Sarıkamış Otelleri Ara

En uygun Sarıkamış otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Sarıkamış otellerini listele.

Sarıkamış Hakkında

Doğu Anadolu’nun gizemli şehri Kars’a bağlı Sarıkamış, özellikle tarihi zenginlikleri ve muhteşem kayak merkezi sayesinde turistleri cezbediyor. Allahuekber Dağları Milli Parkı’nın hemen yanı başında bulunan ilçeye her yıl kayak keyfini yaşamak isteyen pek çok ziyaretçi akın ediyor. 

Oda kahvaltı veya tam pansiyon gibi çeşitli konseptlerle konuklarını ağırlayan Sarıkamış otellerini tercih ettiğinizde Ani Harabeleri ve Çıldır Gölü gibi yakınlarda bulunan harika yerleri görme şansı bulabilirsiniz. Rotanızı Kars şehir merkezine doğru çevirdiğinizde ise geçmişte bir süre devam eden Rus hakimiyetinden kalan görkemli yapılarla karşılaşacaksınız.  

Sarıkamış otellerinde misafirlere hem gündüz hem de gece saatlerinde pek çok keyifli aktivite seçeneği sunuluyor. Kış döneminde gündüzleri kayak yaparak adrenalin seviyenizi yükseltebilir, akşam olduğunda ise tesislerde düzenlenen barbekü partilerine katılabilirsiniz. Sarıkamış’ta konakladığınızda ayrıca kablosuz internet, sauna, masaj, hamam, havalimanı transferi, toplantı odası, çocuk oyun alanı, otopark, kapalı havuz, güzellik merkezi, çamaşırhane, kuru temizleme, araç kiralama ve döviz bozdurma gibi ek olanaklardan yararlanabilirsiniz. 

Sarıkamış’a rahatlıkla ulaşmak isteyenler için kuşkusuz en pratik seçeneklerden biri Kars Havalimanı’na uçmak. Ancak daha nostaljik bir atmosferde yolculuğu tercih ediyorsanız, Doğu Ekspresi trenlerinde yerinizi alabilirsiniz. Özellikle pek çok ziyaretçinin bu dönemde Kars’a gelmesi nedeniyle kış döneminde şehre tren bileti bulmak son derece güç. Üstelik Sarıkamış otelleri de kış aylarında oldukça popüler. Bu nedenle ilçeye seyahatinizde aradığınız özellikleri taşıyan bir tesiste kalabilmek adına rezervasyon işlemlerinizi önceden gerçekleştirmenizde yarar var. 

Anadolu ile Kafkas coğrafyasını bir araya getiren Sarıkamış’ta yapılacaklar elbette sadece kayakla sınırlı kalmıyor. Birinci Dünya Savaşı sırasında burada hayatını kaybeden askerleri anmak adına şehitlikleri gezebilirsiniz. Dikenli Tepe Şehitliği, Sarıkamış Şehitliği, Soğanlı Şehitliği ve Meçhul Asker Şehitliği gibi noktalar her yıl pek çok ziyaretçiyi ağırlıyor.  

Ermenistan sınırının hemen gerisinde bulunan Ani Harabeleri ise Anadolu’nun baş döndüren antik miraslarından. Ermeni Krallığı döneminden kalan muhteşem yapılar arasında Bakireler Manastırı, Tigran Honents Kilisesi ve Rahibeler Manastırı’nı saymak mümkün. Bölgede ayrıca Selçuklu egemenliğinden günümüze kadar gelmeyi başaran Ebu'l Manuçehr Camii ve Selçuklu Kervansarayı başta olmak üzere muazzam tarihi eserleri görebilirsiniz.

Sarıkamış Galeri

x