Varşova Otelleri Ara

En uygun Varşova otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Varşova otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Varşova Hakkında

Polonya’nın başkenti ve en önemli kültür merkezi olan Varşova, Avrupa Birliği şehirleri arasında da en kalabalık nüfusa sahip yerlerden birisidir. Şehir merkezinde 2 milyon toplamda ise yaklaşık 3 milyon nüfusa sahiptir. Vistula Nehri üzerine kurulu olan şehir Karpat Dağları ile Baltık Denizi arasında kalmaktadır.

Varşova’nın neredeyse tamamı 2. Dünya Savaşı’nda ağır yara alsa da şehir Polonya ve Sovyetler Birliği’nin katkıları ile kısa sürede yeniden düzenlenmiştir. Varşova Paktı ve Varşova Konfederasyonu gibi çeşitli kurum ve antlaşmalar buranın ismi ile anılır.

Mantıya benzeyen pierogi, fırında kızarmış mantarlı sucuklu ekmek olan zapiekanka şehrin lezzetli tatlarından bazıları. İlkbahar aylarında da hava biraz serin olduğundan dolayı Mayıs, Haziran buraya gimek için ideal aylardır diyebiliriz.

Kraliyet Sarayı, Lazienki Parkı, Wilanow Sarayı, Kültür ve Bilim Sarayı gibi Varşova’da kesinlikle gezilmesi gereken yerleri şehrin gelişmiş metro ve tramvay hatları aracılığıyla gezebilirsiniz.  

Varşova Galeri

Varşova Seyahat Yazıları