Ağrı - Pekin Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
6.074 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
7 saat 30 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Pekin) 17°C / 6°C

Ağrı Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Şehir merkezine yakın konumda ve karayoluna 1 kilometre mesafede bulunan Ahmed-i Hani Havalimanı’na şehrin merkezinden taksi ve araç kiralama ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden havalimanına ulaşabilirsiniz.

Taksi

Şehrin merkezinde bulunduğunuz her yerden taksiler ile Ahmed-i Hani Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek olan taksiler ile trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanabilirsiniz. 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Otobüs

Ahmed-i Hani Havalimanı’na şehrin merkezinden ulaşımınızı belediye otobüsleri ile sağlayabilirsiniz. Belediye otobüsleri ile kısa sürede konforlu bir yolculuğun ardından kendinizi havalimanında bulabilirsiniz. Uçak saatlerine uyumlu şekilde ayarlanmış olan belediye otobüsleri ile uçağınıza gecikmeden yetişebilirsiniz.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofislerin bulunmasının yanı sıra, şehir merkezindeki araç kiralama ofislerinden de kiraladığınız araçlar ile havalimanına gidebilirsiniz. Aydınoğlu ve Azizoğlu gibi firmaların merkez ofislerinden kiralayabileceğiniz araçları, havalimanına ulaştıktan sonra, havalimanı binası içerisindeki ofislerine bırakabilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Ahmed-i Hani Havalimanı’nda, yalnızca İç Hatlar terminali bulunmakla birlikte terminal içerisinde, bebek bakım odası, THY bürosu, araç kiralama firma ofisleri gibi bölümler yer alıyor. Aynı zamanda 70 araç kapasiteli küçük bir otoparka da sahip olan Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan İstanbul Atatürk Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanı ile karşılıklı olarak her gün tarifeli seferler mevcut. Türk Hava Yolları ve Anadolujet şirketlerinin uçuş düzenlediği Ahmed-i Han Havalimanı her geçen gün geliştirilmeye devam ediyor.

30 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Pekin Şehir Merkezine Ulaşım

Capital Intl. Havalimanı

Çin’in başkenti Pekin’deki en önemli havalimanı olan Capital Havalimanı, şehir merkezine 32 kilometrel mesafede bulunuyor. Dünyanın en işlek havalimanlarından olan Capital Havalimanı’ndan şehir merkezine gidebilmek için farklı ulaşım seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Bu seçenekler arasında taksi, otobüs, tren, metro ve transfer araçları yer alıyor.

Taksi

Capital Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmeniz için hizmetinizde olan araçlardan birisi taksiler. Havalimanındaki üç terminal binasında da bulabileceğiniz taksiler ile şehir merkezine gitmeniz mümkün. Trafik yoğunluğuna göre gidiş sürenizin değişeceği Pekin’de, yolculuğunuz yaklaşık olarak 40 dakika sürecek.

Otobüs

Capital Havalimanı’ndaki toplu taşıma araçlarından olan otobüsler, şehir merkezine gitmek için diğer seçenekleriniz arasında yer alıyor. Havalimanı ile çeşitli bölgeler arasında hizmet veren bu otobüslere 2 ve 3 numaralı terminal binaları önünden binebilirsiniz. Toplam 8 farklı hat üzerinden giden otobüslere binmeden önce, gideceğiniz yere göre hangisine binmeniz gerektiğini öğrenmeyi unutmayın.

Tren

Pekin’de karayolu seçeneklerine göre çok daha hızlı bir araç olan trenler ile şehir merkezine daha kısa sürede gidebilirsiniz. Havalimanındaki 2 ve 3 numaralı terminal binalarından binebileceğiniz trenler ile şehir merkezine yaklaşık 10 dakika gibi kısa bir sürede ulaşmanız mümkün. Ekspres çalışan bu trenler, Dongzhimen, Sanyuanqiao, Terminal 2 ve Terminal 3 olmak üzere sadece 4 durakta duruyor. Buna bağlı olarak oldukça hızlı gitmenizi sağlayacak olan ekspres trenler, haftanın her günü sabah saat 6 buçuk ile gece saat 11 arasında hizmet veriyor.

Metro

Pekin’deki hızlı ulaşım araçlarından bir diğeri metro olarak karşınızda. Yeraltı ulaşımı seçeneği olarak Pekin’in yoğun karayolu trafiğine karışmayan metro, şehir merkezine daha hızlı gitmenizi sağlayabilir. Havalimanındaki terminal binalarından binebileceğiniz metro ile şehir merkezine gitmek için metro hatları arasında aktarma yapmanız gerekebilir. Yolculuğa başlamadan önce gideceğiniz yere göre hangi hatları seçmeniz gerektiğini öğrenmeyi unutmayın.

Transfer Araçları

Karayolu seçenekleri içerisindeki diğer bir ulaşım seçeneğiniz havalimanının hizmetinize sunduğu transfer araçları. Capital Havalimanı ile Fangzhuang, Xidan ve Pekin Tren İstasyonu arasında gidip gelen bu transfer otobüslerine havalimanındaki tüm terminal binalarından binebilirsiniz. Yine gideceğiniz yere göre hangi otobüse bineceğinizi öğrenmeniz gerektiğini hatırlatalım.

Terminal Araçları

Terminal araçları, Capital Havalimanı’ndaki üç terminal binası arasında gidip gelmenizi sağlayan araçlar olarak hizmetinizde bulunuyor. Oldukça geniş bir alanı kapsayan Capital Havalimanı’nda diğer terminallere gitmeniz gerektiğinde bu terminal otobüslerine ihtiyacınız olacak. Ücretsiz olarak binebileceğiniz terminal araçları ile kısa sürede terminaller arasında gezinebilirsiniz.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Beijing Nanyuan Havalimanı

Çin’in başkenti Pekin’deki ikinci önemli uluslararası havalimanı olan Nanyuan Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için taksi ve otobüsün yanı sıra havalimanı transfer aracı ve araç kiralamayı tercih edebilirsiniz.

Taksi

Nanyuan Havalimanı terminal binası önünden binebileceğiniz taksiler ile şehir merkezine hızlı ve konforlu şekilde gidebilirsiniz. Şehrin birçok bölgesine hızlıca gitmenizi sağlayacak taksiler ile en az 20 dakika ve en fazla 1 buçuk saatte gideceğiniz yere ulaşabilirsiniz. Diğer ulaşım seçeneklerine göre biraz daha maliyetli olan taksiler hızlı ve güvenilir olması nedeniyle tercih ediliyor.

Otobüs

Ekonomik ulaşım seçeneklerinden biri olarak otobüsler ile şehir merkezine gidebilirsiniz. Nanyuan Havalimanı’ndaki Xinhua Lu Nankou adı ile bilinen otobüs durağından binebileceğiniz otobüsler ile hem ekonomik hem rahat bir yolculuk yapabilirsiniz. Sabah saat 5 ile gece 10 arasında hizmet veren otobüsler arasında birden fazla otobüs hattı bulunuyor.

Transfer Aracı

Nanyuan Havalimanı’nın düzenlediği transfer araçları ile şehir merkezine ve şehrin birçok bölgesine gidebilmeniz mümkün. İki ayrı otobüs ve iki ayrı güzergah şeklinde hizmet veren otobüslerden biri 6:00 – 15:30 saatleri arasında, diğeri ise 11:15 – 24:00 saatleri arasında çalışıyor. Transfer araçları ile gidebileceğiniz en uzak noktaya 1 buçuk saat sürüyor.

Araç Kiralama

Şehir merkezine gitmenizin bir diğer yolu da araç kiralama. Nanyuan Havalimanı’ndaki araç kiralama firmalarından kiralayabileceğiniz araçlar ile şehir merkezine rahatlıkla gidebilirsiniz. Günlük veya birkaç günlük kiralayabileceğiniz araçları şoförlü olarak kullanabilirsiniz.

18 Nis 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Daxing International Havalimanı

Pekin Daxing Havaalanı'na Pekin merkezinden ulaşımınız için 4 seçenek bulunuyor. Terminal taksileri ile şehrin pek çok noktasına yaklaşık 30,5 $ ücret ile 80 dakikada ulaşabilirsiniz. Otobüs hatları, hızlı metro ve şehirlerarası trenler gibi toplu taşıma araçlarını kullanarak da daha uygun fiyatlarla yaklaşık 90 dakikada terminalden şehir merkezine gidebilirsiniz. Şehirlerarası tren hattı, 4,5 $ ücret karşılığında 20-35 dakika içinde Pekin Batı Tren İstasyonu'na ulaşım sağlıyor. Metro hattını kullanırsanız yalnızca 19 dakika içinde Caoqiao İstasyonu'na ulaşabilirsiniz, bu yolculuk için de yaklaşık 4,5 $ ödemeniz gerekiyor.

Otobüs ile Pekin şehir merkezine ulaşım

1, 2, 3, 4 ve 5 numaralı otobüs hatları, her gün 07:30-23:00 saatleri arasında çalışıyor; 6 numaralı otobüs hattı ise yalnızca gece vardiyasında hizmet veriyor. Tek yön otobüs biletlerinin fiyatı 5,5 $ ve güzergâhları ise şöyle:

1. Hat: (07:30-23:00) Daxing Havaalanı, Pekin Ana Tren İstasyonu.

2. Hat: (07:30-23:00) Daxing Havaalanı, Pekin Batı Tren İstasyonu.

3. Hat: (07:30-23:00) Daxing Havaalanı, Pekin Güney Demiryolu İstasyonu.

4. Hat: (07:30-23:00) Daxing Havaalanı, Tongzhou.

5. Hat: (07:30-23:00) Daxing Havaalanı, Fangshan.

6. Hat: (23:00-Son uçuş varana kadar) Xuanwu Kapısı (Gece ​​Rotası).

Havalimanından Tianjin ve Langfang şehirlerarası otobüs terminallerine de günde 4 kez otobüs bulunuyor. 4,8 $ ve 10,5 $ arası bilet fiyatlarına sahip bu otobüslerin güzergahları ise şöyle:

1. Hat: (07:00/14:00 arası ve 150 dakika yolculuk süresi) Daxing Havaalanı-Tianjin Otobüs / Tren İstasyonları.

2. Hat: (08:30-20:30 arası her saat ve 90 dakika yolculuk süresi) Langfang Otobüs Terminali.

3. Hat: (10:00-12 00, 18:00-20:00 saatleri arası ve 180 dakika yolculuk süresi) Tangshan West Otobüs Terminali.

4. Hat: (07:00-10:00, 14:00-17:00 saatleri arası ve 180 dakika yolculuk süresi) Baoding Otobüs Terminali.

Tren ile Pekin şehir merkezine ulaşım

Yeni Pekin-Xiong'an Şehirlerarası Demiryolu ile havalimanından hızlı ve rahat bir şekilde Pekin Batı Tren İstasyonu'na gidebilirsiniz. Hızlı trenler Daxing Havalimanı’ndan Pekin Batı Tren İstasyonu'na sadece 20 dakika içinde ulaşıyor ve bilet fiyatları yaklaşık 4,2 $. Biletinizi tren istasyonundan veya Çin banka kartı kullanıyorsanız çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz. 

Metro ile Pekin şehir merkezine ulaşım

Yeni Havaalanı Metro Hattı ile sadece 19 dakika içinde havalimanından Pekin merkezindeki Caoqiao İstasyonu’na gitmek mümkün. 3,5 $ bilet fiyatına sahip Yeni Hat, 06:30-22:30 arasında hizmet veriyor ve trenler arası bekleme süresi 8,5-10 dakika arasında. Gelecekte bu metro hattının Lize İş Bölgesi İstasyonu'na kadar uzatılması bekleniyor.

Taksi ile Pekin şehir merkezine ulaşım

Çin'de uluslararası sürücü ehliyetleri kabul edilmediğinden şehirde yabancıysanız ve rahat bir şekilde araba ile seyahat etmek istiyorsanız taksi iyi bir seçim olacaktır. Havalimanı taksileri, 7/24 hizmet veriyor ve Pekin şehir merkezine 60-90 dakika içinde yaklaşık 30,5 $ ücret karşılığında yolcuların ulaşımını sağlıyor. Pekin, trafik yoğunluğuyla ünlü şehirlerden ve bu nedenle seyahat süresinin veya taksi ücretinin değişebileceğini aklınızda bulundurmanızı öneririz.

Araba kiralama hizmetleri

Daxing Havalimanı’nda pek çok Çin ve uluslararası araba kiralama firmalarının ofisleri bulunuyor. Tatil amaçlı seyahat ediyorsanız ve Pekin'i gezmek istiyorsanız veya çok sayıda iş toplantısına katılacaksanız araba kiralamak iyi bir seçenek olacaktır.

Havalimanında lüks sedanlar, ekonomik yakıt tasarruflu araçlar veya geniş minivanlar gibi her bütçeye uygun kiralık araç bulabilir ve ihtiyaçlarınıza en uygun aracı seçebilirsiniz. Çin'de yabancıların uluslararası ehliyete sahip olsalar bile araba kullanmalarına izin verilmiyor. Bu nedenle bir araba kiralamak istiyorsanız, prosedürü izleyerek kolayca geçici bir sürücü belgesi alabilir veya sadece şoförlü bir araba kiralayabilirsiniz. 

Araba ile Pekin şehir merkezine ulaşım

Pekin merkezine arabayla gitmek istiyorsanız sırasıyla terminale doğu, orta ve batı kısmından bağlayan üç otoyolunu (Beijing-Kaifeng G45-Beijing-Taipei G3-Beijing-Kunming G5 ve Langzhuo Expressway S24) kullanmanız gerekiyor. Langzhuo Expressway S24 özellikle havalimanının ulaşım ihtiyacını gidermek için inşa edilmiş ve otoyol havalimanından Pekin'e ulaşmak için gereken süreyi önemli ölçüde kısaltıyor. Havalimanından 46 km uzaklıktaki Pekin merkezine arabayla ulaşmak için gereken süre ise yaklaşık 1 saat.

13 Kas 2020 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Ağrı-Pekin uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Ağrı-Pekin uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Ağrı-Pekin uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Ağrı-Pekin uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Ağrı-Pekin uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Ağrı Havalimanı, varış için Capital Intl. Havalimanı, Beijing Nanyuan Havalimanı, Daxing International Havalimanı kullanabilirsiniz.

Ağrı-Pekin arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Ağrı-Pekin arası uçuş mesafesi toplam 6073 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 7 saat 30 dakika sürüyor.

Ağrı-Pekin uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Ağrı-Pekin uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Pekin Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Sal
6ºC
17ºC
Sal
Çar
5ºC
19ºC
Çar
Per
9ºC
21ºC
Per
Cum
10ºC
19ºC
Cum
Cmt
8ºC
17ºC
Cmt
Haritada Görüntüle
Alternatif Uçuşlar
Ağrı - Pekin Alternatif Ulaşım
Para birimi