Tabriz International Airport Otelleri Ara

En uygun Tabriz International Airport otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Tabriz International Airport otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Tabriz International Airport Hakkında

Tebriz, İran’ın kuzeybatısında yer alan en önemli şehirlerinden ve ticaret merkezlerinden biridir. Doğudaki en büyük en önemli kapalı çarşı pazarıyla milyonlarca turiste ev sahipliği yapmaktadır. Azerbaycan Türklerinin çokça yaşadığı Tebriz’de, Türk mutfağına ait olan yemekleri sıkça görebilirsiniz. Tebriz ayrıca kervansarayları ile ünlüdür. Tebriz eski tarihi ile 1900’lü yıllardan itibaren mimari değerleri ile ün kazanmıştır. Müzeleri de en çok ziyaret edilen yerleri arasındadır. Meşrutiyet Müzesi, Azerbaycan Müzesi, Şehriyar Müzesi de İran şehrinin en çok ziyaret edilen tarihi bölgelerindendir. İlklerin şehri olan Tebriz; bulunduğu coğrafya ile de İran’ın batı kapısı olarak görülmektedir.

Birçok ilke imza atan bu şehir, ilk modern okulu Hasan Roşdiye tarafından 1888 yılında kurulmuştur. Sanayi bakımından oldukça zengin bir şehir olan Tebriz çok kirli bir havaya sahiptir. Kirli havaya sahip şehirler sıralamasında ikinci sırada yer alır. Tebriz şehri oldukça nemli ve yağışlı olan bir iklime sahiptir. Her yıl bolca yağış alır, yaz kış yağışın eksik olmadığı Tebriz şehri tarihi mekânları bakımından oldukça ilgi gören bir şehirdir.

Tabriz International Airport Galeri