Kazdağı Otelleri Ara

En uygun Kazdağı otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kazdağı otellerini listele.

Kazdağı Hakkında

Türkiye’nin en önemli doğa cennetlerinden biri olan Kazdağı, yemyeşil Erdemit Körfezi bölgesinde, Balıkesir ve Çanakkale şehirleri arasında yer alıyor ve dünyanın her yerinden doğa hayranlarını kendine çekiyor. Antik dönemlerden beri pek çok efsanenin de konusu olan Kazdağı (İda Dağı), Roma döneminde tanrıların bir armağanı olarak kabul ediliyordu. Kazdağı’nın başka bir ilginç özelliği de dünyadaki ilk güzellik yarışmasının da burada yapılmış olması. Homeros’un ünlü eseri İlyada’da geçen ve Truva Savaşı’na konu olan Kazdağı’nın aynı zamanda Hz. Nuh’un gemisinin bulunduğu yer olduğu da söyleniyor.

Günümüzde kalabalık şehir hayatından huzurlu bir kaçış sunan Kazdağı, Biga Yarımadası’na uzanıyor ve dünyada Alplerden sonra en yüksek oksijen oranına sahip olmasıyla biliniyor. Kazdağı gezilerinde doğal güzellikleri görmek için ilk gezilmesi gereken yer ise Kazdağı Milli Parkı. Ülkemizin en güzel milli parklarından olan bu park, yeraltı su kaynakları ve zengin bitki örtüsüyle adeta ülkemizin akciğeri olarak çalışıyor. Edremit Körfezi, Zeytinli Çayı ve Mıhlı Çayı ile sınırlandırılan milli park, doğa yürüyüşleri için pek çok güzel parkura sahip. Yüzlerce kuş türüne de ev sahipliği yapan Kazdağı Milli Parkı’nın her köşesinde başka bir doğa güzelliği var. Tertemiz havası ve huzurlu ortamıyla sizi büyüleyecek olan park sınırları içerisinde ünlü Sutüven Şelalesi, Mıhlı Şelalesi, Hasan Boğuldu Şelalasi ve Pınarbaşı Şelalesi de bulunuyor. Şelale kenarına kurulan tesislerde güzel manzaraya karşı taze balıkları tadabilir ve harika fotoğraflar çekebilirsiniz. Burada konaklayabileceğiniz tüm Çanakkale otelleri, bu huzur dolu manzarayı seyredip bol bol oksijen alabileceğiniz seçenekler sunuyor. 

Kazdağı gezilerinin önemli duraklarından biri de antik dönem şaheserlerinden olan Zeus Altarı. Adatepe köyünün sınırları içinde bulunan bu tarihi eseri, Antik Yunan halkı bereket sağlaması ve kuraklıktan koruması için Zeus’a kurbanlar adamak için inşa etti. Çam ağaçlarıyla süslü bölgede Zeus Altarı’nın yanı sıra muhteşem bir Ege manzarasına da şahit olacaksınız. Bölgenin güzelliklerini görebileceğiniz bir diğer yer de 1574 metre yükseliğiyle Kazdağı’nın en yüksek noktası olan Sarıkız Tepesi. Tepeye yapılan yürüyüşlerle Kazdağı’nın en güzel manzaralarını izleyebilirsiniz. Kazdağı çevresi otantik dokularını günümüze kadar korumayı başarmış pek çok güzel köyle çevrili. Adatepe köyü, Yeşilyurt köyü, Kızılkeçili köyü ve Çamlıbel köyü gibi yerlere yapacağınız bir geziyle tarihi evleri görebilir ve yerel ürünlerden hazırlanan lezzetli yöresel yemekleri tadabilirsiniz.