New York - Colorado Springs Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2.630 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
3 saat 10 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Colorado Springs) 27°C / 15°C

New York Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

John F. Kennedy Intl. Havalimanı

New York’un neresinde olursanız olun metro sistemine bağlanarak havalimanı yakınında Jamaica ya da Howard Beach İstasyonlarına gelebilirsiniz. Bu istasyonlardan da AirTrain hattını kullanarak JFK Havalimanı’ndaki dilediğiniz terminale kadar gelebiliyorsunuz.

Aşağı Manhattan ya da Brooklyn’den JFK Havalimanı’na gelmek isterseniz metronun A hattına binip Howard Beach istasyonuna kadar gelebilirsiniz. Ardından AirTrain’e binerek istasyondan terminallere ulaşabilirsiniz. Bindiğiniz yere göre değiştiği için bu yolculuk yaklaşık 60-75 dakika sürüyor.

Manhattan merkezden havalimanına gelecekseniz bu kez metronun E hattını ya da Long Island Rail Road (LIRR) trenlerini kullanabilirsiniz. Her ikisinde de Jamaica İstasyonu’nda inip AirTrain’e binerek havalimanı terminallerine geçmeniz gerekiyor. LIRR en hızlı, metro ise en ucuz yöntem. Queens’in kuzeyinden ya da Brooklyn’in güneyinden gelecekler ise metronun J veya Z hattını kullanabilirler. Metro ve trenler her 5-10 dakikada bir hareket ediyor.

Havalimanı servisleri olan NYCAirporter otobüs servisleri de bir başka alternatif. Manhattan’daki Penn Station, Grand Central Terminal ve Port Authority Bus Terminal duraklarından binebileceğiniz bu servislerle ortalama 90 dakikada havalimanında oluyorsunuz. Bu servisi kullananların değişen trafik durumunu da hesaba katarak temkinli davranmalarında fayda var. Otobüsler duraklardan her 30 dakikada bir hareket ediyor. 

Havalimanı Bilgileri

New York’un uluslararası uçuşlarda en yoğun havalimanı olan JFK International Airport (1, 2, 4, 5, 6 ve 8 numaralı terminaller olmak üzere 6 yolcu terminali ile hizmet veriyor. 50 ülkeden 100’e yakın havayolu şirketinin iniş yaptığı bir yer olan bu büyük havalimanında terminaller arası geçiş AirTrain trenleri ile sağlanıyor. Terminalin çeşitli bölümlerinde toplam 15 bin araca hizmet verebilen araç park yerleri var. Uzun ya da kısa dönemli park etme imkânı bulunuyor.

Havalimanın hemen yakınında Crowne Plaza, Comfort Inn, Days Inn, Radisson ve Gardens Inn olmak üzere toplam 5 tane büyük otel bulunuyor. Bu otellerin shuttle hizmetlerinden faydalanmak için öncelikle AirTrain’lere binerek Federal Circle Station’a gitmeniz gerekiyor. Bu otellere buradan kalkan servislerle ulaşabiliyorsunuz. Havalimanının 6 yolcu terminalinde de yiyecek içecek gibi birşeyler atıştırmak isterseniz pek çok seçeneğiniz var. Dunkin’ Donuts, Mc Donalds, Euro Cafe, Starbucks, New York Hotdog, Eat&Go Istanbul, Wendy’s, Buffalo Aild Wings, Subway bunlardan sadece bazıları.

Alışveriş yapmak isterseniz bu konuda da seçenekler sınırsız. Duty Free mağazaları olarak International Shops Duty Free, DFS Duty Free, is Duty Free, Duty Free Americas gibi mağazalar var. Ayrıca L’Occataine, Pandora, Swatch, Hudson, Victoria Secret, M&M’a Store, Best Buy, Guess, Hermes, Mont Blanc, Bvlgari gibi pek çok markanın mağazasını bulabiliyorsunuz. British Airways, American Airlines, Delta Air Lines, Emirates, KLM, Air France gibi çeşitli havayollarının Lounge servisleri de tüm terminallere dağılmış bir şekilde bulunuyor.

Lounge hizmetinin en yoğun olduğu terminaller 1. Ve 4. Terminal. Havalimanında toplam 22 Lounge bulunuyor. Havalimanında internet ise ücretli veriliyor. Günlük ya da aylık sınırsız ya da saatlik kullanım ücreti ödeyerek bağlanabilirsiniz.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Newark Liberty Intl. Havalimanı

Manhattan merkezde yer alan ve ana istasyonlardan biri olan New York Penn Station’dan NJ Transit ya da Amtrak trenlerine binerek yaklaşık yarım saat içerisinde Newark Libery Airport Station’a gelebilirsiniz. Buradan da her 3 dakikada bir hareket eden AirTrain’lerle uçuşunuz olduğu terminale yaklaşık 10 dakikada gidebilirsiniz.

Havalimanı servisleri olan Newark Airport Express otobüs servisleri de bir başka alternatif. Manhattan’daki Bryant Park, Grand Central Terminal ve Port Authority Bus Terminal duraklarından binebileceğiniz bu servislerle ortalama 60 dakikada havalimanında oluyorsunuz. Bu servisi kullananların değişen trafik durumunu da hesaba katarak temkinli davranmalarında fayda var. Otobüsler duraklardan her 30 dakikada bir hareket ediyor.

Havalimanı Bilgileri

Newark Libery Havalimanı New York’ta ilk açılan havalimanıdır. JFK Havalimanından sonra yolcu yoğunluğu açısından ikinci sırada yer alır. A, B ve C terminalleri olmak üzere toplam 3 yolcu terminali vardır. A ve B terminalleri 4 katlı binalardan oluşur. C terminali diğerlerinden sonra inşa edilmiştir United Airlines ve United Express uçuşlarına ev sahipliği yapıyor. 

Terminalleri arası ya da araç park yerlerine ulaşım için JFK’ de olduğu gibi bu havalimanında ücretsiz hizmet veren AirTrain trenleri kullanılıyor.

Havalimanının 3 yolcu terminalinde de yiyecek içecek gibi birşeyler atıştırmak isterseniz pek çok seçeneğiniz var. Dunkin’ Donuts, Starbucks, Subway, Market Fresh, Villa Pizza, Phillip’s Seafood, Wendy’s, Java Moon Cafe, World Bean bunlardan sadece bazıları.

Alışveriş yapmak isterseniz bu konuda da seçenekler sınırsız. Duty Free mağazaları olarak EJE Duty Free, Duty Free Shop, Dufry Duty Free gibi mağazalar var. Ayrıca Swatch, Hudson, Best Buy, The Body Shop, Sunglass Hut, MAC, L’Occataine gibi pek çok markanın mağazasını bulabiliyorsunuz. British Airways, American Airlines, Delta Air Lines, Jet Airways, Virgin Atalntic, Lufthansa, Porter Airlines gibi çeşitli havayollarının Lounge servisleri de tüm terminallere dağılmış bir şekilde bulunuyor.

Lounge hizmetinin en yoğun olduğu terminal ise B Terminali. Havalimanında internet ise ücretli veriliyor. Günlük ya da aylık sınırsız ya da saatlik kullanım ücreti ödeyerek bağlanabilirsiniz.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Colorado Springs Şehir Merkezine Ulaşım

Butts Army Havalimanı

Colorado Springs Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için birçok alternatif söz konusu. Havalimanının shuttle otobüslerine ya da taksiye binebilir, otelinizden havalimanı servis hizmeti talep edebilir, araç kiralayabilir ya da bir limuzinin keyfini sürebilirsiniz. Tüm bu ulaşım seçeneklerinden sizin için en uygununu bulmak için havalimanı operasyon ofisini haftaiçi 08:00 – 17:00 saatleri arasında 719-5501900 numaralı hattan arayabilir ya da havalimanına ulaştığınızda operasyon masasından yardım isteyebilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanında yerli ve uluslararası yedi farklı araç kiralama şirketi hizmet veriyor. Bagaj teslim alanında bu firmaların check-in masalarını bulabilirsiniz. Şehir merkezine gitmek için E. Proby Pkwy Caddesi üzerinde batı yönünde ilerleyin ve I-25S otoyoluna bağlanın. Bu güzergâhı takip ederek normal trafik koşullarında yaklaşık 20 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi

Havalimanında hizmet veren 3 ayrı taksi firması yolcuları ortalama 20 dakika içerisinde şehir merkezine ulaştırıyor. Taksi ile kent merkezine gitmenin maliyeti 25 – 40 dolar arasında değişiyor.

Shuttle Otobüs ve Shuttle Minivan

Grayline ve Ramblin Express firmalarının shuttle otobüsleri ile uygun fiyata şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanında 7 ayrı firma da kalabalık gruplar ya da daha özel hizmet arayanlar için shuttle minivan seferleri düzenliyor.

Limuzin

On yedi ayrı firma havalimanında limuzin kiralama hizmeti veriyor. Konforlu ve gösterişli bir yolculuk için bu firmalarla önceden iletişime geçmeli ve rezervasyon yaptırmalısınız.

Otel Servisleri

Colorado Springs’te hizmet veren 11 otelin havalimanı servis hizmeti var. Bu hizmetten faydalanabilmeniz için önceden rezervasyon yaptırmanız gerektiğini unutmamalısınız. Havalimanından otele varış süresi otelin uzaklığına göre 10 ila 30 dakika arasında değişiyor.

11 Haz 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Colorado Springs Municipal - Colorado Springs Havalimanı

Colorado Springs Havalimanı şehir merkezine çok uzak değil ve havalimanından merkeze ulaşmak isteyen yolculara taksi, otobüs, shuttle servisler, limuzin ve paylaşımlı transfer araçları gibi pek çok seçenek sunuluyor. Havalimanı önünde saat fark etmeksizin yolcularını bekleyen konforlu taksilerden birine binerek doğrudan şehrin merkezine gelebilir veya transfer araçları ve paylaşımlı araçlarla daha kalabalık gruplarla seyahat ederek kazançlı yolculuğun keyfini çıkarabilirsiniz. Havalimanından merkeze yolculuk için tercihiniz lüks bir araç ise havalimanında hizmet veren çok sayıda limuzin firmasından birini seçme şansınız var. Shuttle servisleri ile hem şehir merkezine hem de yakınlarda bulunan kayak merkezlerine ulaşmak isteyen yolcuların hizmetinde.

Havalimanında Lyft gibi paylaşımlı araç firmaları ise bir diğer seçenek. Bu araçlardan yararlanmak için cep telefonunuza gerekli uygulamaları indirerek yakınlarda bulunan araçlardan birini çağırabilirsiniz. Tüm bu transfer araçlarına alternatif olarak havalimanında birçok uluslararası kiralama firması arasından seçim yaparak araç kiralama fırsatını da değerlendirebilirsiniz. Araç kiralama şirketleri günün büyük bölümünde yolculara hizmet veriyor. Diğer alternatiflerle kıyaslandığında kiralık araçlarla hem şehrin merkezinde hem de yakın çevresinde zaman ve rota kısıtlaması olmaksızın daha rahat bir şekilde seyahat edebilirsiniz. 

Otobüs 

Colorado Springs Havalimanı’ndan toplu taşıma araçlarını kullanarak merkeze gelmek istediğinizde otobüsler tercih edebileceğiniz ilk seçeneklerinizden biri. Merkeze ve yakınlarda bulunan yerleşim noktalarına yolcu taşıyan Gray Line otobüslerine (719) 633-1181 veya (800) 345-8197 numaralı telefonlardan ulaşarak otobüslerin rotası ve hareket saatleri gibi ihtiyacınız olabilecek bilgileri öğrenme fırsatınız bulunuyor. Charter seferleriyle hizmet veren Ramblin Express otobüsleri için ise önceden (719) 590-8687 veya (800) 772-6254 numaralı telefonları arayarak bilgi alabilirsiniz. Ekonomik ve hızlı bir yolculuğun sonunda merkeze ulaştıracak araçlar için biletinizi otobüse binmeden önce satın alabilirsiniz. Otobüslerin terminal çıkışında yer alan hareket noktaları ve diğer merak ettiğiniz konularda havalimanı danışma masaları ile görüşerek bilgi alabilirsiniz.

Limuzin 

Colorado Springs Havalimanı’ndan şehir merkezine yolculukta limuzinler de yaygın olarak kullanılan araçlar arasında. Havalimanı terminali önünden alarak merkezde istediğiniz yere hızlıca getirecek limuzin  firmalarından Along Came Carol Concierge Services için (719) 661-1476, American Eagle Limousine and Car Service için (303) 731-3300, Awesome Ride Service için (719) 694-5200 veya (855) 757-7433, A Ride In Luxury için (719) 243-3365 veya (888) 602-5014, Colorado Travel Solutions, LLC için (719) 510-6319, Dan's Towne Car Service için (719) 499-3481, DDG Classic Limousines için (719) 634-8119 ve Hermes Worldwide Transportation için (303) 577-7600 veya (877) 777-9890 numaralı telefonlarla iletişime geçerek özel şoförleriyle yolcularını taşıyan limuzin tipi araçlara rezervasyon yaptırabilirsiniz.  Havalimanında ve yakın çevresinde limuzin kiralama için tüm bu seçeneklerden farklı alternatifleri bulmak da mümkün. Havalimanına indiğinizde limuzin kiralamaya karar verirseniz terminalde yer alan danışma masalarına gelerek konuyla ilgili destek alabilir ve dakikalar içinde terminal önünde hazır olacak aracınıza binebilirsiniz. 

Shuttle Servisler 

Havalimanından merkeze gelirken daha geniş ve yolcu kapasitesi fazla bir araca ihtiyaç duyan yolcular shuttle servislerden birini kiralayabilirler. Bu rota üzerinde yolcuların hizmetine sunulan shuttle firmalarından A Ride In Luxury için (719) 243-3365 veya (888) 602-5014 numaralı telefonları arayarak servislere binebilirsiniz. Colorado Springs Shuttle ise (719) 687-3456 ve (877) 587-3456 numaralı telefonlarla shuttle rezervasyonu yaptırmak isteyen yolcuların hizmetinde. Bu alanda hizmet veren diğer shuttle servisi alternatiflerinden Front Range Shuttle (719) 237-2646, Gray Line (719) 633-1181 ve (800) 345-8197, Ramblin Express (719) 590-8687 ve (800) 772-6254 ve Rocky Mountain Ride ise (719) 362-6332 numaralı telefonla rezervasyon yaptırmak veya detaylı bilgi almak isteyen yolcular için hazır bekliyor. 

Kayak Servisleri 

Havalimanı yakınlarında yer alan kayak merkezlerine yolcu taşıyan servislere ulaşarak rezervasyon yaptırmak için (719) 687-3456 ve (877) 587-3456 numaralı telefonlardan arayarak Colorado Springs Shuttle tercih edilebilir. Aynı rota üzerinde hizmet veren Rocky Mountain Ride servislerinden de hızlı ve rahat bir yolculuk için yararlanabilirsiniz. 

Otel Servisleri 

Colorado Springs Havalimanı yakınlarında yer alan konaklama tesislerinden Radisson Inn/Airport, Holiday Inn Express-Airport, Holiday Inn Airport, Hilton Garden Inn Colorado Springs Airport, Hampton Inn, DoubleTree Colorado Springs, Hotel Elegante' Conference & Event Center, Comfort Inn/Airport, The Cliff House at Pikes Peak ve Cheyenne Mountain Resort yolcularını otele kadar servislerle ulaştırıyor. Otel servisleri bazı tesislerde ücretsiz olabileceği gibi bazılarında ücret karşılığında sunulabilir. Havalimanına iniş tarihiniz ve saatinizle ilgili otelinizi bilgilendirerek uygun servislerin hareket saatlerini ve eğer varsa ücretlerini öğrenebilir, dilerseniz bu araçları kullanarak doğrudan otelinize gelebilirsiniz.

Taksi 

Colorado Springs Havalimanı’nda yolcular için birden fazla taksi firması hizmet veriyor. Ücret tarifeleri arasında büyük farklar bulunmayan taksi alternatiflerinden Pikes Peak Cab LLC araçlarından birini çağırmak veya ücret tarifeleriyle ilgili bilgi almak isterseniz (719) 888-9000 numaralı telefonu arayabilirsiniz. 

