Aslında arkadaş tatilinde gidilecek yerden çok, kiminle gideceğiniz sorusu en önemlisidir. Kafa dengi bir arkadaşla gidilmeyen tatil, dünyanın en güzel ve en konforlu yeri de olsa çekilmez. Derler ya ‘Bir insanı tanımak istiyorsanız onunla mutlaka tatile çıkmalısınız’ diye. Evet tatil sonrası arkadaşınızla ya ilişkinizi sona erdirir ya da daha derin bir bağ kurabilirsiniz. Siz yine de Ağustos ya da Eylül aylarında arkadaşlarınızla tatile çıkmayı planlıyorsanız işte size tatil yörelerinden öneriler….

İçindekiler

Bodrum

Eğer hem deniz hem güneş hem de eğlenceyi aynı adreste arıyorsanız Bodrum, bu konudaki en iyi alternatiflerden biri. Bodrum’daki tek sıkıntı dağınık bir yerleşim yeri olduğu için eğlence yerlerine uzak kalma ihtimali. Bu yüzden kalacağınız yer çok önemli. Yollarda gidip gelmek sizi yorabilir. Örneğin eğlenceye çok önem veriyorsanız ya Bodrum’un içine yakın bir yerde konaklayacaksınız ya da Türkbükü’nde… Örneğin Turgutreis’te konaklayacaksanız her iki eğlence yerlerine de gidebilmek için 45 dakika ya da 1 saat süren yol yapmak zorunda kalabilirsiniz. Ancak Bodrum’da 24 saat minibüs taşımacılığı olması avantaj. Yolu çekerim derseniz vesait sorunu yaşamazsınız ancak ille de dans müzik diyenlerdenseniz Bodrum merkez konaklamalarını tercih edin. O zaman da biraz deniz ve güneş konusunda zorlanırsınız haberiniz olsun.

Bodrum beach

Çeşme

Çeşme ve son yıllarda popüler olan Alaçatı size ikinci bir alternatif oluşturur. Ancak Çeşme’de eğlencelerin adresi beach’lere gitmek için aracınızın olması şart. Alaçatı otel açısından zengin ama plajlara uzak olabiliyor. Bodrum gibi gelişmiş bir ulaşım sistemi Çeşme’de yok. Sörf gibi su sporlar yapmaktan da hoşlanıyorsanız ya da yeni denemeyi düşünüyorsanız adresiniz yine Alaçatı olmalı. Ancak Alaçatı’da yeme içme ve konaklamanın pahalı olduğunu vurgulayalım. Gündüz ya da akşam üstü partilerine gideceğiniz beach’lerde de fiyatların astronomik olduğunu söyleyeyim. Tatil bütçenizi aşmamak adına Çeşme merkezdeki 2-3 yıldızlı otellerde konaklayıp, otele vereceğiniz paralarla plajlarda eğlenmeyi tercih edebilirsiniz.

Uçak Bileti

Kemer

Antalya eğlence hayatının en hareketli yaşandığı yerlerin başında Kemer gelir. İlçedeki popüler birkaç gece kulübünde sabahlara kadar eğlenip dans etmek mümkündür. Kemer merkezdeki otellerin bir çoğundan yürüme mesafesiyle diskolara ulaşmak mümkün. Kemer sahilindeki otellerde gündüz denize girip güneşlenip, akşam kendinizi eğlenceye bırakabilirsiniz. Ancak buraya kız arkadaşlarınızla birlikte gitmenizi pek de tavsiye etmiyorum! Eğlence mekanlarının hakim kitlesi Türk erkekleri ve Rus kızları. Kemer çapkınlık yapmak isteyenler için daha uygun bir seçenek olabilir.

Antalya gece kulüpleri

Marmaris

Yaz aylarında İngiliz nüfusun yoğun olduğu Marmaris, Türklerden uzak tatil yapmak isteyenlere alternatif olabilir. Marmaris’te şehir merkezinde çok sayıda apart otel bulunuyor. Uzun süreli ya da kalabalık konaklamak isteyenler için avantajlı bir konaklama seçeneği. Marmaris marina ve civarında güzel eğlence yerleri var.

Kaş

Dalmaya meraklıysanız güzergahınızı Kaş’a çevirmenizi tavsiye ederiz. Küçük şirin bir sahil kasabası olan Kaş’a Türklerden başka en çok Almanlar ilgi gösteriyor. Kaş’ta irili ufaklı çok sayıda dalış tekneleri bulabilirsiniz. Hatta buradaki bir iki haftalık konaklamadan sonra bröve bile alabilirsiniz. Kaş kıyıları Türkiye’nin dalış yapmak için en uygun kıyılarından biri. Kaş merkezde eğlenebileceğiniz barlar da var.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1296 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN