Sarıyer Otelleri Ara

En uygun Sarıyer otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Sarıyer otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Sarıyer Hakkında

İstanbul Boğazı’nın Karadeniz’le birleştiği noktada kurulan Sarıyer, şehrin Avrupa yakasında yer alan göz kamaştırıcı tarihi ilçelerden. Toplamda 35 mahalleden meydana gelen Sarıyer, İstanbul’un Şişli, Eyüp ve Beşiktaş gibi diğer ilçeleriyle komşu. Özellikle son yıllarda eklenen mahallelerle gitgide büyüyen Sarıyer’de pek çok tarihi yalı ve köşk bulunuyor. İlçenin tarihteki adı Simas ve bugünkü ismine dair çok sayıda rivayet anlatılıyor. Bizans döneminden bu yana Sarıyer’in ekonomisinde balıkçılık önemli yer tutuyor. Osmanlı Devleti zamanında inşa edilen deniz kıyısındaki yalılar sayesinde giderek gelişen ilçe, günümüzde de müzeleri, balık restoranları ve İstanbul Boğazı’nı bir gerdanlık gibi saran yeşil alanlarıyla şehrin göz bebeği.

Sarıyer’e İstanbul’un diğer semt ve ilçelerinden ulaşmak için Yenikapı-Hacıosman metrosunu kullanabilir, metronun Hacıosman istasyonunda inerek minibüslere binebilirsiniz. Ayrıca Mecidiyeköy, Taksim ve Beşiktaş yönünden hareket eden otobüs hatlarıyla veya dolmuşlarla da tarihi ilçeye ulaşma şansınız var.

Sait Halim Paşa Yalısı, Sadberk Hanım Müzesi, Huber Köşkü ve Sakıp Sabancı Müzesi gibi çok sayıda tarihi ve turistik yere ev sahipliği yapan Sarıyer’de her daim keyifli vakit geçirebilirsiniz. İlçedeki büyük alışveriş merkezlerinde hem yerli hem de yabancı pek çok markanın mağazasından alışverişinizi yapabilir, İstanbul Boğazı manzaralı otellerinde kalabilirsiniz. Bahar aylarıyla birlikte açan lalelerle renklenen Emirgan Korusu ise Sarıyer’in hiç şüphesiz en keyifli park ve bahçelerinden. İlçede şehrin en iyi 5 yıldızlı tesislerinde konaklayarak Sarıyer’in keyfini dilediğiniz gibi çıkarabilir veya uygun fiyatlarıyla tercih edebileceğiniz daha mütevazı küçük otellere rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Sarıyer Semtleri

Önemli Noktalar