 • Bungalov 
 • Temiz su 
 • Kamp alanı 

Ulaşım

Kocayayla piknik alanına Keles yönüne giden minibüsler kullanılarak ulaşım sağlanabilir.  

Güncel fiyatlar

 • Kamp alanı günlük 60 TL 

Konum Linki

Yazar Notu: “Kocayayla Piknik Alanı civarında market bulunmuyor. Bu nedenle mutlaka alışverişinizi önceden yapmalısınız.”

11- Uludağ Sarıalan Piknik Alanı

Bursa’nın en ünlü noktalarından birisi olan ve kışın kayak sporunun en fazla yapıldığı yer olan Uludağ’ın yamacında kamp ve piknik yapmak için tercih edilebilecek bir nokta. Uludağ Sarıalan piknik alanı, dağa çıkan teleferiğin son istasyonuna yakın konumda bulunuyor. Mesire alanı içerisinde rahat hareket etmenize olanak tanıyan birçok hizmet bulunuyor. Ailenizle ve arkadaşlarınızla harika zaman geçirebilir, çam ağaçlarının altında unutulmaz bir gün yaşayabilirsiniz.  

Burayı neden tercih etmeliyim?

Uludağ Milli Parkı sınırları içerisinde yer alması dolayısıyla doğasının öne çıktığı Uludağ Sarıalan piknik alanı, hafta sonu kamp yapmak ya da farklı aktiviteler için oldukça uygun bir alan. Piknik sonrasında hafif bir yürüyüş yaparak spor yapabilir, tertemiz havayı içinize çekebilirsiniz. Bunun yanı sıra piknik alanı içerisinde yer alan ATV ve bisiklet kiralama hizmetinden de faydalanabilirsiniz.  

Tesis İmkanları

 • Temiz su 
 • Barbekü alanı 
 • Kamp alanı 
 • Kır evi 
 • Karavan alanı 

Ulaşım

Sarıalan piknik alanına gidebilmek için teleferiği kullanabilirsiniz. Teleferiğin son durağında inerek buraya ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra Uludağ Milli Parkı’na aracınızla giriş yaparak 9 kilometrelik bir yolu çıkabilirsiniz.  

Güncel fiyatlar

 • Bisiklet 20 TL 
 • Motosiklet – 40 TL 
 • Otomobil – 60 TL 
 • Minibüs – 180 TL 
 • Midibüs – 300 TL 
 • Otobüs – 600 TL 

Konum Linki

Yazar Notu: “Burası yazın dahi serin olabiliyor. Bu nedenle yanınızda mutlaka uzun kollu giysi bulmalı.”

12- Yenice Piknik Alanı

İnegöl ilçesinde yer alan Yenice Göleti’nin hemen yanında konumlanan piknik alanı, hafta sonlarını doğa ile geçirmek isteyenler için özel bir alan oluşturuyor. Kamelya yanında yer alan barbekü alanları sayesinde mangal taşımanıza gerek kalmayan Yenice piknik alanında doğa ile baş başa harika vakit geçirebilirsiniz. Çocuklarınıza özel eğlence alanlarının bulunması özellikle ailelerin burayı tercih etmesinde etkili oluyor. Mesire alanı şehrin bunaltıcı sıcağından ve hareketli yaşamından kaçıp durağan bir an hayal edenlere kapılarını açıyor.  

Burayı neden tercih etmeliyim?

Ailece piknik yapmak isteyen ve aynı zamanda huzuru bulmayı amaçlayan hemen herkes burayı tercih edebilir. Doğanın kalbinde günü daha az hareketli ve keyifli bir şekilde sonlandırabilirsiniz. Piknik alanı içerisinde rahat bir şekilde hareket edebilmenize olanak tanıyan birçok hizmetin de yer aldığını belirtebiliriz. Ayrıca hayvan dostlarınızla da buraya gelip gönül rahatlığı ile günü geçirebilirsiniz.  

Tesis İmkanları

 • Çocuk parkı 
 • Temiz su 
 • Göl kıyısı 
 • Barbekü alanları 

Ulaşım

Yenice piknik alanına toplu taşıma araçları hizmet vermediği için yalnızca özel aracınızla gelebilirsiniz.  

Güncel fiyatlar

 • Giriş ücretsiz 

Konum Linki

Yazar Notu: “Alışverişinizi piknik alanına gelmeden önce yapmalısınız.”

13- Aral Mesire Alanı

Bursa’da çevre düzenlemesi bakımından en güzel yerlerden birisi olan Aral mesire alanı, içerisinden geçen küçük yapay deresi ile birçok kişinin ilgisini çekiyor. Piknik alanında yalnızca masa ücreti alınıyor. Genel olarak mangal yapmak serbest olsa da zaman zaman valilik burada ateş yakmayı yasaklayabiliyor. Kısacası bu durum için hazırlıklı gitmekte fayda var. Çocuk parkları aileler için en önemli detaylardan birisi. Bu nedenle mesire alanında çocuklar için de alanlar düşünülmüş.  