Şehirde taksi hizmeti veren bir diğer seçenek olan Springs Cab araçlarından birini çağırmak için (719) 444-8989 veya (719) 444-8686 numaralı telefonlarla görüşebilir ve Yellow Cab için ise (719) 777-7777 numaralı telefonla iletişime geçerek araç çağırabilirsiniz. Taksilerle yolculuk havalimanı terminali önünden alarak şehir merkezinde gideceğiniz yere kadar ulaştırmaları nedeniyle son derece rahat ve pratik. Bavullarınız sayıca fazla ve ağırsa daha büyük araçlardan birini tercih edebilirsiniz. Ayrıca havalimanında taksiye alternatif olabilecek Lyft gibi daha geniş araçlar sunan servislerden faydalanma şansınız da var. 

Lyft 

Uber gibi paylaşımlı araç hizmeti veren Lyft Colorado Springs Havalimanı’ndan şehrin merkezine ulaşımda yolcuların tercih edebilecekleri rahat alternatiflerin başında geliyor. Havalimanı gelen yolcu terminali çıkışında belirlenen noktadan binebileceğiniz Lyft araçlarına önceden rezervasyon yaptırdığınızda havalimanına iniş saatinizde hazır bekleyecek aracınıza doğrudan binebilirsiniz. Havalimanına indiğinizde bu servisten yararlanmayı seçerseniz terminalden ayılmadan cep telefonunuza uygulamayı indirebilir ve uygun araçlardan birini çağırarak merkeze doğru yolculuğunuzu ara vermeden sürdürebilirsiniz. Lyft araçlarının sürücüleri şehir genelinde belirli yerler ve yollar konusunda genellikle bilgi sahibidir. Bununla birlikte önceden gideceğiniz yerin kısa adres tarifini ve basit bir haritasını yanınıza alarak yönünüzü daha rahat bulma şansınız var. 

Araç Kiralama 

Colorado Springs Havalimanı’nda araç kiralama ofislerini bagaj teslim noktasının hemen yakınlarında görebilirsiniz. Aracınızı AVIS, Alamo, Budget, Enterprise, National, Dollar ve Hertz gibi uluslararası alanda hizmet veren pek çok firma arasından birini seçerek kiralayabilirsiniz. Araç kiralamak istediğinizde önceden telefonla iletişime geçerek aracınızı rezerve ettirmek isterseniz Alamo ve National gibi firmalar için (719) 574-8579 ve (800) 327-9633, AVIS için (719) 596-2751 ve (800) 331-1212, Budget için (719) 597-1271 ve (800) 527-0700, Enterprise için (719) 591-6644 ve (800) 736-8222, Hertz ve Dollar için ise (719) 596-1863 ve (800) 654-3131 numaralı telefonlar aracılığı ile bilgi alarak havalimanına geldiğinizde kiralama işlemlerinizi hızlandırabilirsiniz. 

31 May 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz New York-Colorado Springs uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, New York-Colorado Springs uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm New York-Colorado Springs uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

New York-Colorado Springs uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

New York-Colorado Springs uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Battery Pk City Havalimanı, John F. Kennedy Intl. Havalimanı, LaGuardia Havalimanı, Marine Air Havalimanı, Newark Liberty Intl. Havalimanı, Wall Street Spb Havalimanı, varış için Butts Army Havalimanı, Colorado Springs Municipal - Colorado Springs Havalimanı, United States Academy Havalimanı kullanabilirsiniz.

New York-Colorado Springs arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

New York-Colorado Springs arası uçuş mesafesi toplam 2629 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 3 saat 10 dakika sürüyor.

New York-Colorado Springs uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, New York-Colorado Springs uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Colorado Springs Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Paz
15ºC
27ºC
Paz
Pzt
14ºC
25ºC
Pzt
Sal
16ºC
29ºC
Sal
Çar
15ºC
29ºC
Çar
Per
15ºC
31ºC
Per
Haritada Görüntüle
Alternatif Uçuşlar
New York - Colorado Springs Alternatif Ulaşım
Para birimi