Lizbon Otelleri Ara

En uygun Lizbon otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Lizbon otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Lizbon Hakkında

Portekiz'in başkenti Lizbon, şirin renkli evleri, dar merdivenli sokakları, tarihi tramvayı ve asansörüyle ünlü bir şehirdir. Portekiz'in aynı zamanda en kalabalık kenti olan Lizbon, Tejo Nehri kenarına kurulmuştur ve bir yanında Atlantik Okyanusu vardır, burası aynı zamanda Avrupa'nın da en batı noktasıdır.

İstanbul ve Roma gibi yedi tepe üzerine kurulmuş bu tarihi kent özellikle tramvaylarıyla dikkat çeker. Eski şehir merkezinde ulaşım bu tramvaylar ya da tepe noktalara asansörlerle sağlanır. Lizbon'a gitmişken Comercio Meydanı, Pedro Meydanı, Chiado ve Santa Justa Asansörü, Sao Jorge Kalesi, Sao Roque Kilisesi, Lizbon Katedrali, Fado Müzesi, Ulusal Sanatlar Müzesi, Jeronimos Manastırı, akvaryum gibi yerler gezilebilir. Kentin genelinde asansörlere binerek tepelere çıkabilir ve dinlenme teraslarında şehrin güzel manzarasını seyredebilirsiniz.

Lizbon'da Akdeniz iklimi hüküm sürer. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar ılık ve yağışlı geçer. Gezmek için en iyi zamanların bahar ayları olduğunu söyleyebiliriz. Lizbon Portela Havalimanı'ndan kent merkezine ulaşım rahat sağlanır. Metro, taksi ya da otobüs ile şehir merkezine kolayca gidebilirsiniz.

Lizbon Galeri

Lizbon Şehir Rehberi

Lizbon Seyahat Yazıları