Burayı neden tercih etmeliyim?

Aral mesire alanı içerisinde yer alan ormanı ile öne çıkıyor. Temiz hava almak isteyenlerin ve şehirden uzaklaşmak amacında olanların gelebileceği bir yer. Doğa yürüyüşleri, bisiklete binme gibi aktiviteleri de mesire alanı içerisinde rahatlıkla yapabilirsiniz.  

Tesis İmkanları

 • Oturma alanları 
 • Otopark 
 • Oyun alanları 
 • Yürüyüş yolları 
 • Temiz Su
 • Alabalık tesisi

Ulaşım

Aral mesire alanına toplu taşıma aracı hizmet vermiyor. Kendi aracınızla alana rahatlık ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Güncel fiyatlar

 • Masa ücreti 40 TL 

Konum Linki

Yazar Notu: “Hafta sonları kalabalık olabiliyor. Bu durum gölgedeki masaların tükenmesine yol açıyor. Erken gelmekte fayda var.”

14- Hamitler Mesire Alanı

Bursa merkezindeki piknik alanları arasında yer alan Hamitler mesire alanı, ailenizle gidebileceğiniz güzel bir mekan. Mangal yapmak zaman zaman yasak olduğu için mesire alanına önceden hazırladığınız yemekleri getirerek tüketebilirsiniz. Mangal yapıp yapamayacağınız konusunda önceden bilgi edinmeniz sağlıklı olabilir. Mesire alanında yer alan kamelyalarda pikniğinizi yapabilir ve sonrasında çevrede yürüyüş yapabilirsiniz. Ayrıca çocuklar oyun parkında oynayabilir ve akşama kadar enerjilerini atabilirler.  

Burayı neden tercih etmeliyim?

Kent merkezinde konumlanan Hamitler mesire alanı, kolayca ulaşılabilir olması dolayısıyla gidilebilecek noktalar arasında yer alıyor. Bununla birlikte yeşil peyzajı ile şehirde pek rastlayamadığınız renkleri burada görebilirsiniz. Ek olarak burada bulunan yüz yıllık meşe ağacı gölgesinde çay içerek zamanın ruhunu hissedebilirsiniz.  

Tesis İmkanları

 • Oyun alanı 
 • Yürüyüş yolları 
 • Spor alanları 
 • Voleybol sahası 

Ulaşım

Bursa’nın merkezinde yer alan mesire alanına ulaşmak için Burulaş’a ait 31/A ve 8/L otobüslerine binebilirsiniz.  

Güncel fiyatlar

 • Giriş ücretsiz 

Konum Linki

Yazar Notu: “Merkezde olması dolayısıyla hafta sonları kalabalık olabiliyor. Ayrıca mesire alanı içerisinde alışveriş yapabileceğiniz bir alan da bulunmuyor.”

15- Cerrah Piknik Alanı

Köftesi ile meşhur İnegöl’de yer alan Cerrah piknik alanı, hafta sonlarını ailesi veya arkadaşları ile geçirmek isteyenleri kendisine çekiyor. Cerrah Deresi’nin hemen yanı başına kurulu olan mesire yerinde kamelya, ocak ve çay bahçesi gibi imkanlar bulunuyor. İnegöl’ün saklı köşelerinden birisi olan piknik alanında ışıklandırma olduğu için gecenin ilerleyen saatlerine kadar kalabilirsiniz.  

Burayı neden tercih etmeliyim?

Cerrah piknik alanı, akan suyuyla ve doğası sayesinde adeta cennetten bir köşe gibi size birçok şey vadediyor. Yalnızca piknik yapmak için değil, doğa yürüyüşlerinde de gidebileceğiniz bir yer olması dolayısıyla hafta sonları birçok kişi tarafından ziyaret ediliyor. İnegöl’ün merkezine yakın olmasının da bunda katkısı büyük. 

Tesis İmkanları

 • Kamelya 
 • Dere kenarı 
 • Kafe 
 • Mescit 

Ulaşım

Cerrah Piknik Alanı’na yalnızca özel araçla gelebilirsiniz. Bölgeye herhangi bir toplu taşıma aracı hizmet vermiyor.  

Güncel fiyatlar

 • Giriş ücretsiz. 

Konum Linki

Yazar Notu: “Temizlik konusunda zaman zaman sorunlar yaşanabiliyor. Bu nedenle yanınızda poşet bulundurmanız ve etrafı piknik öncesinde toparlamanız gerekebilir.”

Araç Kiralama


bengisugunaydin
Bengisu Günaydın
142 Yazı
Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Eğitim için İngiltere'ye giderek yeni keşiflere yelken açtı. Edebiyat ve seyahati birleştirdiği kariyeri boyunca pek çok roman çevirisi yaptı ve seyahat yazıları üretti. Şimdi ise Enuygun ekibinde seyahat yazıları yazarak deneyimlerini paylaşıyor.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar