Kaliningrad - St Petersburg Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
823 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
1 saat 30 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(St Petersburg) 17°C / 8°C
Şu anda St Petersburg Yerel Saati
GMT +5

Kaliningrad Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Şehir İçinden Khrabrovo Havalimanı’na (KGD) Ulaşım

Kaliningrad şehir içinden Khrabrovo Havalimanı’na ulaşımlarınızda şehir veya shuttle otobüslerini kullanabileceğiniz gibi özel taksi ve araç kiralama firmalarından da hizmet alabilirsiniz. Tercihinize ve ulaşım saatinize bağlı olarak bu araçlardan birini seçerek maksimum 40 dakika içerisinde Khrabrovo Havalimanı’na varmanız mümkün.

Otobüs

Kaliningrad şehir içinde de kullanımı epey yaygın olan şehir otobüslerinden biri, yalnızca şehir merkezi ile Khrabrovo Havalimanı arasındaki ulaşımı sağlıyor. Şehir merkezinden kalkan 144 numaralı otobüs hattına binerek Khrabrovo Havalimanı’na 25-30 dakikada direkt olarak ulaşabiliyorsunuz. Bu otobüse binmek içinse biletinizi otobüs şoföründen veya yine şehir merkezinde yer alan bilet gişelerinden temin etmelisiniz. Kaliningrad otobüslerinin bir diğer özelliğiyse çok uygun fiyatlar karşılığında ulaşım hizmeti vermesi.

Taksi

Kaliningrad şehir içinde çok kez karşılaşacağınız taksiler, genellikle havalimanına ulaşımlarda sıklıkla tercih ediliyor. Sizin de uçuşunuz gece geç saatlerdeyse endişelenmenize gerek yok çünkü 500 Rus Rublesi ödeyerek konforlu bir şekilde Khrabrovo Havalimanı’na doğrudan ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Pazarlık yaparsanız bu fiyatı biraz daha indirmeniz muhtemel.

Araç Kiralama

Khrabrovo Havalimanı’na gitmek için aracınızı günlük veya saatlik kiralayabilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken noktaysa aracınızı kiralayacağınız vakitten önce ön rezervasyon yaptırmak. Ön rezervasyonunuz ve uluslararası statüdeki ehliyetinizle dakikalar içinde aracınızı kiralayabilir ve 15-20 dakikada da Khrabrovo Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Khrabrovo Havalimanı (KGD) Hakkında Genel Bilgi

Rusya’daki 18. en büyü havalimanı olan Khrabrovo Havalimanı, ülkenin Kaliningrad şehrinde konumlanıyor. Kentin kuzeyinde yer alan Khrabrovo Havalimanı, Kaliningrad şehir merkezinden de 24 km uzaklıkta bulunuyor. 2007 yılındaki istatistiklere göre havalimanı yaklaşık 1 milyonu geçkin yolcuya hizmet vermiştir. Havalimanının içerisindeki birkaç hediyelik eşya dükkanından alışveriş yapabilirsiniz. Aynı zamanda kafe ve restoranlarda da keyifli vakit geçirmeniz mümkün. Havalimanına çok yakın bir bölgede bulunan otelde konaklayabilir ya da havalimanındaki dinlenme salonlarında uçuşunuzu bekleyebilirsiniz. Tek terminali olan Khrabrovo Havalimanı’nda ücretsiz internet erişimi gibi imkanlar da mevcut.

09/11/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından St Petersburg Şehir Merkezine Ulaşım

Pulkovo Havalimanı

Rusya’nın St. Petersburg şehrine 14 kilometre uzaklıkta bulunan Pulkovo şehrinde bulunan Pulkovo Havalimanı, St. Petersburg ve çevresini dünyaya bağlayan bir havalimanı özelliğini taşıyor. Şehirdeki yurtiçi ve yurtdışı hava ulaşımını sağlayan Pulkovo Havalimanı, her yıl çok sayıda yolcuyu kente ulaştırıyor. Şehir içi ulaşımı sakin olan St. Petersburg’taki Pulkovo Havalimanı’ndan şehir merkezine gidiş geliş için çeşitli ulaşım alternatifleri mevcut.

Uluslararası terminali ile kent ulaşımında önemli bir yer tutan Pulkovo Havalimanı’nda, ayrıca uçuş öncesi ve uçuş sonrası birçok ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. St. Petersburg şehir merkezine 14 kilometre uzaklıkta bulunan Pulkovo Havalimanı’ndan kent merkezine gitmek için farklı ulaşım seçeneklerine sahipsiniz. Taksi ve otobüsün yanı sıra özel aracınızla gidebileceğiniz şehir merkezine ayrıca araç kiralayarak da gitmeyi tercih edebilirsiniz.

Taksi

Taksiler ile Pulkovo Havalimanı’ndan şehir merkezine hızlıca gidebilirsiniz. Havalimanındaki tamamen lisanslı araçların hizmet verdiği taksilere uçağınız indiği andan itibaren ana terminal binasında bulabilirsiniz. Trafiğin yoğunluk durumuna göre gideceğiniz yere farklı sürelerde ulaşmanız mümkün.

Otobüs

Pulkovo Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için kullanabileceğiniz seçeneklerden birisi otobüsler. Havalimanındaki otobüsler ile şehrin birçok farklı noktasına kolaylıkla gidebilirsiniz. Gideceğiniz yere göre hangi otobüse binmeniz gerektiğini öğrenmeyi unutmayın.

Araç Kiralama

Şehir merkezine gitmek için diğer bir seçeneğiniz ise araç kiralama. Pulkovo Havalimanı’nda bulunan araç kiralama ofislerinden kiraladığınız araçlar ile şehir merkezine konforlu şekilde gidebilirsiniz. Şoförlü veya şoförsüz kiralayabileceğiniz araçları şehir merkezindeki araç kiralama ofislerine teslim ederek bırakabilirsiniz.

17/11/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.
St Petersburg Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cum
8ºC
17ºC
Cum
Cmt
11ºC
19ºC
Cmt
Paz
11ºC
18ºC
Paz
Pzt
9ºC
17ºC
Pzt
Sal
9ºC
18ºC
Sal
Haritada Görüntüle
Para birimi
x