Kartepe Kayak Merkezi Yakınındaki Oteller

En uygun Kartepe Kayak Merkezi yakınındaki otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kartepe Kayak Merkezi yakınındaki otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kartepe Kayak Merkezi Sıkça Sorulan Sorular

Kartepe’de neler yapılır?

Kartepe; kış aylarında kayak, snowboard gibi kış sporlarının, yılın diğer zamanlarında doğa sporlarının gözde merkezidir. Yakın il ve ilçelerde yaşayanların hafta sonu kaçamak noktası da olan Kartepe’de lezzetli bir köy kahvaltısının ardından uzun bir doğa yürüyüşü yapmak da mümkün.

 

Kartepe’nin yolu nasıl?

Kartepe’den kayak merkezine çıkmak yaklaşık 20 dakika sürer. Kış aylarında bile, belediyenin sürekli tuzlama yapması sebebiyle yollar açık olur.

 

Kartepe-İstanbul arası kaç km?

Kartepe-İstanbul arası yaklaşık 100 km’dir, 1 saatte bölgeye varabilirsiniz. Ancak hafta sonları ve iş çıkış saatlerinde bu süre uzayabilir.

 

Kartepe kayak merkezi nerededir?

Kartepe kayak merkezi Maşukiye’ye 15 km, Kartepe’ye 25 km uzaklıkta bulunur. Kocaeli’nden, İstanbul’dan ve civar ilçelerinden kış sezonunda ulaşım kolaydır. İstanbul’dan özellikle hafta sonları turlar da düzenlenmekte.

 

Kartepe’ye ne zaman kar yağar?

Her sene tarihi değişse de çoğunlukla Kasım ayının sonunda Kartepe’ye ilk kar düşmekte. Nisan ayındaysa kar yağışı biter, erime dönemi başlar.

 

Kartepe nasıl bir yerdir?

Kış sezonunda kar yağışıyla bembeyaz bir güzelliğe bürünüp kayak için ideal olan Kartepe, bahar ve yaz aylarında kampçılık, doğa yürüyüşü ve tırmanış gibi doğa sporları için uygun bir yer haline gelir.

 

Kartepe'de kayak sezonu ne zaman başlar, ne zaman biter?

Bölgede kar sezonu Aralık ortası gibi başlayıp Mart ayının sonunda bitmektedir. Kayak sezonu dışındaki aylarda da bölge otelleri konaklama için açıktır.

 

Kartepe'de nerede kalınır?

Yarım pansiyon ve oda kahvaltı servisi alabileceğiniz otellerin bulunduğu Kartepe’de balayı, çocuklu aile, butik gibi konseptlerin arasından size en uygun olanı seçebilirsiniz. Bölgenin zirvesinde hizmet veren tek tesis olan The Green Park Resort Kartepe’de kalabileceğiniz gibi Maşukiye veya Kartepe merkezde bulunan konaklama yerlerini de tercih edebilirsiniz.

 

Kartepe'de gezilecek yerler nerelerdir?

Ülkemizin en iyi kayak merkezlerinden biri olan Kartepe’nin çevresinde gezilecek doğal güzellikler de bulunmaktadır. Kartepe’den de görebileceğiniz eşsiz manzarasıyla Sapanca Gölü keyifli anlar vadediyor. Özellikle İstanbul’a yakın olması sebebiyle hafta sonları yoğun ilgi gören bölgede Uzuntarla Tabiat Parkı (Ormanya), Kuzu Yaylası ve Maşukiye de görülmesi gereken yerlerden. Kartepe’nin zirvesinden başlayıp Sapanca Gölü’ne dökülen Aygır Deresi de misafirlerine serin bir trekking yolu sunuyor.

 

Kartepe nerededir ve Kartepe'ye nasıl gidilir?

Koceli ilimizin sınırları içinde bulunan Kartepe’ye otobüsle ve özel arabayla direkt ulaşım mümkün. İstanbul, Bursa, Sakarya ve Ankara’ya yakın konumda bulunan kayak merkezleri için Kocaeli merkezden yarım saat içerisinde ulaşabilirsiniz.