Mudanya Otelleri Ara

En uygun Mudanya otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Mudanya otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Mudanya Hakkında

Türkiye tarihinde oldukça önemli yer tutan Mudanya Ateşkes Antlaşması’nın imzalandığı yer olan Mudanya, Bursa’ya bağlı tarihi ilçelerden biri. Nüfusu 80 bini aşan Mudanya, Marmara Denizi’nin kıyısında yer alıyor ve İstanbul’dan ilçeye sürekli hareket eden feribotlarla ulaşılabiliyor. Nilüfer, Karacabey, Gemlik ve Osmangazi gibi Bursa’nın diğer ilçeleriyle komşu olan Mudanya’da aynı zamanda bir geçiş iklimi olan Marmara iklimi etkili. İlçede yaz ayları genellikle sıcak geçerken bahar ve kış aylarında dönemsel yağışlar görülebiliyor. 

Toplamda sekiz mahalleden meydan gelen Mudanya’nın sınırlarında yer alan Trilye ise en az ilçenin kendisi kadar popüler bir belde. Yüzyıllar öncesinden başlayan tarihi boyunca Makedonlar, Bizans ve Osmanlı gibi devletlerin etkisine giren Mudanya’da ekonomi genellikle zeytin ve zeytinyağı üretimi üzerine kurulu. Ayçiçeği ve meyve ticareti ise ilçenin diğer önemli gelir kaynaklarından. Mudanya’da gezerken tarihi ve turistik önemi yüksek pek çok mimari eseri görebilirsiniz. Günümüzde ilçenin kütüphanesi olarak hizmet veren Tahir Paşa Konağı, Mütareke Evi Müzesi, Dereköy Kilisesi, Hasanpaşa Hamamı, Yahşi Bey Yalısı ve Şükrü Bey Yalısı’na Mudanya turunuz sırasında yer verebilirsiniz.

Bursa’nın Marmara Denizi’nin kıyısındaki tarihi ilçesi Mudanya’ya Bursa şehir merkezinden gelmek isterseniz, Organize Sanayi ve Esentepe Kavşağı gibi noktalardan geçen dolmuşları kullanabilirsiniz. Bazıları ilçe tarihinden izler taşıyan Mudanya otelleri ise oldukça konforlu ve uygun fiyatlı. Özellikle eski gar binasında hizmet veren otele adımınızı attığınız andan itibaren kendinizi bambaşka bir atmosferin içinde bulursanız şaşırmayın.

Mudanya Semtleri

Mudanya Seyahat Yazıları