“Kapalı su parkı” olarak da bilinen aquaparklar, her yaştan tatilciye sonsuz bir eğlence vadediyor. Ülkemizin birçok şehrinde farklı kapasite ve temaya sahip aquapark ile karşılaşmak mümkün. Bu şehirlerden biri de Bursa. Bursa aquaparkları hem şehirde yaşayan hem de çevre illerden şehre gelenlerin ilgisini çekiyor. Yaz aylarında sevdiklerinle beraber eğlencenin sınırlarını aşabileceğin en güzel aquapark mekanlarını senin için bir araya getirdik.

Önemli not: Yazımızdaki fiyatlar 2023 Temmuz  ayına göre düzenlenmiştir. Sezonluk olarak fiyatlar değişiklik gösterebilir.

İçindekiler

1. Bursa Podyum Aquapark

Bursa aquaparkları denilince akla gelen ilk tesis pek çok kişi için Podyum Aquapark oluyor. Toplamda 15 bin metrekarelik bir alana yayılmış olan tesis, hem yetişkinler hem de çocuklar için düşünülmüş pek çok detaya sahip. Aynı zamanda şehrin en büyük kapalı su parkı olarak da öne çıkan Bursa Podyum Aquapark, ziyaretçilerine tam anlamıyla adrenalin patlaması yaşatıyor. Tesiste yer alan büyük havuz, 1800 metrekare gibi devasa bir boyuta sahip. 

Nilüfer ilçesinde konumlanan Podyum Aquapark, dans, ayak tenisi, plaj voleybolu, pilates başta olmak üzere çok sayıda aktivite sunuyor. Tesiste lounge bar, pool bar ve fast food olmak kaydıyla 3 ayrı lezzet durağı söz konusu. Bu arada içeriye hiçbir koşulda yiyecek/içecek ya da cam eşya sokulmuyor. Ayrıca tüm harcamalar nakit yerine girişte yüklemeleri yapılan özel kartlar üzerinden gerçekleştiriliyor. Tesis, kart için 40 TL depozito ücreti (2023 yaz döneminde) talep ediyor. Aynı şekilde asma kilitler için de depozito alınıyor.  

Aquapark imkanları:

 • 4 havuz
 • 6 kaydırak

Bursa Podyum Aquapark 2023 fiyatları:

 • Yetişkin: Hafta içi: 395 TL Hafta Sonu: 495 TL
 • 4-11 yaş: Hafta içi: 345 TL Hafta Sonu: 445 TL
 • 0-3 yaş: Ücretsiz

Açık olduğu saatler: 10.00-19.00 Salı günleri: 10.00-18.00

Konum Linki

Yazar Notu: Tesis, pazar günleri üyeler için aktif değil.

2. Ninova Aquapark

Bursa Aquapark’tan sonra Bursa’da en çok ziyaretçi çeken kapalı su parkı olarak bilinen Ninova Aqupark, aynı şekilde Nilüfer ilçesinde yer alıyor. İlçe merkezine sadece 7 km uzaklıkta olan tesise toplu ulaşım sayesinde oldukça kolay bir şekilde gelebilirsin. Yaz döneminde hem serinlemek hem de eğlenceli şekilde vakit geçirmek istiyorsan Ninova Aquapark senin için oldukça ideal bir tercih olacaktır. 

Tematik çocuk havuzlarından dolayı çocuklu aileler burayı sıklıkla tercih ediyor. Bu arada tesise damsız giriş yapılamayacağını önemle anımsatmalıyız. Tesis ayrıca dışarıdan yiyecek ya da içerik sokulmasına izin vermiyor. Zengin menüsüyle dikkat çeken kafeterya, bu anlamda pek çok ihtiyacına cevap verecek nitelikte. Ninova Aquapark’ın en çok sevilen özelliklerinden biri, sporu ve eğlenceyi birleştirmedeki başarısı diyebiliriz. Özellikle fitness aktiviteleri, ziyaretçilerden bu anlamda büyük bir ilgi görüyor.

Aquapark imkanları:

 • 3 havuz
 • 6 kaydırak

Ninova Aquapark 2023 fiyatları:

 • Yetişkin: Hafta içi: 300 TL Hafta Sonu: 400 TL
 • 4-12 yaş: Hafta içi: 250 TL Hafta Sonu: 350 TL
 • 0-3 yaş: Ücretsiz

Açık olduğu saatler: 10.00-20.00

Konum Linki

Yazar Notu: Pazartesi akşamları saat 19.00 ila 21.15 arası kadınlara özel olarak ayrılan saatler.

3.Osmangazi Sukaypark

Bursa’da tercih edebileceğin bir diğer kapalı su parkı ise Osmangazi Sukaypark. Tesis, ülkemizin ilk kablolu su kayağı merkezi olarak biliniyor. Burası, alışılagelmiş aquaparkların biraz dışında. Sukaypark aynı zamanda uluslararası organizasyonlara da ev sahipliği yapacak düzeyde bir tesis. 

Dileyenler burada su kayağı konusunda da özel olarak eğitim alabiliyor. Toplamda 100 dönümlük bir alan üzerine kurulu olan Sukaypark, Osmangazi Belediyesi tarafından işletiliyor. Su oyun park alanı dışında koşu yolları, gölet ve paten alanı ziyaretçilerin genellikle favori alanları arasında bulunuyor. 

Aquapark imkanları:

 • 1 gölet
 • 6 kaydırak

Osmangazi Sukaypark 2023 fiyatları:

 • Öğrenci: 100 TL
 • Tam: 150 TL

Açık olduğu saatler: 08.00-23.00

Konum Linki

Otel


bengisugunaydin
Bengisu Günaydın
142 Yazı
Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Eğitim için İngiltere'ye giderek yeni keşiflere yelken açtı. Edebiyat ve seyahati birleştirdiği kariyeri boyunca pek çok roman çevirisi yaptı ve seyahat yazıları üretti. Şimdi ise Enuygun ekibinde seyahat yazıları yazarak deneyimlerini paylaşıyor.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar