New York - Saint Louis (Amerika Birleşik Devletleri) Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
1.405 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
1 saat 40 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Saint Louis) 21°C / 8°C

En Ucuz New York Saint Louis (Amerika Birleşik Devletleri) Uçak Biletleri

American Airlines American Airlines
02 Eki 2022
4963TL'den

New York Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

John F. Kennedy Intl. Havalimanı

New York’un neresinde olursanız olun metro sistemine bağlanarak havalimanı yakınında Jamaica ya da Howard Beach İstasyonlarına gelebilirsiniz. Bu istasyonlardan da AirTrain hattını kullanarak JFK Havalimanı’ndaki dilediğiniz terminale kadar gelebiliyorsunuz.

Aşağı Manhattan ya da Brooklyn’den JFK Havalimanı’na gelmek isterseniz metronun A hattına binip Howard Beach istasyonuna kadar gelebilirsiniz. Ardından AirTrain’e binerek istasyondan terminallere ulaşabilirsiniz. Bindiğiniz yere göre değiştiği için bu yolculuk yaklaşık 60-75 dakika sürüyor.

Manhattan merkezden havalimanına gelecekseniz bu kez metronun E hattını ya da Long Island Rail Road (LIRR) trenlerini kullanabilirsiniz. Her ikisinde de Jamaica İstasyonu’nda inip AirTrain’e binerek havalimanı terminallerine geçmeniz gerekiyor. LIRR en hızlı, metro ise en ucuz yöntem. Queens’in kuzeyinden ya da Brooklyn’in güneyinden gelecekler ise metronun J veya Z hattını kullanabilirler. Metro ve trenler her 5-10 dakikada bir hareket ediyor.

Havalimanı servisleri olan NYCAirporter otobüs servisleri de bir başka alternatif. Manhattan’daki Penn Station, Grand Central Terminal ve Port Authority Bus Terminal duraklarından binebileceğiniz bu servislerle ortalama 90 dakikada havalimanında oluyorsunuz. Bu servisi kullananların değişen trafik durumunu da hesaba katarak temkinli davranmalarında fayda var. Otobüsler duraklardan her 30 dakikada bir hareket ediyor. 

Havalimanı Bilgileri

New York’un uluslararası uçuşlarda en yoğun havalimanı olan JFK International Airport (1, 2, 4, 5, 6 ve 8 numaralı terminaller olmak üzere 6 yolcu terminali ile hizmet veriyor. 50 ülkeden 100’e yakın havayolu şirketinin iniş yaptığı bir yer olan bu büyük havalimanında terminaller arası geçiş AirTrain trenleri ile sağlanıyor. Terminalin çeşitli bölümlerinde toplam 15 bin araca hizmet verebilen araç park yerleri var. Uzun ya da kısa dönemli park etme imkânı bulunuyor.

Havalimanın hemen yakınında Crowne Plaza, Comfort Inn, Days Inn, Radisson ve Gardens Inn olmak üzere toplam 5 tane büyük otel bulunuyor. Bu otellerin shuttle hizmetlerinden faydalanmak için öncelikle AirTrain’lere binerek Federal Circle Station’a gitmeniz gerekiyor. Bu otellere buradan kalkan servislerle ulaşabiliyorsunuz. Havalimanının 6 yolcu terminalinde de yiyecek içecek gibi birşeyler atıştırmak isterseniz pek çok seçeneğiniz var. Dunkin’ Donuts, Mc Donalds, Euro Cafe, Starbucks, New York Hotdog, Eat&Go Istanbul, Wendy’s, Buffalo Aild Wings, Subway bunlardan sadece bazıları.

Alışveriş yapmak isterseniz bu konuda da seçenekler sınırsız. Duty Free mağazaları olarak International Shops Duty Free, DFS Duty Free, is Duty Free, Duty Free Americas gibi mağazalar var. Ayrıca L’Occataine, Pandora, Swatch, Hudson, Victoria Secret, M&M’a Store, Best Buy, Guess, Hermes, Mont Blanc, Bvlgari gibi pek çok markanın mağazasını bulabiliyorsunuz. British Airways, American Airlines, Delta Air Lines, Emirates, KLM, Air France gibi çeşitli havayollarının Lounge servisleri de tüm terminallere dağılmış bir şekilde bulunuyor.

Lounge hizmetinin en yoğun olduğu terminaller 1. Ve 4. Terminal. Havalimanında toplam 22 Lounge bulunuyor. Havalimanında internet ise ücretli veriliyor. Günlük ya da aylık sınırsız ya da saatlik kullanım ücreti ödeyerek bağlanabilirsiniz.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Newark Liberty Intl. Havalimanı

Manhattan merkezde yer alan ve ana istasyonlardan biri olan New York Penn Station’dan NJ Transit ya da Amtrak trenlerine binerek yaklaşık yarım saat içerisinde Newark Libery Airport Station’a gelebilirsiniz. Buradan da her 3 dakikada bir hareket eden AirTrain’lerle uçuşunuz olduğu terminale yaklaşık 10 dakikada gidebilirsiniz.

Havalimanı servisleri olan Newark Airport Express otobüs servisleri de bir başka alternatif. Manhattan’daki Bryant Park, Grand Central Terminal ve Port Authority Bus Terminal duraklarından binebileceğiniz bu servislerle ortalama 60 dakikada havalimanında oluyorsunuz. Bu servisi kullananların değişen trafik durumunu da hesaba katarak temkinli davranmalarında fayda var. Otobüsler duraklardan her 30 dakikada bir hareket ediyor.

Havalimanı Bilgileri

Newark Libery Havalimanı New York’ta ilk açılan havalimanıdır. JFK Havalimanından sonra yolcu yoğunluğu açısından ikinci sırada yer alır. A, B ve C terminalleri olmak üzere toplam 3 yolcu terminali vardır. A ve B terminalleri 4 katlı binalardan oluşur. C terminali diğerlerinden sonra inşa edilmiştir United Airlines ve United Express uçuşlarına ev sahipliği yapıyor. 

Terminalleri arası ya da araç park yerlerine ulaşım için JFK’ de olduğu gibi bu havalimanında ücretsiz hizmet veren AirTrain trenleri kullanılıyor.

Havalimanının 3 yolcu terminalinde de yiyecek içecek gibi birşeyler atıştırmak isterseniz pek çok seçeneğiniz var. Dunkin’ Donuts, Starbucks, Subway, Market Fresh, Villa Pizza, Phillip’s Seafood, Wendy’s, Java Moon Cafe, World Bean bunlardan sadece bazıları.

Alışveriş yapmak isterseniz bu konuda da seçenekler sınırsız. Duty Free mağazaları olarak EJE Duty Free, Duty Free Shop, Dufry Duty Free gibi mağazalar var. Ayrıca Swatch, Hudson, Best Buy, The Body Shop, Sunglass Hut, MAC, L’Occataine gibi pek çok markanın mağazasını bulabiliyorsunuz. British Airways, American Airlines, Delta Air Lines, Jet Airways, Virgin Atalntic, Lufthansa, Porter Airlines gibi çeşitli havayollarının Lounge servisleri de tüm terminallere dağılmış bir şekilde bulunuyor.

Lounge hizmetinin en yoğun olduğu terminal ise B Terminali. Havalimanında internet ise ücretli veriliyor. Günlük ya da aylık sınırsız ya da saatlik kullanım ücreti ödeyerek bağlanabilirsiniz.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Saint Louis (Amerika Birleşik Devletleri) Şehir Merkezine Ulaşım

St. Louis şehir merkezinin 14 mil dışında yer alan Lambert–St. Louis Uluslararası Havalimanı’na indiğinizde kentin merkezine ulaşmak için çok sayıda rahat ve konforlu alternatife sahipsiniz. Terminal önünden gece ve gündüz fark etmeksizin neredeyse her saat taksiye binebilirsiniz. Havalimanında uluslararası araç kiralama firmalarının ofislerini bulmak ve buralardan araç kiralamak da mümkün. Ayrıca dilerseniz raylı sistem, otobüs, limuzin, özel servis araçları veya otel servislerinin araçlarından yararlanarak Lambert-St. Louis Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızı tamamlayabilirsiniz.

Havalimanı Servisleri

Lambert-St. Louis Havalimanı’ndan kent merkezine ulaşımın ekonomik olduğu kadar hızlı yöntemlerinden biri günün büyük bölümünde yolculara hizmet veren havalimanı servislerini kullanmak. GO BEST Express servisleri sabah saat 06:00’dan akşam 22:00’a kadar yolcularını havalimanından şehrin merkezine getiriyor. Her 30 dakikada bir hareket eden servislerle ilgili bilgi alarak gerekirse rezervasyon yaptırmak için 1-877-785-4682 numaralı telefonla iletişime geçebilirsiniz. Şehre seyahat amacınız iş de olsa tatil de bu servislerden rahatlıkla yararlanabilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanından araç kiralamak isterseniz, seçenekleriniz arasında Alamo, Enterprise, Hertz, AVIS, National, Budget ve Thrifty gibi birçok alternatif var. Alamo’dan araç kiralamak isteyenler gerekli işlemlerle ilgili bilgi almak ve araç ayırtmak için (800) 462-5266 numaralı telefonu arayarak işlemlerini hızlandırabilirler. Eğer araç kiralama için tercihiniz AVIS olursa havalimanına gelmeden (800) 831-2847’yi arayabilirsiniz. Hertz için (800) 654-3131 ile ve Budget için (800) 527-0700 ile görüşebilirsiniz. Aracınızı kiraladığınızda havalimanı ile St. Louis şehrinin merkezi arasında bulunan yaklaşık 14 millik mesafeyi aşmak için kent merkezine doğru devam eden yönlendirmeleri takip etmeniz yeterli. Eğer yönünüzü kolayca bulma konusunda kendinize fazla güvenmiyorsanız, havalimanından ayrılmadan önce detaylı bir yol haritası edinmenizde yarar var. 

Raylı Sistem

Havalimanından merkeze gelirken toplu ulaşım araçlarından yararlanmak isteyenler için bir diğer seçenek ise raylı sistem. Metrolink ile havalimanından toplamda 37 istasyona doğrudan yolculuk yapabilirsiniz. Terminal 1 ve Terminal 2’den ulaşılabilen Metrolink istasyonlarından hattın ulaştığı pek çok noktaya hiç zorlanmadan seyahat edebilirsiniz.

Otobüs

Terminal 1 ve Terminal 2’den hareket eden havalimanı servisleri ile dakikalar içinde otobüslerin hareket noktasına ulaşabilir ve buradan MetroBus veya Greyhound otobüslerine aktarma yapabilirsiniz. Otobüslerin ücretleri genellikle bütçenizi fazla zorlamayacak kadar uygun sayılabilir.

Taksi

Lambert-St. Louis Havalimanı’nda Terminal 1’in 14 numaralı çıkışında, Terminal 2’nin ise 12 numaralı çıkışında taksileri bulabilirsiniz. Havalimanı taksilerine ödeyeceğiniz ücrete 4 dolar ekleniyor ve bunun dışında toplam ücret gittiğiniz yere göre farklılık gösteriyor. Eğer şehrin dışında yer alan, uzak sayılabilecek bir yere seyahat etmeniz gerekiyorsa, önce otobüs terminaline gelerek buradan otobüslerle yola devam etmeniz, bütçenizi zorlamadan seyahat etmenizi sağlayacaktır. Eğer yola çıkmadan önce taksi yolculuğunun sonunda ödemeniz beklenen ücreti belirlemeyi tercih ederseniz, şoförlerle konuşarak sabit bir taksi ücretiyle yolculuk yapmayı teklif edebilirsiniz. 

Limuzin

Lambert-St. Louis Havalimanı’ndan kent merkezine gelirken kendisini biraz şımartmak isteyen yolcular için limuzin kiralama alternatifleri de bulunuyor. A-VIP Limo and Car Service araçlarına rezervasyon yaptırmak için (314) 576-5211 numaralı telefonu arayarak size özel aracınızın hazırlanmasını isteyebilirsiniz. Bu alanda hizmet veren Cardinal Limousine Service için (618) 337-8839’u arayabilirsiniz. Kelly's Limousine Service araçlarını tercih ederseniz (618) 397-3510 numaralı telefonu ve Jed Limousine için (314) 429-2200 numaralı telefondan limuzin tipi araçlara rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Limuzinlerin en büyük avantajlarından biri özel şoförleri ile yolcularına hizmet vermeleri ve bu sayede araç kullanmanıza gerek kalmadan dilediğiniz yere özgürce seyahat etme olanağı sağlamaları. 

Otel Servisleri

Havalimanına gelmeden şehir merkezinde kalacağınız otelinizle görüşerek servis rezervasyonu yaptırdıysanız, uçağınızın iniş saatinde doğrudan servise binerek otelinize ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte havalimanına indiğinizde her iki terminalde bulunan telefonları kullanarak da otellere kolayca ulaşabilirsiniz. Terminal 1’de 12, 17 ve 18 numaralı kapıların yanında yer alan telefonlarla otel servisi için iletişime geçebilirsiniz. Terminal 2’de ise 12 numaralı kapının yakınında yer alan telefonlar otel servislerine rezervasyon yaptırmak isteyen yolcuların hizmetine sunuluyor. 

07 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz New York-Saint Louis (Amerika Birleşik Devletleri) uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, New York-Saint Louis (Amerika Birleşik Devletleri) uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm New York-Saint Louis (Amerika Birleşik Devletleri) uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

New York-Saint Louis (Amerika Birleşik Devletleri) uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

New York-Saint Louis (Amerika Birleşik Devletleri) uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Battery Pk City Havalimanı, John F. Kennedy Intl. Havalimanı, LaGuardia Havalimanı, Marine Air Havalimanı, Newark Liberty Intl. Havalimanı, Wall Street Spb Havalimanı, varış için Saint Louis Lambert Intl. Havalimanı, Spirit of St. Louis Havalimanı kullanabilirsiniz.

New York-Saint Louis (Amerika Birleşik Devletleri) arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

New York-Saint Louis (Amerika Birleşik Devletleri) arası uçuş mesafesi toplam 1404 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 1 saat 40 dakika sürüyor.

New York-Saint Louis (Amerika Birleşik Devletleri) uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, New York-Saint Louis (Amerika Birleşik Devletleri) uçuşları için en uygun gün: Cuma.

Saint Louis (Amerika Birleşik Devletleri) Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
8ºC
21ºC
Per
Cum
8ºC
23ºC
Cum
Cmt
9ºC
24ºC
Cmt
Paz
10ºC
23ºC
Paz
Pzt
8ºC
25ºC
Pzt
Haritada Görüntüle
Alternatif Uçuşlar
New York - Saint Louis (Amerika Birleşik Devletleri) Alternatif Ulaşım
Para birimi