Treviso Otelleri Ara

En uygun Treviso otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Treviso otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Treviso Hakkında

Aşıklar şehri olarak bilinen ve dünyanın en romantik şehirlerinden biri olarak tanınan Venedik, su kanallarıyla çevrili tarihi binaların yer aldığı dünyanın en ilginç kentlerinden biridir. 118 adacıktan oluşan Venedik, yaklaşık 150 kanal ve 400 köprü ile birbirine bağlanmış olan bir ada şehirdir ve bu adalar üzerinde tarihi köprüleri vardır. Bunlardan en meşhuru Rialto Köprüsü'dür. Venedik fotoğraflarını hep bu manzara süsler. En büyük kanal da 3800 metre uzunluğundaki büyük kanaldır.

Kentte kanallar içerisinde gondolla gezmek en önemli turistik aktivitelerden biridir. Venedik'te ayrıca San Marco Meydanı, San Marco Bazilikası, San Marco Kulesi manzara, Fondaco dei Turchi, Pilazzo Ducale gibi yerler gezilebilir. Kent merkezine motorlu araç girişi yasaktır. Ulaşım kanalların etrafında gondol ya da teknelerle sağlanır. UNESCO tarafından koruma altına alınan Venedik'te 600 yıllık çok sayıda tarihi eser bulunur.

Venedik'te zaman zaman aşırı yağışlar sonucu su taşkınları görülebilir. Ünlü San Marco meydanı bile sular altında kalır. Bu yüzden yaz aylarında gitmek en isabetli tercih olacaktır. Venedik'te ayrıca cam işçiliğiyle ünlü adası Murano ve Burano gibi küçük adalara da gidebilirsiniz. Bu şehirde hediye ya da hatıra olarak camdan yapılmış güzel biblolar ya da meşhur Venedik maskelerinden satın alabilirsiniz.

Venedik'te hava ulaşımı San Marco Havalimanı'ndan sağlanıyor. Dilerseniz otobüsle ya da yine direk deniz ulaşımıyla Alilaguna verilen botlarla Venedik eski şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Akdeniz iklimi etkisi altındaki Venedik'e yağmurların az olduğu zamanlarda gitmek en iyi seçenek olacaktır.

Treviso Galeri

Treviso Şehir Rehberi