• Anasayfa
  • Bilgi
  • Gideceğiniz şehirde araba kiralamanın 6 büyük avantajı

Gideceğiniz şehirde araba kiralamanın 6 büyük avantajı

muratekinay

Seyahat edeceğiniz şehirde bir araç kiralamak çoğu zaman zor ve zahmetli bir iş gibi gelse de aslında birçok avantajı da beraberinde getiriyor. Arabayla yolculuğun en önemli avantajları neler dersiniz?

İçindekiler

1- Özgürce yol alırsınız

Seyahat ettiğiniz şehirde bir araç kiraladığınızda belirli bir rota izleyen tur otobüslerine ve rehberlere bağlı olmadan özgürce kendi rotanızı çizebilirsiniz. Yolda mola mı vermek istediniz veya bir yerde birkaç saat fazla mı kalmak istiyorsunuz? Hiç dert değil çünkü direksiyonda artık kendiniz varsınız!

tur otobüsü

Araç Kiralama

2- Gezdikçe daha çok kazanırsınız

Özellikle yurt dışında ve Avrupa ülkelerinde taksi ücretleri cebinizi fazlasıyla yakabilecek kadar yüksek. Bir de uzun mesafeler arasında yolculuk yapmanız gerekiyorsa taksilere neredeyse bir servet harcayabilirsiniz. Buna karşılık araç kiralayarak çok daha uygun fiyatlarla uzun mesafeler arasında seyahat etmenin avantajını yakalayabilirsiniz.

taksi

3- Kestirmek için en iyi yer

İki şehir arasında yolculuk yaparken uykunuz gelirse tek yapmanız gereken arabayı kenara çekmek ve biraz kestirmek. Tabii bu arada güvenli bir yerde olduğunuzdan emin olmanızda fayda var.

araba

4- Eşyalarınızı rahat rahat taşırsınız

Yola ağır bir bavulla çıktıysanız otobüs ve metro gibi toplu taşıma araçlarını kullanmak çoğu zaman bir işkenceye dönüşebilir. Arabayla yola çıkanlar ise ağır bavullarını ve diğer eşyalarını kolaylıkla taşıyabilirler.

bagaj

5- Bir yere yetişme telaşı yok

Yolculuk sırasında en fazla strese yol açan şeylerin başında sürekli bir yerlere yetişme telaşı gelir. Bir de üzerine toplu taşıma araçlarına yetişme telaşını eklemek istemiyorsanız bir araç kiralayarak daha sakin ve huzurlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz.

trafik

6- Farklı yerleri de gezip dolaşabilirsiniz

Kaldığınız otelin çevresinde bulunan farklı ve görülmeye değer yerleri aracınızla çok daha rahat bir şekilde görebilirsiniz. Otobüs ve dolmuş gibi araçlarla sadece belirli mesafeler arasında yolculuk yapabilirken kiralık araçla yol nereye götürürse oraya gidersiniz.

araba


muratekinay
Murat Ekinay
455 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN