Adıyaman - Venedik Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2.308 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
2 saat 50 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Venedik) 21°C / 14°C

Adıyaman Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Adıyaman’ın merkezine yakın bulunan Adıyaman Havalimanı’na şehrin merkezinden taksi, araç kiralama ve yolcu servisleri ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden havalimanına ulaşabilirsiniz.

Taksi

Şehrin merkezinde bulunduğunuz her yerden taksiler ile Adıyaman Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek olan taksiler ile trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanabilirsiniz. 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofislerin bulunmasının yanı sıra, şehir merkezindeki araç kiralama ofislerinden de kiraladığınız araçlar ile havalimanına gidebilirsiniz. AVIS firmasının merkez ofisinden kiralayabileceğiniz araçları, havalimanına ulaştıktan sonra, havalimanı binası içerisindeki ofise bırakabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Adıyaman Havalimanı’na şehir merkezlerinden ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç yolcu servisleri. Türk Hava Yolları firmasının yolcularına özel otobüs servisi hizmetleri bulunuyor. Bu firmayı kullanarak Adıyaman Havalimanı’na ulaşma fırsatınız bulunuyor.

Havalimanı Bilgileri

Adıyaman Havalimanı’nda, İç Hatlar terminali hizmet veriyor. Şehir merkezine 22 kilometre uzaklıkta bulunan terminal içerisinde, mescit, araç kiralama ofisi, havalimanı taksi durağı, otopark ve kayıp eşya servisi gibi hizmetlerin sunulduğu bölümler de var. Özel kamera sistemleriyle izlenmekte olan Adıyaman Havalimanı, güvenlik açısından önlem alınan bir havalimanı.

25 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Venedik Şehir Merkezine Ulaşım

Venedik’te “Marco Polo” ve “Treviso” olmak üzere iki havalimanı var ama İstanbul kalkışlı uçuşlar da dâhil olmak üzere uluslararası uçuşların önemli bir kısmı Marco Polo Havalimanı’na iniş yapıyor.

Havalimanından şehir merkezine gitmek için tren, otobüs, taksi, deniz otobüsü ( vaporetto) , araç kiralama ve su taksi gibi pek çok seçeneğiniz bulunuyor.

Otobüs

Havaalanından şehre ulaşım için “ACTV” belediye otobüsleri ya da özel olarak işletilen “ATVO” otobüsleri olmak üzere iki seçeneğiniz var.

ACTV otobüsleri Roma Meydanı ve Havaalanı arasında karşılıklı seferler halinde haftanın her günü saat 04.00 ile 24.00 arasında çalışıyor. Yolculuk 25 dakika sürüyor. Biletleri havaalanı terminallerindeki otomatlardan alabilirsiniz. ATVO otobüsleri de ACTV ile aynı hat üzerinde çalışıyor. Havaalanından kalkan otobüslerin ilki sabah saat 07.50’de sonuncusu ise 23.50’de hareket ediyor. Yolculuk süresi ACTV ile hemen hemen aynı. Mestre gibi Venedik şehir merkezi dışında bir yerlerde kalacaksanız ATVO ve ACTV’nin diğer güzergâhlarını kullanabilirsiniz.

Deniz Otobüsü (Vaporetto)

“Alilunga” şirketi tarafından işletilen ve “Vaporetto” olarak anılan küçük deniz otobüsleri ile havalimanından Venedik adalarına ulaşmak oldukça keyifli çünkü şehre girer girmez Venedik atmosferini yaşamaya başlıyorsunuz. Kırmızı, turuncu ve mavi olmak üzere 3 ayrı hatta çalışan bu teknelerden hangisine bineceğiniz gideceğiniz yere göre değişiyor. Bu yüzden havalimanına gelmeden önce bineceğiniz hat ve ineceğiniz durağı, konaklama yapacağınız otele danışmanızda fayda var. Yolculuk süresi pek kısa sayılmaz. İneceğiniz yere göre değişse de 1 saatten fazla sürüyor. Biletleri indiğiniz terminalden alabilirsiniz. Terminal çıkışından 10 dakika yürüyerek botların kalktığı iskeleye ulaşabiliyorsunuz.

Tren

Venedik şehir merkezine gitmenin en pratik yolu otobüsler ve deniz otobüsleri ama tren seçeneğiniz de var. Yalnız havalimanından belli başlı tren istasyonlarına gitmek için ya taksi ya da otobüs kullanmanız gerekiyor. Mestre İstasyonu’na havaalanından kalkan otobüslerle 20-25 dakikada, Santa Lucia İstasyonu’na ise 35 dakikada gidebiliyorsunuz. Ardından tren ile şehrin farklı noktalarına ulaşabilirsiniz. İki araca inip binmeniz gerektiği için pratik bir yöntem olmadığı gibi pek tercih edilen bir yöntem olmadığını da hatırlatalım.

Taksi

Havaalanında “Radio Taxi” isimli bir taksi şirketi çalışıyor. Önceden rezervasyon yaptırmak ya da inişte durağa giderek taksi ile şehir merkezi ya da diğer bölgelere ulaşabilirsiniz. Ücretler havaalanından Roma Meydanı’na kadar 40 Euro, Mestre merkeze kadar 35 Euro civarında seyrediyor.

Araç Kiralama

Geliş terminallerinin alt katından araç kiralayabilirsiniz. Burada Avis, Europcar, AutoviA, Autoeuropa, Maggiore, Sixt, Lacauto, Hertz gibi toplam sekiz firmanın ofisini bulabiliyorsunuz. Yalnız Venedik merkeze gezmek için geldiyseniz tavsiye edilen bir uygulama değil. Çünkü botlarla ya da yürüyerek gezeceğiniz ve karayolunun az olduğu Venedik merkeze aracınızı götüremiyorsunuz. Havaalanından kiraladığınız aracı Roma Meydanı’ndaki otoparka bırakmanız gerekiyor.

Su Taksi

Kanal üzerinden havaalanından Venedik merkeze gitmenin en şık ve en pahalı yönetimi olan su taksiler ise bir başka alternatifiniz. Önceden rezervasyon yaptırdığınız zaman bir miktar ucuzlayabilir ama ortalama fiyatlar gideceğiniz yere göre 80-125 Euro arasında değişiyor.

23 Mar 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Adıyaman-Venedik uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Adıyaman-Venedik uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Adıyaman-Venedik uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Adıyaman-Venedik uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Adıyaman-Venedik uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Adıyaman Havalimanı, varış için Venice Marco Polo Havalimanı, Treviso Havalimanı kullanabilirsiniz.

Adıyaman-Venedik arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Adıyaman-Venedik arası uçuş mesafesi toplam 2308 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 2 saat 50 dakika sürüyor.

Adıyaman-Venedik uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Adıyaman-Venedik uçuşları için en uygun gün: Salı.

Venedik Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Pzt
14ºC
21ºC
Pzt
Sal
13ºC
20ºC
Sal
Çar
15ºC
19ºC
Çar
Per
15ºC
20ºC
Per
Cum
13ºC
21ºC
Cum
Haritada Görüntüle
Alternatif Uçuşlar
Adıyaman - Venedik Alternatif Ulaşım
Para birimi