Adana - Pekin Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
6.810 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
8 saat 30 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Pekin) 28°C / 14°C

En Ucuz Adana Pekin Uçak Biletleri

Türk Hava Yolları Türk Hava Yolları
27 Eyl 2022
99804.00TL'den

Adana Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Türkiye’nin beşinci, Akdeniz ve Doğu Anadolu’nun en büyük şehri Adana, dünyaya Merkez Seyhan ilçesinde yer alan Şakirpaşa Havalimanı’yla bağlanıyor. Şehrin merkezi kabul edilen Yüreğir, Kayalıbağ mahallesi ve Reşatbey mahallesine ortalama 5 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanına ulaşmak son derece kolay.

Belediye Otobüsleri

Her gün 06.00 ile 19.00 arası her saat başı havalimanı ve Çukurova Üniversitesi noktalarından karşılıklı olarak hareket eden 135 numaralı otobüs ile şehir merkezinden havalimanına ulaşabilirsiniz. Otobüse merkezden geçen Turhan Cemal Beriker Bulvarı üzerinden bineceğiniz gibi şehrin tek metrosu Akıncılar – Hastane metrosu ile aktarma yaparak da binebilirsiniz.

Minibüs – Dolmuş

Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda daha sık kullanılan araç olan minibüsü havalimanı ulaşımında da kullanabilirsiniz. Şehir merkezi üzerinde bulunan Girne ve Turhan Cemil Beriker bulvarlarından geçen Şehir Merkezi minibüs hattını kullanarak merkezden Şakirpaşa Havalimanı’na gidebilirsiniz.

Özel Araç

Turhan Cemil Beriker Bulvarını takip ettiğiniz takdirde yaklaşık 3 kilometre sonra Barış Bulvarı’na ulaşacaksınız. Barış bulvarı sizi doğrudan havalimanına ulaştırır. Şehir merkezinden özel araçlarla havalimanına ulaşım on dakika civarında sürüyor.

Taksi 

Şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için kullanabileceğiniz en hızlı ve ekonomik yöntemlerden biri de taksi. Otobüs kadar olmasa da Adana'nın birçok semtinden taksi ile uygun fiyata havalimanına ulaşabilirsiniz. 

Havalimanı Bilgileri

Uluslararası uçuşlara da açık olan Şakirpaşa Havalimanı’nın 6 milyon yolcu kapasiteli Dış Hatlar Terminali 1997’de İç Hatlar Terminali ise 1984’de hizmete girdi. Yolcu potansiyeline rağmen havalimanında zaman geçirecek alanlar son derece kısıtlı.

Dış hatları kullanan yolcular için 2 adet restoran, biri arındırılmış bölgede olmak üzere iki de büfe bulunan terminalde ayrıca vergisiz alışveriş yapılan bir de duty free yer alıyor. İç Hatlar Terminali’nde ise bir adet büfe, arındırılmış bölgede ise bir adet kafe yer alıyor. Ancak şehre 4,5 kilometre uzakta olan havalimanından dışarı çıkarak Adana’nın meşhur lezzetlerini tadabilir, havalimanına erken gitmeyip zamanınızı şehir içinde geçirebilirsiniz.

21 Ara 2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Pekin Şehir Merkezine Ulaşım

Capital Intl. Havalimanı

Çin’in başkenti Pekin’deki en önemli havalimanı olan Capital Havalimanı, şehir merkezine 32 kilometrel mesafede bulunuyor. Dünyanın en işlek havalimanlarından olan Capital Havalimanı’ndan şehir merkezine gidebilmek için farklı ulaşım seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Bu seçenekler arasında taksi, otobüs, tren, metro ve transfer araçları yer alıyor.

Taksi

Capital Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmeniz için hizmetinizde olan araçlardan birisi taksiler. Havalimanındaki üç terminal binasında da bulabileceğiniz taksiler ile şehir merkezine gitmeniz mümkün. Trafik yoğunluğuna göre gidiş sürenizin değişeceği Pekin’de, yolculuğunuz yaklaşık olarak 40 dakika sürecek.

Otobüs

Capital Havalimanı’ndaki toplu taşıma araçlarından olan otobüsler, şehir merkezine gitmek için diğer seçenekleriniz arasında yer alıyor. Havalimanı ile çeşitli bölgeler arasında hizmet veren bu otobüslere 2 ve 3 numaralı terminal binaları önünden binebilirsiniz. Toplam 8 farklı hat üzerinden giden otobüslere binmeden önce, gideceğiniz yere göre hangisine binmeniz gerektiğini öğrenmeyi unutmayın.

Tren

Pekin’de karayolu seçeneklerine göre çok daha hızlı bir araç olan trenler ile şehir merkezine daha kısa sürede gidebilirsiniz. Havalimanındaki 2 ve 3 numaralı terminal binalarından binebileceğiniz trenler ile şehir merkezine yaklaşık 10 dakika gibi kısa bir sürede ulaşmanız mümkün. Ekspres çalışan bu trenler, Dongzhimen, Sanyuanqiao, Terminal 2 ve Terminal 3 olmak üzere sadece 4 durakta duruyor. Buna bağlı olarak oldukça hızlı gitmenizi sağlayacak olan ekspres trenler, haftanın her günü sabah saat 6 buçuk ile gece saat 11 arasında hizmet veriyor.

Metro

Pekin’deki hızlı ulaşım araçlarından bir diğeri metro olarak karşınızda. Yeraltı ulaşımı seçeneği olarak Pekin’in yoğun karayolu trafiğine karışmayan metro, şehir merkezine daha hızlı gitmenizi sağlayabilir. Havalimanındaki terminal binalarından binebileceğiniz metro ile şehir merkezine gitmek için metro hatları arasında aktarma yapmanız gerekebilir. Yolculuğa başlamadan önce gideceğiniz yere göre hangi hatları seçmeniz gerektiğini öğrenmeyi unutmayın.

Transfer Araçları

Karayolu seçenekleri içerisindeki diğer bir ulaşım seçeneğiniz havalimanının hizmetinize sunduğu transfer araçları. Capital Havalimanı ile Fangzhuang, Xidan ve Pekin Tren İstasyonu arasında gidip gelen bu transfer otobüslerine havalimanındaki tüm terminal binalarından binebilirsiniz. Yine gideceğiniz yere göre hangi otobüse bineceğinizi öğrenmeniz gerektiğini hatırlatalım.

Terminal Araçları

Terminal araçları, Capital Havalimanı’ndaki üç terminal binası arasında gidip gelmenizi sağlayan araçlar olarak hizmetinizde bulunuyor. Oldukça geniş bir alanı kapsayan Capital Havalimanı’nda diğer terminallere gitmeniz gerektiğinde bu terminal otobüslerine ihtiyacınız olacak. Ücretsiz olarak binebileceğiniz terminal araçları ile kısa sürede terminaller arasında gezinebilirsiniz.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Beijing Nanyuan Havalimanı

Çin’in başkenti Pekin’deki ikinci önemli uluslararası havalimanı olan Nanyuan Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için taksi ve otobüsün yanı sıra havalimanı transfer aracı ve araç kiralamayı tercih edebilirsiniz.

Taksi

Nanyuan Havalimanı terminal binası önünden binebileceğiniz taksiler ile şehir merkezine hızlı ve konforlu şekilde gidebilirsiniz. Şehrin birçok bölgesine hızlıca gitmenizi sağlayacak taksiler ile en az 20 dakika ve en fazla 1 buçuk saatte gideceğiniz yere ulaşabilirsiniz. Diğer ulaşım seçeneklerine göre biraz daha maliyetli olan taksiler hızlı ve güvenilir olması nedeniyle tercih ediliyor.

Otobüs

Ekonomik ulaşım seçeneklerinden biri olarak otobüsler ile şehir merkezine gidebilirsiniz. Nanyuan Havalimanı’ndaki Xinhua Lu Nankou adı ile bilinen otobüs durağından binebileceğiniz otobüsler ile hem ekonomik hem rahat bir yolculuk yapabilirsiniz. Sabah saat 5 ile gece 10 arasında hizmet veren otobüsler arasında birden fazla otobüs hattı bulunuyor.

Transfer Aracı

Nanyuan Havalimanı’nın düzenlediği transfer araçları ile şehir merkezine ve şehrin birçok bölgesine gidebilmeniz mümkün. İki ayrı otobüs ve iki ayrı güzergah şeklinde hizmet veren otobüslerden biri 6:00 – 15:30 saatleri arasında, diğeri ise 11:15 – 24:00 saatleri arasında çalışıyor. Transfer araçları ile gidebileceğiniz en uzak noktaya 1 buçuk saat sürüyor.

Araç Kiralama

Şehir merkezine gitmenizin bir diğer yolu da araç kiralama. Nanyuan Havalimanı’ndaki araç kiralama firmalarından kiralayabileceğiniz araçlar ile şehir merkezine rahatlıkla gidebilirsiniz. Günlük veya birkaç günlük kiralayabileceğiniz araçları şoförlü olarak kullanabilirsiniz.

18 Nis 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Daxing International Havalimanı

Pekin Daxing Havaalanı'na Pekin merkezinden ulaşımınız için 4 seçenek bulunuyor. Terminal taksileri ile şehrin pek çok noktasına yaklaşık 30,5 $ ücret ile 80 dakikada ulaşabilirsiniz. Otobüs hatları, hızlı metro ve şehirlerarası trenler gibi toplu taşıma araçlarını kullanarak da daha uygun fiyatlarla yaklaşık 90 dakikada terminalden şehir merkezine gidebilirsiniz. Şehirlerarası tren hattı, 4,5 $ ücret karşılığında 20-35 dakika içinde Pekin Batı Tren İstasyonu'na ulaşım sağlıyor. Metro hattını kullanırsanız yalnızca 19 dakika içinde Caoqiao İstasyonu'na ulaşabilirsiniz, bu yolculuk için de yaklaşık 4,5 $ ödemeniz gerekiyor.

Otobüs ile Pekin şehir merkezine ulaşım

1, 2, 3, 4 ve 5 numaralı otobüs hatları, her gün 07:30-23:00 saatleri arasında çalışıyor; 6 numaralı otobüs hattı ise yalnızca gece vardiyasında hizmet veriyor. Tek yön otobüs biletlerinin fiyatı 5,5 $ ve güzergâhları ise şöyle:

1. Hat: (07:30-23:00) Daxing Havaalanı, Pekin Ana Tren İstasyonu.

2. Hat: (07:30-23:00) Daxing Havaalanı, Pekin Batı Tren İstasyonu.

3. Hat: (07:30-23:00) Daxing Havaalanı, Pekin Güney Demiryolu İstasyonu.

4. Hat: (07:30-23:00) Daxing Havaalanı, Tongzhou.

5. Hat: (07:30-23:00) Daxing Havaalanı, Fangshan.

6. Hat: (23:00-Son uçuş varana kadar) Xuanwu Kapısı (Gece ​​Rotası).

Havalimanından Tianjin ve Langfang şehirlerarası otobüs terminallerine de günde 4 kez otobüs bulunuyor. 4,8 $ ve 10,5 $ arası bilet fiyatlarına sahip bu otobüslerin güzergahları ise şöyle:

1. Hat: (07:00/14:00 arası ve 150 dakika yolculuk süresi) Daxing Havaalanı-Tianjin Otobüs / Tren İstasyonları.

2. Hat: (08:30-20:30 arası her saat ve 90 dakika yolculuk süresi) Langfang Otobüs Terminali.

3. Hat: (10:00-12 00, 18:00-20:00 saatleri arası ve 180 dakika yolculuk süresi) Tangshan West Otobüs Terminali.

4. Hat: (07:00-10:00, 14:00-17:00 saatleri arası ve 180 dakika yolculuk süresi) Baoding Otobüs Terminali.

Tren ile Pekin şehir merkezine ulaşım

Yeni Pekin-Xiong'an Şehirlerarası Demiryolu ile havalimanından hızlı ve rahat bir şekilde Pekin Batı Tren İstasyonu'na gidebilirsiniz. Hızlı trenler Daxing Havalimanı’ndan Pekin Batı Tren İstasyonu'na sadece 20 dakika içinde ulaşıyor ve bilet fiyatları yaklaşık 4,2 $. Biletinizi tren istasyonundan veya Çin banka kartı kullanıyorsanız çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz. 

