Kopenhag Otelleri Ara

En uygun Kopenhag otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kopenhag otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kopenhag Hakkında

Danimarka'nın başkenti Kopenhag, limanın da etkisiyle İskandinav şehirlerinden en hareketli kentlerinden biridir. Özellikle Nyhavn bölgesi, kafeleri ve restoranlarıyla kentin en işlek yeridir. Burada limanı çevreleyen teknelere binerek tekne turu da yapabilirsiniz.

Kopenhag yaklaşık 1 milyon 213 bin nüfusuyla Danimarka'nın en büyük kentidir. Geniş bahçeleri ve parklarıyla dikkat çeken kentte en çok turist çeken bölgeler, Rosenborg Kalesi, Danimarka Ulusal Müzesi, Nyhavn bölgesi, Citadel (Eski Şehir), Christiania, Tivoli Bahçeleri gibi yerlerdir.

Kışları soğuk, yazları ise ılık geçen Kopenhag'ı gezmek için en uygun zaman güneşin uzun süre batmadığı yaz aylarıdır. Çünkü hem havalar çok sıcak olmaz hem de hava neredeyse hiç kararmaz sadece birkaç saat alacakaranlık yaşarsınız. İstanbul'dan THY ve Pegasus Havayolları'yla Kopenhag'a direkt uçuş bulunuyor. Şehir merkezine 8 km uzaklıktaki havalimanından otobüs ile kolayca ulaşım sağlanabilir. Taksi ücretleri pahalıdır. Avrupa'nın yaşam seviyesi en yüksek kentlerinden biri olan Kopenhag'da genel olarak yeme içme için de yüksek ücretler ödemeniz gerektiğini hatırlatalım.

Kopenhag Galeri

Kopenhag Şehir Rehberi