Münih - Amsterdam Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
668 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
1 saat 20 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Amsterdam) 6°C / 2°C
Şu anda Amsterdam Yerel Saati
GMT +2

En Ucuz Münih Amsterdam Uçak Biletleri

KLM Royal Dutch Airlines KLM Royal Dutch Airlines
04 Şub 2021
1033.00TL'den

Münih Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Augsburg Havalimanı

Bavyera Eyaleti’ndeki Augsburg kentinin 7 kilometre kuzeydoğusunda bulunan Augsburg Havalimanı’na şehrin birçok noktasından otobüs, taksi ve araç kiralama ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel aracınızla da havalimanına ulaşabilirsiniz.

Taksi

Şehir merkezinden Augsburg Havalimanı’na ulaşım için tercih edebileceğiniz en rahat ve hızlı seçeneklerden biri olarak taksiler bulunuyor. Terminal binasında bulunan taksi firmalarının yanı sıra şehir merkezinden de taksilere binerek havalimanına ulaşabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz taksi şirketleri arasında; Augsburger Taxizentrale, Augsburger Grobraumtaxi, Taxi Flughafentransfer Hanka ve Taxi und Mietwagen Schrettle bulunuyor.

Otobüs

Augsburg Havalimanı’na otobüslerle de gidebilirsiniz. Şehrin birçok merkezi noktasından kalkan Augsburg’un belediye otobüsleri ile havalimanına rahatlıkla ve uygun fiyatlarla gitmeniz mümkün. Augsburg Havalimanı’nın internet sitesinden duyurulan otobüs saat ve fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

Araç Kiralama

Augsburg Havalimanı’na şehirdeki araç kiralama ofislerinden araç kiralayarak da gidebilirsiniz. Tercih edebileceğiniz araç kiralama şirketleri arasında; Avis, Budget, Europcar, Sixt, Autovermietung Greif ve Autovermietung Straub-National yer alıyor.

Havalimanı Bilgileri

Havalimanında iç hatlar terminali olmak üzere tek bina yer alıyor. 2005 yılında uçuşların Münih Havalimanı’na kaydırılması ile birlikte genel havacılık ve iş uçuşları için kullanılmaya başlanan Augsburg Havalimanı sivil kategoride hizmetini sürdürüyor. Terminallerde sağlık servisleri, araç kiralama ofislerinin yanı sıra bina çevresinde açık park alanları da bulunuyor.

02/05/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Franz-Josef-Strauss Havalimanı

Almanya’nın Frankfurt Havalimanı’ndan sonra ikinci büyük havalimanı olan Münih Havalimanı, aynı zamanda Avrupa’nın yedinci işlek havalimanı durumunda. Dünyanın en işlek 30 havalimanı listesine girmeyi başaran Münih Havalimanı, Münih’in 30 kilometre kuzeydoğusunda bulunuyor. Münih Havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşımı sağlamak için tren, otobüs, özel araç ve araç kiralama gibi çok sayıda seçeneğiniz mevcut. Havalimanının kendisinin açık ve kapalı katlı otoparkları da diğer seçenekler arasında.

Tren

Şehir merkezinden Münih Havalimanı’na gitmek için kullanabileceğiniz raylı sistem bulunuyor. Terminal 1 ve 2 binalarına 10 dakika aralıklarla kalkan trenler ile gitmeniz mümkün. S1 tren hattı ile Neufahrn, Moosach, Laim, Munich Hauptbahnhof, Marienplatz ve Ostbahnhof’dan gidiş yapabilirken, S8 tren hattı ile Ostbahnhof, Isartor, Marienplatz, Karlsplatz/Stachus, Hauptbahnhof, Laim and Pasing ve Herrsching’den havalimanına gidiş yapabilirsiniz. İki hat için de en uzak noktadan havalimanına gidiş 50 dakikalık bir sürenizi alacak.

