ABD vizesi için randevu en erken 2019 Ocak'ta

sedasuvatencc

Bir süre önce Türk vatandaşları için vize işlemlerini askıya alan Amerika Birleşik Devletleri, vize için en erken 2019’da randevu verebileceklerini açıkladı.

İçindekiler

Tıbbı ve iş seyahatlerine öncelik

ABD Büyükelçiliği yaptığı açıklamada 2019 Ocak ayından itibaren randevu tarihinin dolu olduğunu ancak Türk vatandaşlarının 2019 Ocak ayından itibaren randevu alabileceklerini vurguladı. Bilindiği üzere ABD ile vizeler karşılıklı olarak kaldırılmıştı. Gerginleşen ilişkiler yumuşadı ve Ocak 2019’da Türk vatandaşlarının yeniden vize başvurusunda bulunabileceği açıklandı. Ayrıca tıbbı ya da iş seyahati gibi bazı kategoriye giren başvurulara ise öncelik verileceği belirtildi.

Başka ülkelerden başvuru

Uçak Bileti

Bu arada Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve ya da yurt dışındaki bazı ülkelerden de ABD vizesi için başvuru yapılabiliyor. Ancak yurtdışında yapacağınız başvurular için o ülke vatandaşlığı ya da çalışıyorsanız çalışma izni gibi şeyler gerekiyor. Oturma izni olmayan durumlarda sıkıntı yaşanabileceğini hatırlatalım.


sedasuvatencc
Seda Suvat
8 Yazı
Kocaeli Üniversitesi Turizm Rehberliği ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme bölümleri mezunu. Turizm sektöründe 12 yıl boyunca kazandığı uzmanlıkla, Enuygun’da Seyahat Destek Müdürü olarak kullanıcıların en iyi acente deneyimini yaşamaları için çalışıyor.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN