Kaliningrad - Moskova Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
1.079 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
1 saat 20 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Moskova) -11°C / -18°C
Şu anda Moskova Yerel Saati
GMT +5

Kaliningrad Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Şehir İçinden Khrabrovo Havalimanı’na (KGD) Ulaşım

Kaliningrad şehir içinden Khrabrovo Havalimanı’na ulaşımlarınızda şehir veya shuttle otobüslerini kullanabileceğiniz gibi özel taksi ve araç kiralama firmalarından da hizmet alabilirsiniz. Tercihinize ve ulaşım saatinize bağlı olarak bu araçlardan birini seçerek maksimum 40 dakika içerisinde Khrabrovo Havalimanı’na varmanız mümkün.

Otobüs

Kaliningrad şehir içinde de kullanımı epey yaygın olan şehir otobüslerinden biri, yalnızca şehir merkezi ile Khrabrovo Havalimanı arasındaki ulaşımı sağlıyor. Şehir merkezinden kalkan 144 numaralı otobüs hattına binerek Khrabrovo Havalimanı’na 25-30 dakikada direkt olarak ulaşabiliyorsunuz. Bu otobüse binmek içinse biletinizi otobüs şoföründen veya yine şehir merkezinde yer alan bilet gişelerinden temin etmelisiniz. Kaliningrad otobüslerinin bir diğer özelliğiyse çok uygun fiyatlar karşılığında ulaşım hizmeti vermesi.

Taksi

Kaliningrad şehir içinde çok kez karşılaşacağınız taksiler, genellikle havalimanına ulaşımlarda sıklıkla tercih ediliyor. Sizin de uçuşunuz gece geç saatlerdeyse endişelenmenize gerek yok çünkü 500 Rus Rublesi ödeyerek konforlu bir şekilde Khrabrovo Havalimanı’na doğrudan ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Pazarlık yaparsanız bu fiyatı biraz daha indirmeniz muhtemel.

Araç Kiralama

Khrabrovo Havalimanı’na gitmek için aracınızı günlük veya saatlik kiralayabilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken noktaysa aracınızı kiralayacağınız vakitten önce ön rezervasyon yaptırmak. Ön rezervasyonunuz ve uluslararası statüdeki ehliyetinizle dakikalar içinde aracınızı kiralayabilir ve 15-20 dakikada da Khrabrovo Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Khrabrovo Havalimanı (KGD) Hakkında Genel Bilgi

Rusya’daki 18. en büyü havalimanı olan Khrabrovo Havalimanı, ülkenin Kaliningrad şehrinde konumlanıyor. Kentin kuzeyinde yer alan Khrabrovo Havalimanı, Kaliningrad şehir merkezinden de 24 km uzaklıkta bulunuyor. 2007 yılındaki istatistiklere göre havalimanı yaklaşık 1 milyonu geçkin yolcuya hizmet vermiştir. Havalimanının içerisindeki birkaç hediyelik eşya dükkanından alışveriş yapabilirsiniz. Aynı zamanda kafe ve restoranlarda da keyifli vakit geçirmeniz mümkün. Havalimanına çok yakın bir bölgede bulunan otelde konaklayabilir ya da havalimanındaki dinlenme salonlarında uçuşunuzu bekleyebilirsiniz. Tek terminali olan Khrabrovo Havalimanı’nda ücretsiz internet erişimi gibi imkanlar da mevcut.

09/11/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Moskova Şehir Merkezine Ulaşım

Bykovo Havalimanı

Bykovo Havalimanı, şehir merkezinin 35 km güneydoğusunda bulunuyor. Günümüzde hava trafiğinin ve ziyaretçi kitlesinin artışından ötürü hızlı bir restorasyon gerçekleştiren havalimanından şehir merkezine geçmek için birçok ulaşım seçeneği bulunuyor.

Taksi

Bykovo Havaalanı ile şehir merkezi arasındaki mesafenin çok oluşu taksi ücretlerini de ciddi bir şekilde etkiliyor. Havalimanından binebileceğiniz taksiler için önceden şoförlerle anlaşarak sabit bir fiyat yolunu tercih edebilirsiniz. Ayrıca önceden rezervasyon yaptırarak taksi ücretini düşürebilirsiniz.

Havaalanı Shuttle

Havaalanının yolcular için sunduğu seçenekler arasında bulunan shuttlelar önceden rezervasyon yaptırmak veya gişelerinden bilet almak şartıyla kullanılabiliyor. Havalimanından şehir merkezine ulaşımda 24 Ruble gibi bir ücret ödüyorsunuz.

Otobüs

Hemen havalimanı dışında yer alan istasyondan binebileceğiniz otobüsler ile yaklaşık bir saat gibi bir süre içinde şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otobüs acentalarından alacağınız biletlerle veya internet üzerinden gerçekleştireceğiniz rezervasyonlar sayesinde ulaşımınızı hızlandırabilirsiniz.

Tren

24 saat boyunca hizmet veren, farklı terminalleri ve park alanlarını birbirine bağlayan tren ağıyla, Bykovo Havalimanı’ndan şehir merkezine hızlı bir şekilde geçebilirsiniz.

Otel Servisi

Yolculuğunuz öncesinde otelinizi arayarak veya rezervasyon sırasında otel servisi olan konaklama alanlarını listeleyerek bu konu hakkında detaylı bir bilgi alabilirsiniz. Genellikle oteller isteğe bağlı olarak havaalanından sizi alarak otelinize kadar ulaştırıyor.

Metro

En çok tercih edilen ulaşım ağlarından biri olan metrolar yavaş ilerlemesine rağmen ucuz ulaşım sistemi olarak biliniyor. Havalimanında bulunan istasyondan metroya binerek otelinize en yakın durakta inebilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanında bulunan araç kiralama ofislerinden destek alarak şehir merkezine hızlı bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu konuda gitmeden bir araç firmasından rezervasyon yaptırabilir veya otelinizden yardım isteyebilirsiniz.

11/04/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Domodedovo Havalimanı

Moskova Oblastı’nın Domodedovo şehrinde bulunan Domodedovo Havalimanı’ndan şehrin merkez noktasına taksi, havaalanı servisleri, tren, otobüsler ve araç kiralama ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel aracınızla da şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Rusya’nın en işlek havalimanı olan Domodedovo Havalimanı’ndan şehre ulaşım için tercih edebileceğiniz çok sayıda seçenek mevcut.

Taksi

Domodedovo Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için tercih edebileceğiniz en rahat ve hızlı seçeneklerden biri taksi. Şehrin 22 kilometre uzağında yerleşmiş olan Domodedovo Havalimanı’ndan taksi ile merkeze gidiş Kashirskoe karayolundan sağlanıyor. Güvenli ve hızlı şekilde yolculuk yapmanızı sağlayacak olan taksilere havalimanının yolcu terminalinden ulaşabilirsiniz.

Otobüs

Domodedovo Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç ise otobüsler. Tercih edebileceğiniz iki tane farklı otobüs hizmeti bulunuyor. Bunlardan ilki Express otobüsleri. Gün boyu 15 dakika aralıklarla kalkış yapan Modern Scania, Man ve Mercedes markalı otobüsler ile şehir merkezine duraksız yarım saatte gitme imkanına sahipsiniz. Diğer bir seçeneğiniz ise Ryazan otobüsleri. Gün boyu dört saatte bir kalkan Setra otobüsleri, 36 kişilik kapasiteye sahip olmakla birlikte, yolculuk süresi 3 buçuk saati bulabiliyor.

Tren

Şehir merkezine ulaşım için tercih edebileceğiniz en hızlı alternatiflerden biri trenler. Havalimanının içinde bulunan istasyondan hareket eden hızlı tren ve tren ile şehir merkezine kolayca ulaşabilirsiniz. Aeroexpress hızlı treni ile Moskova Paveletsky istasyonuna kadar duraksız olarak yaklaşık 40 dakika da gitme imkanına sahipsiniz. Diğer bir seçenek olan normal tren ile ise duraklarda durarak yaklaşık 1 saatte gidebilirsiniz.

Araç Kiralama

Şehir merkezine gitmek için seçebileceğiniz diğer bir yol ise araç kiralama. Telefonla veya şirketlerin internet sitesinden kiralayabileceğiniz gibi terminalde bulunan araç kiralama ofislerinden de pasaport ve sürücü belgenizi göstererek araç kiralayabilirsiniz. Araç kiralama ofisleri arasında; Avis, Hertz, Europcar ve Rentmotors bulunuyor.

Havalimanı Servisleri

Şehir merkezine havalimanı servisleri ile de gitmeniz mümkün. Gün boyu 15 dakikada bir kalkan mini otobüsler ile yaklaşık 3 saat süren bir yolculuğun ardından kendinizi şehir merkezinde bulabilirsiniz.

01/12/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sheremetyevo Intl Havalimanı

Rusya’nın en işlek üç havalimanından biri olan Sheremetyevo Havalimanı’ndan şehre ulaşım için tercih edebileceğiniz çok sayıda seçenek mevcut.

Taksi

Sheremetyevo Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için tercih edebileceğiniz en rahat ve hızlı seçeneklerden biri taksi. Şehrin 29 kilometre uzağında yerleşmiş olan Sheremetyevo Havalimanı’ndan taksi ile merkeze gidiş için trafik yol durumunu göz önünde bulundurmanız ve ona göre hareket saatinizi belirlemeniz gerekebilir. Güvenli ve hızlı şekilde yolculuk yapmanızı sağlayacak olan taksilere havalimanının C, D, E ve F terminallerinden ulaşabilirsiniz.

Otobüs

Sheremetyevo Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç ise otobüsler. Otobüs durakları, havaalanının her terminalinde bulunmakla birlikte şehrin üç farklı merkezine gidebileceğiniz farklı otobüs güzergahları mevcut. 949 ve 851 numaralı otobüslerle Rechnoy Vokzal’a, 817 ve 948 numaralı otobüslerle Planernaya’ya ve H1 numaralı otobüslerle ise Leninskiy Prospect’e gidebilirsiniz.

Aynı zamanda havalimanındaki otobüsler ile terminaller arası gidiş geliş de yapabilirsiniz. C terminalinden F terminaline kadar yolcu taşıyan bu otobüsler sabah 6 ile akşam 11 arası hizmet veriyor.

Tren

Şehir merkezine ulaşım için tercih edebileceğiniz en hızlı alternatiflerden biri trenler. Havalimanının içinde bulunan istasyondan hareket eden Aeroexpress adlı hızlı tren ile şehir merkezine kolayca ulaşabilirsiniz. Aeroexpress hızlı treni ile Moskova merkezindeki Belorussky tren garına yarım saatte bir kalkan trenler ile gidebilirsiniz.

Helikopter

Tercih edebileceğiniz diğer bir ulaşım aracı ise helikopter. Lüks bir helikopterle gideceğiniz yere özel olarak götürülmek isterseniz havalimanı yetkililerini önceden aramanız gerekiyor. Fiyatı ise diğer seçeneklere kıyasla oldukça yüksek.

15/03/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Vnukovo Intl Havalimanı

Moskova Oblastı’nda bulunan Vnukovo Havalimanı’ndan şehrin merkez noktasına taksi, havaalanı servisleri, tren, otobüsler ve araç kiralama ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel aracınızla da şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Taksi

Vnukovo Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için tercih edebileceğiniz en rahat ve hızlı seçeneklerden biri taksi. Şehrin 28 kilometre uzağında yerleşmiş olan Vnukovo Havalimanı’ndan taksi ile merkeze gidiş için trafik yol durumunu göz önünde bulundurmanız ve ona göre hareket saatinizi belirlemeniz gerekebilir. Güvenli ve hızlı şekilde yolculuk yapmanızı sağlayacak olan taksilere havalimanının A ve B terminallerinden ulaşabilirsiniz.

Otobüs

Vnukovo Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç ise otobüsler. Otobüs durakları, terminallerden 130 metre uzaklıkta olan çok katlı park alanında bulunuyor. Çok katlı park alanının ilk katından kalkan otobüsler için biletlerinizi yine buradan satın alabilirsiniz. Otobüsler ile yaklaşık yarım saat süren bir yolculuğun ardından şehir merkezine ulaşmanız mümkün.

Tren

Şehir merkezine ulaşım için tercih edebileceğiniz en hızlı alternatiflerden biri trenler. Havalimanının içinde bulunan istasyondan hareket eden Aeroexpress adlı hızlı tren ile şehir merkezine kolayca ulaşabilirsiniz. Aeroexpress hızlı treni ile Moskova merkezindeki Kievskiy tren garına duraksız gidiş yaklaşık 35 dakika sürüyor. Standart Sınıf ile gidebileceğiniz tren yolculuğu yerine dilerseniz Business Sınıf tercih ederek daha konforlu gitmeniz de mümkün.

Minibüs

Tercih edebileceğini diğer bir ulaşım aracı ise minibüsler. Ford markalı konforlu minibüsler ile yaklaşık 20 dakikada merkeze gitmeniz mümkün. Sabah 7’den akşam 10 buçuğa kadar 10 dakika aralıklarla kalkan minibüslere A Terminalinden binebilirsiniz.

30/03/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Kaliningrad-Moskova uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Kaliningrad-Moskova uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Kaliningrad-Moskova uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Kaliningrad-Moskova uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Kaliningrad-Moskova uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Khrabrovo Havalimanı, varış için Bykovo Havalimanı, Domodedovo Havalimanı, Sheremetyevo Intl Havalimanı, Vnukovo Intl Havalimanı, Zhukovsky International Havalimanı, Leningradsky Rail Terminal Havalimanı, Paveletsky Rail Terminal Havalimanı kullanabilirsiniz.

Kaliningrad-Moskova arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Kaliningrad-Moskova arası uçuş mesafesi toplam 1078 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 1 saat 20 dakika sürüyor.

Kaliningrad-Moskova uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Kaliningrad-Moskova uçuşları için en uygun gün: Cumartesi.

Moskova Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
-18ºC
-11ºC
Çar
Per
-8ºC
-8ºC
Per
Cum
0ºC
1ºC
Cum
Cmt
1ºC
2ºC
Cmt
Paz
2ºC
3ºC
Paz
Haritada Görüntüle
Kaliningrad - Moskova Alternatif Ulaşım
Para birimi
x