Metro ile Pekin şehir merkezine ulaşım

Yeni Havaalanı Metro Hattı ile sadece 19 dakika içinde havalimanından Pekin merkezindeki Caoqiao İstasyonu’na gitmek mümkün. 3,5 $ bilet fiyatına sahip Yeni Hat, 06:30-22:30 arasında hizmet veriyor ve trenler arası bekleme süresi 8,5-10 dakika arasında. Gelecekte bu metro hattının Lize İş Bölgesi İstasyonu'na kadar uzatılması bekleniyor.

Taksi ile Pekin şehir merkezine ulaşım

Çin'de uluslararası sürücü ehliyetleri kabul edilmediğinden şehirde yabancıysanız ve rahat bir şekilde araba ile seyahat etmek istiyorsanız taksi iyi bir seçim olacaktır. Havalimanı taksileri, 7/24 hizmet veriyor ve Pekin şehir merkezine 60-90 dakika içinde yaklaşık 30,5 $ ücret karşılığında yolcuların ulaşımını sağlıyor. Pekin, trafik yoğunluğuyla ünlü şehirlerden ve bu nedenle seyahat süresinin veya taksi ücretinin değişebileceğini aklınızda bulundurmanızı öneririz.

Araba kiralama hizmetleri

Daxing Havalimanı’nda pek çok Çin ve uluslararası araba kiralama firmalarının ofisleri bulunuyor. Tatil amaçlı seyahat ediyorsanız ve Pekin'i gezmek istiyorsanız veya çok sayıda iş toplantısına katılacaksanız araba kiralamak iyi bir seçenek olacaktır.

Havalimanında lüks sedanlar, ekonomik yakıt tasarruflu araçlar veya geniş minivanlar gibi her bütçeye uygun kiralık araç bulabilir ve ihtiyaçlarınıza en uygun aracı seçebilirsiniz. Çin'de yabancıların uluslararası ehliyete sahip olsalar bile araba kullanmalarına izin verilmiyor. Bu nedenle bir araba kiralamak istiyorsanız, prosedürü izleyerek kolayca geçici bir sürücü belgesi alabilir veya sadece şoförlü bir araba kiralayabilirsiniz. 

Araba ile Pekin şehir merkezine ulaşım

Pekin merkezine arabayla gitmek istiyorsanız sırasıyla terminale doğu, orta ve batı kısmından bağlayan üç otoyolunu (Beijing-Kaifeng G45-Beijing-Taipei G3-Beijing-Kunming G5 ve Langzhuo Expressway S24) kullanmanız gerekiyor. Langzhuo Expressway S24 özellikle havalimanının ulaşım ihtiyacını gidermek için inşa edilmiş ve otoyol havalimanından Pekin'e ulaşmak için gereken süreyi önemli ölçüde kısaltıyor. Havalimanından 46 km uzaklıktaki Pekin merkezine arabayla ulaşmak için gereken süre ise yaklaşık 1 saat.

13 Kas 2020 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Adana-Pekin uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Adana-Pekin uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Adana-Pekin uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Adana-Pekin uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Adana-Pekin uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Şakirpaşa Havalimanı, varış için Capital Intl. Havalimanı, Beijing Nanyuan Havalimanı, Daxing International Havalimanı kullanabilirsiniz.

Adana-Pekin arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Adana-Pekin arası uçuş mesafesi toplam 6810 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 8 saat 30 dakika sürüyor.

Adana-Pekin uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Adana-Pekin uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Pekin Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Sal
14ºC
28ºC
Sal
Çar
13ºC
28ºC
Çar
Per
11ºC
26ºC
Per
Cum
10ºC
28ºC
Cum
Cmt
9ºC
27ºC
Cmt
Haritada Görüntüle
Alternatif Uçuşlar
Adana - Pekin Alternatif Ulaşım
Para birimi