Taksi

Şehir merkezinden Münih Havalimanı’na ulaşım için tercih edebileceğiniz en rahat ve hızlı seçeneklerden biri taksi. Gidilen kilometreye göre ücret yazan taksiler ile havalimanına makul ücretlerle gitme şansını bulabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz taksi şirketleri ve telefon bilgilerine havalimanının internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Otobüs

Münih şehir merkezinden havalimanına gidişinizi sağlayacak bir diğer araç ise otobüsler. Tercih edebileceğiniz çok sayıda otobüs bulunmakla birlikte, havalimanının her iki terminalinde de çok sayıda otobüs durağı mevcut. Bineceğiniz yere göre tercih etmeniz gereken otobüsü, havalimanının internet sitesindeki otobüs bilgilerinden inceleyebilirsiniz.

Araç Kiralama

Münih Havalimanı’na gidebilmek için araç kiralamayı da tercih edebilirsiniz. Araç kiralama şirketleri arasında; Avis, Enterprise, Budget, Europcar, Hertz, Sixt, Buchbinder ve Thrifty yer alıyor. Yol durumuna göz atmak için ise havalimanı internet sitesindeki yol durumu sayfasından bilgi alabilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Havalimanında iç hatlar ve dış hatlar terminalleri için toplam 2 tane terminal binası bulunuyor. Oldukça büyük bir alanı kaplayan Münih Havalimanı terminallerde sağlık servisleri, araç kiralama ofisleri, bankalar, kayıp eşya servisi, eşya emanet, kablosuz internet, telefon şarj etme yerleri gibi bölümlerin yanı sıra alışveriş yapabileceğiniz giyim mağazaları, yiyecek mekanları, casino, sağlık merkezi, doktor, eczane, bebek bakım odası, otel, toplantı odası gibi bölümler bulunuyor.

02/12/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Amsterdam Şehir Merkezine Ulaşım

Schiphol Havalimanı

Amsterdam, gerek şehir içi ulaşımının rahatlığıyla gerekse de dünyanın önemli şehirlerine havayolu ve tren yolu ulaşımında sunduğu seçeneklerle dikkat çeken bir şehir. Dünyanın önemli tüm kentlerinden Amsterdam’a direkt uçuşlar var. Paris, Brüksel, Londra, Hamburg ve Berlin gibi önemli Avrupa şehirlerinden de tren seferleri yapılıyor.

Amsterdam yurt dışı uçuşları, Schiphol Havalimanı’ndan yapılır. Buradan dünyanın önemli şehirlerinin hemen hepsine her gün uçak seferleri düzenleniyor. Şehri gezmek içinse en pratik yol bisiklet kiralamak ya da yürümek. Şehir içi ulaşımında ayrıca tramvay da önemli bir yere sahip.

Amsterdam Schiphol Havalimanı, Avrupa’nın en büyük 4. havalimanı. Büyük ve ne ararsanız bulabileceğiniz ve nereye isterseniz uçabileceğiniz bu havalimanı şehir merkezine yaklaşık 15 km uzaklıkta. Havalimanından kalacağınız yere ulaşmak için tren, otobüs, taksi ya da araç kiralama seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Tren

Schiphol Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımın en pratik yolu tren. Yaklaşık saatte 5 kez tren seferi yapılıyor. Seferler oldukça sık. Kaçırdım diye üzülmeyin 12-13 dakika sonra yeni bir tren daha gelecektir. Gece ise yine daha seyrek olsa da, tren seferleri yapılıyor. Havalimanından kalkan trenlerde Amsterdam Merkez İstasyonu,

Amsterdam Zuid (Ticaret Merkezi), ve Rai yani Konferans Merkezi’ne yaklaşık 25 dakikada ulaşabilirsiniz. Tren istasyonlarında gişelerden biletinizi satın alabilirsiniz. Ya da Amsterdam genelinde OV-chipkaart denilen chipli ulaşım araçlarında kullanabileceğiniz kartlar da kullanılabilir.

Otobüs

Schiphol Havalimanı’ndan 197 nolu otobüsle şehir merkezine ya da Leidseplein’e kadar ulaşılabilir. Yolculuk yaklaşık yarım saat sürüyor. Otobüsler havalimanının önünden hareket ediyor ve yaklaşık 15 dakikada bir otobüs seferi var.

Taksi

Toplu ulaşım araçlarını kullanmak istemiyorsanız, taksiyle de Amsterdam merkeze ya da gideceğiniz yere ulaşabilirsiniz. Önceden rezervasyonla da daha rahat taksi bulabilirsiniz. Taksi ücretini peşin ya da kredi kartıyla ödeme imkânınız var.

Araç Kiralama

Amsterdam seyahatiniz boyunca arabaya ihtiyacınız olacaksa, araç da kiralayabilirsiniz. Havalimanındaki araç kiralama merkezlerinden istediğiniz türde otomobil kiralama seçenekleri bulunuyor. Havaalanında Alamo, AVIS, Budget, Europcar, Hertz ve Sixt araç kiralama firmaları mevcut. Aracınızı şehre gelmeden önce kiralarsanız istediğiniz aracı bulma şansınız artar. Araç kiralama esnasında otomobili alacağınız ve bırakacağınız yeri de belirtmeniz gerekir.

Ulaşım Kartları

Amsterdam’da OV-chipkaart, Amsterdam card ya da Amsterdam Ragion Card adı verilen 3 farklı ulaşım kartı var. Bu kartlar toplu ulaşımlarda kullanılıyor. Kartları istasyonlardan ya da tramvay sürücülerinden ve makinelerinden veya turist ofislerinden alabilirsiniz. OV kartını kullanırken her seferinde giriş ve çıkışlarda kartınızı okutmanız gerekiyor. Çıkışta kartınızı okutmazsanız kart geçerliliğini kaybediyor. I Amsterdam Card ile de 3 gün boyunca tüm toplu ulaşım araçlarına binebilir, müzeleri ücretsiz gezebilir ve bir de kanal gezisi yapabilirsiniz.

Bu kart ayrıca bazı restoranlara yüzde 25 indirim de sağlıyor. Özellikle 3-4 gün kalıp Amsterdam’a gezmek istiyorsanız, kullanmak avantajlı olacaktır. Amsterdam Ragion Card ile ise Amsterdam yakın çevrelerine ücretsiz ulaşım sağlanabilir. Özellikle sadece Amsterdam’ı değil yakın çevresini de görmek isteyenler için cazip bir kart.

Bisiklet

Amsterdam’da şehir için en yaygın ulaşım aracı bisiklet. Çocuğundan yaşlısına herkes bisiklet kullanıyor. Şehrin hemen her bölgesinde bisiklet park alanlarını görebilirsiniz. Dam Meydanı’ndan ve farklı yerlerden de rahatlıkla bisiklet kiralanabilir. Her yerde bisiklet yolları, bisiklet lambaları görmek mümkün. Yollarda geçiş üstünlüğü hep bisiklet sürücüsüne ait. Araç kullanırsanız bu kurallara dikkat etmeniz şart. Günlük ya da haftalık ya da belirli saat dilimleri için bisiklet kiralayabilirsiniz.

Tramvay

Amsterdam şehir içinde metro olsa bile metro genelde şehir dışı bağlantılar için kullanılır. Şehir içinde otopark sorunu olduğu için ve otopark hizmetleri de çok pahalı olduğu için ya bisiklet ya da tramvay daha fazla tercih ediliyor.

Otobüs 

Amsterdam’da bisiklet ve tramvayın dışında şehir içi ulaşımda otobüs seçeneği de tercih edilebilir. GVB tarafından işletilen otobüsler şehrin her yerine gider. Otobüsten inmek için durakta inme zorunluluğu yok, şoföre söylemek yeterli.

18/01/2018 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Münih-Amsterdam uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Münih-Amsterdam uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Münih-Amsterdam uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Münih-Amsterdam uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Münih-Amsterdam uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Augsburg Havalimanı, Franz-Josef-Strauss Havalimanı, München Hauptbahnhof Havalimanı, varış için Schiphol Havalimanı, Amsterdam Centraal railway station Havalimanı kullanabilirsiniz.

Münih-Amsterdam arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Münih-Amsterdam arası uçuş mesafesi toplam 668 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 1 saat 20 dakika sürüyor.

Münih-Amsterdam uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Münih-Amsterdam uçuşları için en uygun gün: Pazar.

Amsterdam Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
2ºC
6ºC
Cmt
Paz
0ºC
5ºC
Paz
Pzt
1ºC
5ºC
Pzt
Sal
3ºC
6ºC
Sal
Çar
6ºC
8ºC
Çar
Haritada Görüntüle
Münih - Amsterdam Alternatif Ulaşım
Para birimi
x