Kırklareli Otelleri Ara

En uygun Kırklareli otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kırklareli otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kırklareli Hakkında

Kırklareli Hakkında

Marmara Bölgesi'nin güzel bir şehri olan Kırklareli, antik dönemlerden beri yerleşim olan tarihi bir şehir. Kırklareli’nin eski adı olan “Kırık Kilise” bile Bizans döneminden geliyor. Kırklareli’yi gezerken Orta Çağ dönemlerinden Bizans ve Osmanlı dönemlerine uzanan geniş bir tarihi yelpazeyle karşılaşacaksınız. Kırıklareli bütün bu tarihi değerinin yanı sıra güzel kıyılarıyla da önemli bir turizm beldesi. Kamp, doğa ve su sporları için ideal olan coğrafyasıyla bu güzel şehir son yıllarda doğa turizm merkezlerinden biri haline geldi. Zengin yaban hayatı, gür ormanları ve Karadeniz kıyılarında balık avcılığıyla tanınan Kırklareli’nin akarsu ve dereleri de pek çok balığa sahip, bu nedenle şehrin mutfağında lezzetli pek çok deniz ürünü tadabilirsiniz.

Kırıklareli'nde ilk gezilmesi gereken yerler arasında bulunan Cenevizlilerin tarihi surlarıyla çevrili Kıyıköy, doğal güzellikleriyle ziyaretçilerini çok etkiliyor. İki güzel derenin arasında yer alan Kıyıköy, nilüfer çiçeklerinin güzelliği ve su kaplumbağalarıyla harika fotoğraflar sunuyor. Ayrıca Kıyıköy Pabuçdere’de yapılan tekne gezileri de Kırklareli’nin en sevilen etkinlikleri arasında yer alıyor. Kırklareli’ne bağlı İğneada’da yer alan muhteşem Langoz Ormanı, dünyanın her yerinden insanı kendine çeken ve mutlaka görmeniz gereken bir doğa güzelliği. Bu orman, Avrupa’nın en büyük Langoz ormanı olarak eşsiz bir manzaraya sahip. Vahşi yaşam zenginliğini göreceğiniz doğa yürüyüşlerinin yanı sıra ormanda bulunan göllerin çevresindeki balıkçı restoranlarında da temiz havada lezzetli balıklar tadabilirsiniz. 200 metre genişliğindeki kumsalıyla kamp yapmak için ideal olan Panayır İskelesi Koyu da Kırklareli’nde denizin tadını çıkarabileceğiniz en güzel yerler arasında.

Kırklareli’nin en önemli tarihi yerlerinden biri olan ve 6. yüzyılda Bizanslılar tarafından yapılan Küçük Ayasofya Kilisesi, Osmanlı döneminde camiye dönüştürüldü ve günümüzde hem Hristiyanların hem de Müslümanların çok ilgisini çekiyor. Türkiye’nin en büyük 2. mağarası olan 180 milyon yıllık Dupnisa Mağarası, Osmanlı dönemi eserlerinden olan ve içinde tarihi cami ve medreseler barındıran Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi, size muhteşem manzaralar sunacak Vize Kalesi ve Langoz Ormanı'na bakan eşsiz konumuyla Pınarhisar Kalesi de Kırklareli gezinizde görmeniz gereken önemli yerler.

 

Kırklareli Semtleri