Marakeş Otelleri Ara

En uygun Marakeş otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Marakeş otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Marakeş Hakkında

Fas’ın dünyada en çok bilinen ve ilk başkenti de olan Marakeş yaklaşık 2 milyon insanın yaşadığı ve her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği bir kenttir. Kırmızı Şehir, Tanrılar Ülkesi gibi isimleri de olan doğu mistizminin sembol şehirlerindendir.

Marakeş’te çöl iklimi yaşanıyor, bu yüzden yaz aylarında sıcak ve kurak bir havaya hazır olmanız gerekiyor. İlkbahar mevsiminde kum fırtınaları şehir civarında etkisini gösteriyor. Sonbahar ayları ise burayı ziyaret etmek için oldukça müsait. Kışın gündüz saatlerinde hava çok soğumaz, genelde ılıktır, fakat bazı kış akşamları aşırı soğuk olabiliyor.

Dünyaca ünlü Fas mutfağında yemeklerde kuru meyveler, et ve hamur işleri yoğun bir şekilde kullanılır. En çok içilen içeceklerin başında kahve ve çay geliyor. Bölgeye gidenlerin sıcaklara karşı bol bol sıvı tüketmesi tavsiye ediliyor.

Marakeş denilince akla ilk gelen şeylerden birisi de eğlenceli gece hayatı. Jeema El Fna Meydanı ve popüler mekanlara ev sahipliği yapan Gueliz de buranın eğlence ile anılmasında en büyük pay sahibidir. Herkesin kendi keyfine uygun bir mekan bulabileceği bir yer. Modern diskolar, barlar, oryantal müzik eşliğinde eğlenebileceğiniz bir yer Marakeş.

Souk isimli geleneksel pazar ise alışveriş için oldukça uygun fiyatlı bir yer. Pazarlık bu coğrafyanın olmazsa olmazlarından, alışveriş yaparken kesinlikle ihmal etmeyin.

Marakeş Galeri

Marakeş Şehir Rehberi